Ad


صادق آهنگران: به علت وجود فرهنگ جریان‌ساز عاشورا دشمن مقابل ما زانو زده

جوانان امروز مثل کذشته از انقلاب دفاع خواهند کرد

تریبون هنر: صادق آهنگران گفت: فرهنگ عاشورا همیشه در تاریخ سرنوشت‌ساز بوده است و انقلاب ما با همان فرهنگ و همان شعار قیام امام حسین(ع) به پیروزی رسید.

این مداح باسابقه با بیان اینکه پیروزی ما در هشت سال دفاع مقدس ریشه در فرهنگ عاشورا داشت، اظهار کرد: دشمن برای جلوگیری از ادامه مسیر حرکت انقلاب دست به حرکت‌هایی زد و جنگ تحمیلی را آغاز و کشور را هشت سال درگیر جنگ کرد که باز هم به برکت امام حسین(ع) فرهنگ عاشورا در دوران دفاع مقدس بیشتر متجلی شد و در عرصه جنگ پیروز شدیم.

وی تأکید کرد: اگر در دهه چهارم انقلاب قرار داریم با تکیه بر فرهنگ عاشورا و قیام امام حسین(ع) است و اگر نبود این فرهنگ عاشورایی با چالش‌های زیادی مواجه می‌شدیم. اگر امروز دشمن نتوانسته این انقلاب را به زمین بزند و حتی در مقابل ما زانو زده به علت وجود فرهنگ جریان‌ساز عاشورا و قیام امام حسین(ع) است که قدرت برگرفته از ارادت مردم ما به سیدالشهداست و راه امام حسین(ع) است.

رییس هیأت رزمندگان اسلام با اشاره به نقش عزاداری‌ها در دوران دفاع مقدس عنوان کرد: انقلاب امام حسین(ع) اصولا بر سه عنصر حماسه، پیام و سوز عاشورا استوار است؛ به طوری که قبل از انقلاب به‌گونه‌ای در نوحه‌سرایی‌ها این سه عنصر گنجانده می‌شد و همین امر ادامه پیدا کرد تا زمان دفاع مقدس که اوج آن بود و چون قیام امام حسین(ع) همه آن حماسه است، عنصر حماسه پله اول و انتقال پیام کربلا به عنوان پله دوم بر روی دوش حضرت زینب(س) قرار گرفت و پله سوم که سوز عاشورا بود که در جفایی که بر امام و یارانش روا شد، نهفته است، تلفیق این سه عنصر در زمان دفاع مقدس شوروحالی در رزمندگان ایجاد کرد که پیروزی‌ها یکی پس از دیگری رقم می‌خورد تا جایی‌که تأثیر فرهنگ عاشورا در شش عملیات بسیار محسوس بود و پیروزهای ما در جنگ مدیون فرهنگ عاشورا است.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای سیاه‌نمایی علیه نظام اسلامی گفت: اکنون دشمن به دنبال این است که فرهنگ عاشورا را از ما بگیرد. یادواره‌های شهدا که در سراسر کشور روز به روز و ماه به ماه برگزار می‌شود را می‌بینم که برگزارکنندگان یادواره‌ها جوانان هستند اما با نظارت بچه‌های جنگ و اکثر شرکت‌کنندگان هم نسل جدید هستند که با وجود این حضور، دشمن این موضوع را در فضای مجازی تیتر کرده که نسل جدید با انقلاب همراه نیست.

آهنگران ادامه داد: با توجه به شناخت بنده از جوانان که در یادواره‌های شهدا دیدم اگر ماجرای دیگری پیش بیاید به طور قطع جوانان پرشورتر از زمان دفاع مقدس در عرصه دفاع از انقلاب حاضر خواهند شد و علت آن هم انگیزه بالای آنان به خاطر بالا رفتن سطح آگاهی و بهره‌مندی از خاطرات زمان دفاع مقدس است.

وی افزود: همچنین شهید باکری‌ها، همت‌ها و علم‌الهدی‌ها و شهدای استان همدان و شهر تویسرکان و با پشتبانی بچه‌های جنگ و فرهنگ عاشورا که نمونه عینی آن حضور جوانان در سوریه به منظور جلوگیری از حاکم کردن وهابیت در سوریه است که دشمن برای تحقق این حاکمیت هزینه‌های زیادی کرد، اما جوانان نسل امروز از شهید باکری‌ها، عینعلی‌ها و ملکی‌ها یاد گرفتند که مقابل دشمن با پیروی از فرهنگ عاشورا بایستند؛ بنابراین دشمن در سوریه زمین‌گیر شد.

