Ad


صادق آهنگران: به علت وجود فرهنگ جریان‌ساز عاشورا دشمن مقابل ما زانو زده

جوانان امروز مثل کذشته از انقلاب دفاع خواهند کرد

تریبون هنر: صادق آهنگران گفت: فرهنگ عاشورا همیشه در تاریخ سرنوشت‌ساز بوده است و انقلاب ما با همان فرهنگ و همان شعار قیام امام حسین(ع) به پیروزی رسید.

این مداح باسابقه با بیان اینکه پیروزی ما در هشت سال دفاع مقدس ریشه در فرهنگ عاشورا داشت، اظهار کرد: دشمن برای جلوگیری از ادامه مسیر حرکت انقلاب دست به حرکت‌هایی زد و جنگ تحمیلی را آغاز و کشور را هشت سال درگیر جنگ کرد که باز هم به برکت امام حسین(ع) فرهنگ عاشورا در دوران دفاع مقدس بیشتر متجلی شد و در عرصه جنگ پیروز شدیم.

وی تأکید کرد: اگر در دهه چهارم انقلاب قرار داریم با تکیه بر فرهنگ عاشورا و قیام امام حسین(ع) است و اگر نبود این فرهنگ عاشورایی با چالش‌های زیادی مواجه می‌شدیم. اگر امروز دشمن نتوانسته این انقلاب را به زمین بزند و حتی در مقابل ما زانو زده به علت وجود فرهنگ جریان‌ساز عاشورا و قیام امام حسین(ع) است که قدرت برگرفته از ارادت مردم ما به سیدالشهداست و راه امام حسین(ع) است.

رییس هیأت رزمندگان اسلام با اشاره به نقش عزاداری‌ها در دوران دفاع مقدس عنوان کرد: انقلاب امام حسین(ع) اصولا بر سه عنصر حماسه، پیام و سوز عاشورا استوار است؛ به طوری که قبل از انقلاب به‌گونه‌ای در نوحه‌سرایی‌ها این سه عنصر گنجانده می‌شد و همین امر ادامه پیدا کرد تا زمان دفاع مقدس که اوج آن بود و چون قیام امام حسین(ع) همه آن حماسه است، عنصر حماسه پله اول و انتقال پیام کربلا به عنوان پله دوم بر روی دوش حضرت زینب(س) قرار گرفت و پله سوم که سوز عاشورا بود که در جفایی که بر امام و یارانش روا شد، نهفته است، تلفیق این سه عنصر در زمان دفاع مقدس شوروحالی در رزمندگان ایجاد کرد که پیروزی‌ها یکی پس از دیگری رقم می‌خورد تا جایی‌که تأثیر فرهنگ عاشورا در شش عملیات بسیار محسوس بود و پیروزهای ما در جنگ مدیون فرهنگ عاشورا است.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای سیاه‌نمایی علیه نظام اسلامی گفت: اکنون دشمن به دنبال این است که فرهنگ عاشورا را از ما بگیرد. یادواره‌های شهدا که در سراسر کشور روز به روز و ماه به ماه برگزار می‌شود را می‌بینم که برگزارکنندگان یادواره‌ها جوانان هستند اما با نظارت بچه‌های جنگ و اکثر شرکت‌کنندگان هم نسل جدید هستند که با وجود این حضور، دشمن این موضوع را در فضای مجازی تیتر کرده که نسل جدید با انقلاب همراه نیست.

آهنگران ادامه داد: با توجه به شناخت بنده از جوانان که در یادواره‌های شهدا دیدم اگر ماجرای دیگری پیش بیاید به طور قطع جوانان پرشورتر از زمان دفاع مقدس در عرصه دفاع از انقلاب حاضر خواهند شد و علت آن هم انگیزه بالای آنان به خاطر بالا رفتن سطح آگاهی و بهره‌مندی از خاطرات زمان دفاع مقدس است.

