adver


کاوه آفاق

«تهران 57»، جنبه آموزشی دارد

کاوه آفاق: پایمردی کردیم تا امروز همه بتوانیم از موسیقی راک صحبت کنیم

ممکن است مدت‌ها در تهران اجرایی نداشته باشیم

تریبون هنر: کاوه آفاق که به تازگی اولین کتاب تخصصی درباره ترانه‌های راک فارسی را با عنوان «تهران۵۷» منتشر کرده است، درباره حال و هوای تازه‌ترین کنسرتش گفت: «اجرای جدید با اجراهای دیگر خودمان، متفاوت و سخت‌تر است. چون علاوه بر آهنگ‌های قدیمی‌ام از «اتاق آبی»، «شال»،«فلوکستین» گرفته تا «عطر تو» و «شهر من کو» که حدود ۱۶ قطعه می‌شود،چند آهنگ‌ از آلبوم جدید که به زودی منتشر می‌شود را هم اجرا خواهیم کرد و با توجه به نوع اَکت و پرفورمنس ما، فشار زیادی روی بدن‌مان خواهد آمد.»

کاوه آفاق می‌گوید ترانه‌هایی که در آلبوم‌هایم و در کتاب «تهران ۵۷» منتشر شده‌اند همه مجوز دارند و حتی یک کلمه تغییر نداشته‌اند. این در حالی است که در سال‌های سخت اخذ مجوز، خیلی از دوستان به من می‌گفتند موسیقی راکی که عرضه می‌کنی پس از مجوز قلع و قمع خواهد شد!

کاوه آفاق، نهم دی‌ در برج میلاد روی صحنه می‌رود تا علاوه بر قطعات قدیمی‌اش، آهنگ‌های آلبوم جدیدش را که به زودی منتشر می‌شود برای مخاطبانش اجرا کند.

او با تاکید بر این که کنسرت پیش رو برایش از چند جنبه اهمیت ویژه‌ای دارد، گفت: «قطعاتی که از آلبوم جدید در برج میلاد، اجرا خواهیم کرد حاصل بیش از یک دهه تلاش کاریمان است. شاید دیگر در این سبک موسیقی چنین آهنگ‌هایی ارائه نشود. به همین خاطر در این کنسرت بهترین کارها را به اجرا خواهیم گذاشت.»

کاوه آفاق با اشاره به این که آلبوم جدیدش با نام «شال» تا پایان آذر و قبل از برگزاری کنسرت ۹ دی عرضه خواهد شد، عنوان کرد: «قطعات این آلبوم بین سال‌های ۸۲ تا ۹۵ ساخته شده‌اند و در مجموع ارزشمندترین آثاری هست که تاکنون داشته‌ام.»

این آهنگساز و ترانه‌سرا افزود: «پس از این کنسرت ممکن است مدت‌ها در تهران اجرایی نداشته باشیم چون برای تولیدات بعدی و اجراهای بین‌المللی به زمان مطالعاتی نیاز داریم تا بتوانیم کارهایی حتی متفاوت‌تر و پیچیده‌تر نسبت به قطعاتی که تاکنون داشته‌ایم، ارائه کنیم.»

آفاق درباره کتاب جدیدش با مضمون ترانه‌های راک فارسی هم گفت: «کتاب «تهران ۵۷»، جنبه آموزشی دارد و اولین کتاب تخصصی است که در زمینه راک فارسی منتشر شده است.»

او افزود: «ترانه‌هایی که در آلبوم‌هایم و در این کتاب منتشر شده‌اند همه مجوز دارند و حتی یک کلمه تغییر نداشته‌اند و یک کلمه هم جابه‌جا نشده است. این درحالی بود که در طی سال‌های سخت اخذ مجوز، خیلی از دوستان به من می‌گفتند موسیقی راکی که عرضه می‌کنی پس از مجوز قلع و قمع خواهد شد!»

آفاق تصریح کرد: «خوشبختانه درست پیش‌بینی کرده بودیم و با چنین مساله‌ای مواجه نشدیم. مسوولین امر دغدغه‌های ما را درک کردند و ما هم پایمردی کردیم تا امروز همه بتوانیم از موسیقی راک به معنای واقعی صحبت کنیم.»

