Ad

اصل بر نمایش فوتبال در سینما است

علی سرتیپی: نباید کلیت طرح پخش فوتبال در سینما را رد کرد

اگر چند سینما پولشان را نداده‌اند دلیل نمی‌شود کلیت طرح را رد کنیم

تریبون هنر: علی سرتیپی گفت: “اصل بر نمایش فوتبال در سینما است؛ به شرطی که لطمه‌ای به فیلم‌ها نخورد، ابطال بلیت برای هر فیلم انجام شود و تعداد سانس‌ها و سالن‌های مشخص و محدودی به آن تعلق پیدا کند.”

علی سرتیپی رئیس هیأت مدیره «انجمن صنفی کارفرمایی مؤسسات پخش فیلم سینمایی استان تهران» در گفت‌وگویی با ایسنا درباره پخش فوتبال در سینماها بیان کرد: ما تا زمانی که لطمه‌ای به اکران فیلم‌ها نخورد موافق نمایش بازی‌ها روی پرده سینما هستیم.

او ادامه داد: نکته‌ای که در این میان وجود دارد این است که برای پخش فوتبال باید شرایطی لحاظ شود و ما به قید شرط، موافق این اتفاق هستیم. در حقیقت باید آن بازی فوتبال مهم باشد و ارزش نمایش روی پرده عریض سینما را دارا باشد. اکنون هم که در آستانه جام‌ ملت‌های آسیا هم هستیم، به صورت محدود می‌توان به پخش این بازی‌ها پرداخت.

مدیر پردیس سینمایی کوروش اضافه کرد: به این ترتیب در زمانی که می‌خواهیم به پخش فوتبال در سینما بپردازیم باید به شکل و شرایط اکران فیلم‌ها و گیشه آن‌ها توجه کنیم. شورای عالی اکران باید متناسب با هر شرایطی یک تصمیمی بگیرد و نباید یک حکم قطعی صادر کرد. به طور مثال قطعا در ایام نوروز که گیشه سینما پرمخاطب‌تر از زمان‌های دیگر است، حتی اگر بازی مهمی هم وجود داشته باشد نباید در سینما پخش شود.

سرتیپی با بیان اینکه “شاید برخی مواقع به این نتیجه برسیم که فوتبال را با همه اهمیت‌اش در سینما نشان ندهیم” گفت: وضعیت اکران فیلم‌ها در سینما مهم است بنابر این اگر شرایطی باشد که ببینیم حقی از صاحبان آثار ضایع نمی‌شود و کسی متضرر نخواهد شد، می‌توانیم اقدام به پخش بازی‌ها کنیم.

این مدیر سینمایی درباره پخش برخی‌ بازی‌ها در سینما در زمان جام جهانی روسیه و پرداخت نشدن سهم برخی تهیه‌کنندگانی که فیلمشان در آن بازه زمانی اکران بوده، توضیح داد: بیشتر سینماداران سهم فیلمسازانی که در زمان پخش فوتبال روی پرده بودند را از فروش بلیت‌ بازی‌ها پرداخت کرده‌اند، آن بخشی هم که باقی مانده است باید سازمان سینمایی و شورای عالی پیگیری کنند که چرا هنوز پرداخت نشده است. بنابر این اگر چند سینما پولشان را نداده‌اند دلیل نمی‌شود کلیت طرح را رد کنیم و آن را زیر سوال ببریم.

رئیس هیأت مدیره «انجمن صنفی کارفرمایی مؤسسات پخش فیلم سینمایی استان تهران» در پاسخ به این سوال که آیا اگر این طرح دوباره مطرح شود از طرف سینمایی‌ها مورد استقبال قرار می‌گیرد؟ گفت: با توجه به شرایط اکران فیلم‌ها در این فصل، فکر می‌کنم اگر این طرح دوباره مطرح شود مورد استقبال قرار می‌گیرد.

وی افزود: مجموعا وزارت ارشاد و شورای عالی اکران با پخش فوتبال موافقت کرده‌اند اما باید قبل از تصمیم گیری نهایی، شرایط هر دوره‌ای که در آن قرار داریم مورد توجه باشد تا منافع همه کسانی که در این امر دخیل می‌شوند از سینماداران تا تهیه کنندگان در نظر گرفته شود. در نهایت با توجه به شرایط گیشه فیلم‌ها، فصل اکران باید تصمیم گیری نهایی گرفته شود.

سرتیپی در پایان گفت: اصل بر نمایش فوتبال در سینما است؛ به شرطی که لطمه‌ای به فیلم‌ها نخورد، ابطال بلیت برای هر فیلم انجام شود، هر پخش فوتبالی با محدودیت‌هایی همراه باشد و تعداد سانس‌ها و سالن‌های مشخص و محدودی به آن تعلق پیدا کند.

تاریخ انتشار :۱۱ دی ۱۳۹۷

برچسب‌ها:
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام


*

codeیادداشت آرشیو

 • تریبون هنر _ حسین لامعی: یک: نوشتن از مهناز افشار، کار آسانی نیست. بازیگری که همه‌ی حواشی و اتفاقاتِ این یک ساله‌اش، باعث شده امروز کمتر از هرچیز، به «بازیگری» ِ او توجه شود. نکته اما این است که ما می‌توانیم مواضع سیاسی اجتماعی افشار را بپسندیم یا نپسندیم؛ می‌توانیم […]

 • گورخوابها

  تریبون هنر: بابک صحرایی درباره تئاتر «گورخوابها» نوشت: گورخوابها عیان کننده وجه دیگرى از توانایى هاى منحصر به فرد نسیم ادبى در بازیگرى است دگردیسى شخصیت زن قصه در طول نمایش و آشنایى با روان پریشى هایش، به زیبایى هرچه تمام توسط نسیم ادبى به عینیت رسیده از سوى دیگر، […]

 • فرزاد حسنی در هوس و هفت دقیقه

  تریبون هنر: بابک صحرایی بازی فرزاد حسنی در نمایش «هوس و هفت دقیقه» را تحسین برانگیز دانست و نوشت: شاه نقشی را روی صحنه تئاتر خلق کرده بابک صحرایی در صفحه شخصی اش در اینستاگرام درباره بازی فرزاد حسنی در «هوس و هفت دقیقه» نوشت: بازى فرزاد حسنی در این […]

 • نیلوفر لاری پور بابک صحرایی رازیما میرزایی

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: تئاتر “به وقت پازولینى” را دو بار ببینید «به وقت پازولینى از چندین منظر، تئاتر زیبا و تحسین برانگیزى است نمایش “به وقت پازولینى” با نویسندگى و کارگردانى آرش سنجابى مفهوم عمیقى دارد که راز و رمزش با روایتى درست و تعلیقى جذاب، آرام آرام در […]

 • عبدارضا منجزی
  به بهانه ی تولد بازیگر ما....
  بهروز وثوقی، یه مرد بود ، یه مرد ..
  یادداشتی از عبدالرضا منجزی

  تریبون هنر _ عبدالرضا منجزی: دو تا بمب اتم باید ترکونده شود ، زمین و زمان رو شخم بزند ، این و آن را بهم بدوزد، یه انرژی هایی رها بشود، یک چیزهایی در چیزی دیگر قاطی بشود تا یه همچو موجود عجیبی مثل تو ، از توش دربیاید، تا […]

Ad

پربازدید ترین ها