وی افزود: همچنین شهید باکری‌ها، همت‌ها و علم‌الهدی‌ها و شهدای استان همدان و شهر تویسرکان و با پشتبانی بچه‌های جنگ و فرهنگ عاشورا که نمونه عینی آن حضور جوانان در سوریه به منظور جلوگیری از حاکم کردن وهابیت در سوریه است که دشمن برای تحقق این حاکمیت هزینه‌های زیادی کرد، اما جوانان نسل امروز از شهید باکری‌ها، عینعلی‌ها و ملکی‌ها یاد گرفتند که مقابل دشمن با پیروی از فرهنگ عاشورا بایستند؛ بنابراین دشمن در سوریه زمین‌گیر شد.

آهنگران رمز پیروزی در دفاع مقدس را اخلاص و شجاعت بسیجیان و رزمندگان دانست و گفت: وقتی قبل از عملیات، حین عملیات و بعد از عملیات به لشکرها، تیپ‌ها و گردان‌ها سرمی‌زدم، اخلاص و شجاعت در تک تک رزمندگان هویدا بود به طوریکه یکی از گردان‌هایی که با آنان رفاقت داشتم گردان ۱۵۳ قاسم‌ابن‌الحسن(ع) تویسرکان بود و بارها و بارها در این گردان برنامه داشتم و شجاعت بچه‌های تویسرکان در عملیات‌ها و حال آنها در عزاداری‌ها خاص بود.

وی در پایان یادآور شد: امیدوارم همانگونه که شهدا به ویژه شهدای تویسرکان کار و نیتشان فقط برای رضای خدا بود نه غیر خدا، ما هم راه آنها را ادامه دهیم و با آنها محشور شویم.

تاریخ انتشار :۲۹ شهریور ۱۳۹۷

مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام


*

codeیادداشت آرشیو

 • عبدارضا منجزی
  به بهانه ی تولد بازیگر ما....
  بهروز وثوقی، یه مرد بود ، یه مرد ..
  یادداشتی از عبدالرضا منجزی

  تریبون هنر _ عبدالرضا منجزی: دو تا بمب اتم باید ترکونده شود ، زمین و زمان رو شخم بزند ، این و آن را بهم بدوزد، یه انرژی هایی رها بشود، یک چیزهایی در چیزی دیگر قاطی بشود تا یه همچو موجود عجیبی مثل تو ، از توش دربیاید، تا […]

 • مسعود فراستی
  خانم ها، آقایان! نظرشماچیست؟
  آیا فراستی عاشق شده است؟
  به قلم سیدمحمد کاظمی

  تریبون هنر: پدیده ی عجیبی ست این عشق.ماجرای غریبی ست این عشق.فقط عشق می تواند سیاه ترین صحنه های زندگی و مقوّا ترین آدم های اجتماع را تبدیل به بهترین پلان ها و “درآمده ترین” شخصیّت ها کند‌. خانم ها، آقایان ! ما مسعود فراستی را خوب می شناختیم.او نوازنده […]

 • مردی بدون سایه

  تریبون هنر: علیرضا رئیسیان جزو فیلمساز های محترم سینمای ما به حساب می آید.او اعتبار و جایگاه ویژه ای را برای خودش در سینما پیدا کرده.در فیلم هایش تلاش می کند که هم الگوهای صحیح سینما را در نظر بگیرد و هم توجه مخاطب را جلب کند.به همین خاطر است […]

 • طلا

  تریبون هنر: “طلا” اصلاً فیلم بدی نیست.لازم دانستم یادداشت خودم را با این جمله شروع کنم تا همین اول کار ، جمله ی آخر را گفته باشم.ولی باز هم پای انتظارات برآورده نشده ی ما از یک کارگردان خوش سابقه به میان می آید. کارگردانی که “نفس عمیق” و “دربند” […]

 • زهرمار
  زهرمار؛ چیزی نزدیک به هیچ
  به قلم سیدمحمد کاظمی

  تریبون هنر: مگر می شود از جواد رضویان توقّع فیلمی غیر از ژانر کمدی را داشت؟ بدون استثنا تمام کسانی که آماده می شدند تا”زهرمار” را تماشا کنند ، منتظر اثری کمدی و البته خارج از قالب جشنواره بودند.انتظار دوم به صورت کامل برآورده شد.یعنی “زهر مار” به هیچ عنوان […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad