Ad


اصل بر نمایش فوتبال در سینما است

علی سرتیپی: نباید کلیت طرح پخش فوتبال در سینما را رد کرد

اگر چند سینما پولشان را نداده‌اند دلیل نمی‌شود کلیت طرح را رد کنیم

تریبون هنر: علی سرتیپی گفت: “اصل بر نمایش فوتبال در سینما است؛ به شرطی که لطمه‌ای به فیلم‌ها نخورد، ابطال بلیت برای هر فیلم انجام شود و تعداد سانس‌ها و سالن‌های مشخص و محدودی به آن تعلق پیدا کند.”

علی سرتیپی رئیس هیأت مدیره «انجمن صنفی کارفرمایی مؤسسات پخش فیلم سینمایی استان تهران» در گفت‌وگویی با ایسنا درباره پخش فوتبال در سینماها بیان کرد: ما تا زمانی که لطمه‌ای به اکران فیلم‌ها نخورد موافق نمایش بازی‌ها روی پرده سینما هستیم.

او ادامه داد: نکته‌ای که در این میان وجود دارد این است که برای پخش فوتبال باید شرایطی لحاظ شود و ما به قید شرط، موافق این اتفاق هستیم. در حقیقت باید آن بازی فوتبال مهم باشد و ارزش نمایش روی پرده عریض سینما را دارا باشد. اکنون هم که در آستانه جام‌ ملت‌های آسیا هم هستیم، به صورت محدود می‌توان به پخش این بازی‌ها پرداخت.

مدیر پردیس سینمایی کوروش اضافه کرد: به این ترتیب در زمانی که می‌خواهیم به پخش فوتبال در سینما بپردازیم باید به شکل و شرایط اکران فیلم‌ها و گیشه آن‌ها توجه کنیم. شورای عالی اکران باید متناسب با هر شرایطی یک تصمیمی بگیرد و نباید یک حکم قطعی صادر کرد. به طور مثال قطعا در ایام نوروز که گیشه سینما پرمخاطب‌تر از زمان‌های دیگر است، حتی اگر بازی مهمی هم وجود داشته باشد نباید در سینما پخش شود.

سرتیپی با بیان اینکه “شاید برخی مواقع به این نتیجه برسیم که فوتبال را با همه اهمیت‌اش در سینما نشان ندهیم” گفت: وضعیت اکران فیلم‌ها در سینما مهم است بنابر این اگر شرایطی باشد که ببینیم حقی از صاحبان آثار ضایع نمی‌شود و کسی متضرر نخواهد شد، می‌توانیم اقدام به پخش بازی‌ها کنیم.

این مدیر سینمایی درباره پخش برخی‌ بازی‌ها در سینما در زمان جام جهانی روسیه و پرداخت نشدن سهم برخی تهیه‌کنندگانی که فیلمشان در آن بازه زمانی اکران بوده، توضیح داد: بیشتر سینماداران سهم فیلمسازانی که در زمان پخش فوتبال روی پرده بودند را از فروش بلیت‌ بازی‌ها پرداخت کرده‌اند، آن بخشی هم که باقی مانده است باید سازمان سینمایی و شورای عالی پیگیری کنند که چرا هنوز پرداخت نشده است. بنابر این اگر چند سینما پولشان را نداده‌اند دلیل نمی‌شود کلیت طرح را رد کنیم و آن را زیر سوال ببریم.

رئیس هیأت مدیره «انجمن صنفی کارفرمایی مؤسسات پخش فیلم سینمایی استان تهران» در پاسخ به این سوال که آیا اگر این طرح دوباره مطرح شود از طرف سینمایی‌ها مورد استقبال قرار می‌گیرد؟ گفت: با توجه به شرایط اکران فیلم‌ها در این فصل، فکر می‌کنم اگر این طرح دوباره مطرح شود مورد استقبال قرار می‌گیرد.

وی افزود: مجموعا وزارت ارشاد و شورای عالی اکران با پخش فوتبال موافقت کرده‌اند اما باید قبل از تصمیم گیری نهایی، شرایط هر دوره‌ای که در آن قرار داریم مورد توجه باشد تا منافع همه کسانی که در این امر دخیل می‌شوند از سینماداران تا تهیه کنندگان در نظر گرفته شود. در نهایت با توجه به شرایط گیشه فیلم‌ها، فصل اکران باید تصمیم گیری نهایی گرفته شود.