آهنگران رمز پیروزی در دفاع مقدس را اخلاص و شجاعت بسیجیان و رزمندگان دانست و گفت: وقتی قبل از عملیات، حین عملیات و بعد از عملیات به لشکرها، تیپ‌ها و گردان‌ها سرمی‌زدم، اخلاص و شجاعت در تک تک رزمندگان هویدا بود به طوریکه یکی از گردان‌هایی که با آنان رفاقت داشتم گردان ۱۵۳ قاسم‌ابن‌الحسن(ع) تویسرکان بود و بارها و بارها در این گردان برنامه داشتم و شجاعت بچه‌های تویسرکان در عملیات‌ها و حال آنها در عزاداری‌ها خاص بود.

وی در پایان یادآور شد: امیدوارم همانگونه که شهدا به ویژه شهدای تویسرکان کار و نیتشان فقط برای رضای خدا بود نه غیر خدا، ما هم راه آنها را ادامه دهیم و با آنها محشور شویم.

تاریخ انتشار :۲۹ شهریور ۱۳۹۷

مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام


*

codeیادداشت آرشیو

 • فیلم کلمبوس
  یادداشت بابک صحرایی درباره فیلم کلمبوس
  یک کمدی سیاه با اندیشه ای قابل احترام

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: دیشب فیلم «کلمبوس» به کارگردانی هاتف علیمردانی را در پردیس کورش دیدم. یک کمدی ابزورد زیبا که در قیل و قال کمدی های سطحی این روزها، دارای شاخص های صحیح یک کمدی سیاه با اندیشه ای قابل احترام است اسم هاتف علیمردانی را اولین بار […]

 • لس انجلس تهران
  به بهانه ی هجومِ کم سابقه به "لس آنجلس،تهران"
  به جای قلع و قمع، به خودمان رحم کنیم
  یادداشت سیدمحمد کاظمی

  تریبون هنر: تینا پاکروان کارگردان توانایی ست که اگر نبود فیلم های قابل قبولی چون “خانوم” و “نیمه شب اتفاق افتاد” را نمی ساخت.پس اگر فقط کمی انصاف داشته باشیم ، استعدادی همچون پاکروان را پرپر نمی‌کنیم.حدود دو سال پیش این کارگردان خوش فکر که اتفاقا کنار دست بسیاری از […]

 • فردین ملک مطیعی بهروز وثوقی
  انتقاد تند نیما حسنی نسب از ستاره های این روزها
  از سلبریتی های دیروز تا صله بگیرهای امروز
  در معاشرت و مشارکتِ تهوع‌آورشان با اربابان پول کثیف و معاونت در پولشویی

  تریبون هنر _ نیما حسنی نسب: به این عکس خوب دقت کنید؛ در هیاهوی هیچِ صله‌بریتی‌های امروزی، در هجومِ زشت و رعشه‌آور اخبار الکی و فهرست‌های جعلی و شعارهای سطحی که از بعضی بازیگرهای معروف این روزگار می‌شنویم، در معاشرت و مشارکتِ تهوع‌آورشان با اربابان پول کثیف و معاونت در پولشویی […]

 • تنگه ابوقریب
  دریچه‌ای به مفهوم مقاومت
  یادداشت کمال تبریزی درباره «تنگه ابوقریب»
  فقط باید دید

  تریبون هنر _ کمال تبریزی: «تنگه ابوقریب» از آن دسته فیلم‌هایی است که غیر قابل توصیف هستند ! مثل موسیقی‌ای که غیر قابل تقلید باشد ! فقط می‌توان گفت که مانند دریچه شهرفرنگ به دنیایی متفاوت هدایت می‌شوید که این بار به شدت ملموس و واقعی است ! دریچه‌ای به […]

 • کیوان کثیریان
  نگاهی به ترکیب سینماها در هفته‌های اخیر
  قصه بی‌سروته، بازی‌های خیلی بد، بازیگرانی بسیار بدتر
  یادداشت کیوان کثیریان

  کیوان کثیریان:  نگاهی به ترکیب اکران سینماها در هفته‌های اخیر می‌تواند گویای حال و روز این روزهای سینمای ما باشد. نگاه معیوب مدیریت سینما که تشویق “سرمایه سالاری” نام گرفته نتیجه‌اش می‌شود همین. از ۱۳ فیلم روی پرده ۸ تایش از جنس فیلم‌هایی است که “کمدی” خوانده می‌شوند و در […]

Ad
Ad
Ad
Ad