مراسم رونمایی و جشن امضای کتاب «تهران ۵۷» که توسط موسسه انتشارات نگاه منتشر شده روز پنجشنبه ۹ آذر در فروشگاه نشر ثالث برگزار خواهد شد.

کنسرت کاوه آفاق نیز ۹ دی در مرکز همایش‌های برج میلاد به تهیه‌کنندگی موسسه ایران کنسرت برگزار خواهد شد. در این کنسرت آرمان مهربان (رهبر ارکستر و نوازنده پیانو و سینتی‌سایزرها)، پیام زمانی (درامر)، شهاب آفاقی و آندره خاچیکیان (گیتار الکتریک) و مهرداد حامدی (گیتارباس) همراهان کاوه آفاق خواهند بود.

 

کاوه آفاق

 

مطالب مرتبط
شما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام پست الکترونیک وب سایت
یادداشت آرشیو

 • چرچیل
  نقد فیلم چرچیل به قلم بابک صحرایی
  اگه می تونستم خودمو ترک می کردم
  دروغی که در روایت تاریخ پنهان مانده

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: چرچیل به کارگردانی جاناتان تپلیتسکی تصویر تازه ای از این سیاستمدار عجیب نشان می دهد. چرچیل در ایران یک نماد و استعاره ای منفی از زیرکی همراه با نیرنگ است و اسمش چندین دهه است که در فرهنگ ایران تبدیل به یک صفت شده و هنوز […]

 • رپ فارسی
  یادداشت بابک صحرایی در نشریه چلچراغ درباره رپ فارسی
  بابک صحرایی: رپ فارسی در بخش اجتماعی را بسیار ارزشمند می دانم
  یاس سرآمد جریان رپ اجتماعی است

  تریبون هنر: بابک صحرایی در یادداشتی که در نشریه چلچراغ منتشر شده است به تحلیل رپ در موسیقی ایران پرداخته است یادداشت بابک صحرایی را می توانید در تریبون هنر بخوانید: موسیقی رپ در ذات قرار است خاستگاه بخش مهمی از اعتراض های اجتماعی باشد. اعتراضی که گستاخانه و بی […]

 • War-for-the-Planet-of-the-Apes
  یادداشت بابک صحرایی درباره «جنگ برای سیاره میمون ها»
  رستگاری سه گانه سیاره میمون ها
  روایت زوال انسان در جنگ با ذات خود و طبیعت

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: «جنگ برای سیاره میمون ها» استثنایی در سینمای سرگرم کننده و به اصطلاح بلاک باستر هالیوود است. فیلمی که اگرچه در ظاهر قسمت سوم فیلم های «سیاره میمون ها» است اما در حقیقیت در قالب جنگ میان انسان ها و میمون های هوشمند در دوران […]

 • جواد طوسی
  یادداشت جواد طوسی درباره فیلم سوزی این روزها
  بیا که آتیش زدم به فیلمم!
  با یک جامعه غرغرو طرفیم

  تریبون هنر _ جواد طوسی: یک زمانی در صفحه حوادث روزنامه ها با تیتر درشت می خواندیم، فلانی «خودسوزی» کرد. حالا به مناسبت های مختلف با این واژه بازی می کنند که «فیلم سوزی»، نمونه دم دست اخیرش است. البته در دهه ۶٠ در اوج تعصبات انقلابی برای دفن ابتذال […]

 • american made
  درباره ساخت امریکا : ساخته داگ لیمان
  امر محرمانه ای وجود ندارد!
  دیکتاتوری های کوچک جنایت می کنند

  تریبون هنر _ عبدالرضا منجزی: وقتی گری وب خبرنگار گمنام “سن خوزه مارکوری نیوز “در دهه نود مدعی این شد که کاخ سفید و روسای سیا نقش جدی و موثری در موضوع قاچاق کوکایین به خاک امریکا داشته اند ، کمتر کسی موضوع را جدی گرفت.وبز اما می دانست که کاخ […]

رضا صادقی

Untitled-1

حجت اشرف زاده

farid nazari poster