سرتیپی در پایان گفت: اصل بر نمایش فوتبال در سینما است؛ به شرطی که لطمه‌ای به فیلم‌ها نخورد، ابطال بلیت برای هر فیلم انجام شود، هر پخش فوتبالی با محدودیت‌هایی همراه باشد و تعداد سانس‌ها و سالن‌های مشخص و محدودی به آن تعلق پیدا کند.

تاریخ انتشار :۱۱ دی ۱۳۹۷

مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام


*

codeیادداشت آرشیو

 • فیلم کلمبوس
  یادداشت بابک صحرایی درباره فیلم کلمبوس
  یک کمدی سیاه با اندیشه ای قابل احترام

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: دیشب فیلم «کلمبوس» به کارگردانی هاتف علیمردانی را در پردیس کورش دیدم. یک کمدی ابزورد زیبا که در قیل و قال کمدی های سطحی این روزها، دارای شاخص های صحیح یک کمدی سیاه با اندیشه ای قابل احترام است اسم هاتف علیمردانی را اولین بار […]

 • لس انجلس تهران
  به بهانه ی هجومِ کم سابقه به "لس آنجلس،تهران"
  به جای قلع و قمع، به خودمان رحم کنیم
  یادداشت سیدمحمد کاظمی

  تریبون هنر: تینا پاکروان کارگردان توانایی ست که اگر نبود فیلم های قابل قبولی چون “خانوم” و “نیمه شب اتفاق افتاد” را نمی ساخت.پس اگر فقط کمی انصاف داشته باشیم ، استعدادی همچون پاکروان را پرپر نمی‌کنیم.حدود دو سال پیش این کارگردان خوش فکر که اتفاقا کنار دست بسیاری از […]

 • فردین ملک مطیعی بهروز وثوقی
  انتقاد تند نیما حسنی نسب از ستاره های این روزها
  از سلبریتی های دیروز تا صله بگیرهای امروز
  در معاشرت و مشارکتِ تهوع‌آورشان با اربابان پول کثیف و معاونت در پولشویی

  تریبون هنر _ نیما حسنی نسب: به این عکس خوب دقت کنید؛ در هیاهوی هیچِ صله‌بریتی‌های امروزی، در هجومِ زشت و رعشه‌آور اخبار الکی و فهرست‌های جعلی و شعارهای سطحی که از بعضی بازیگرهای معروف این روزگار می‌شنویم، در معاشرت و مشارکتِ تهوع‌آورشان با اربابان پول کثیف و معاونت در پولشویی […]

 • تنگه ابوقریب
  دریچه‌ای به مفهوم مقاومت
  یادداشت کمال تبریزی درباره «تنگه ابوقریب»
  فقط باید دید

  تریبون هنر _ کمال تبریزی: «تنگه ابوقریب» از آن دسته فیلم‌هایی است که غیر قابل توصیف هستند ! مثل موسیقی‌ای که غیر قابل تقلید باشد ! فقط می‌توان گفت که مانند دریچه شهرفرنگ به دنیایی متفاوت هدایت می‌شوید که این بار به شدت ملموس و واقعی است ! دریچه‌ای به […]

 • کیوان کثیریان
  نگاهی به ترکیب سینماها در هفته‌های اخیر
  قصه بی‌سروته، بازی‌های خیلی بد، بازیگرانی بسیار بدتر
  یادداشت کیوان کثیریان

  کیوان کثیریان:  نگاهی به ترکیب اکران سینماها در هفته‌های اخیر می‌تواند گویای حال و روز این روزهای سینمای ما باشد. نگاه معیوب مدیریت سینما که تشویق “سرمایه سالاری” نام گرفته نتیجه‌اش می‌شود همین. از ۱۳ فیلم روی پرده ۸ تایش از جنس فیلم‌هایی است که “کمدی” خوانده می‌شوند و در […]

Ad
Ad
Ad
Ad