Ad


وعده نوبخت به موسسه هنرمندان پیشکسوت برای احداث گالری

با حضور اساتید و هنرمندان و محمدباقر نوبخت برگزار شد

تریبون هنر: معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به خواسته مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت موافقت خود را با تامین بودجه یا گماردن پیمانکار برای احداث گالری این موسسه اعلام کرد.

به گزارشتریبون هنر و به نقل از روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، مراسم اختتامیه اولین نمایشگاه آثار تجسمی هنرمندان پیشکسوت، شب جمعه (۲۴ آبان ماه) با حضور اساتید و هنرمندان و محمدباقر نوبخت (معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه) برگزار شد.

همزمان با میلاد باسعادت پیامبر اسلام (ص) و امام صادق (ع ) در مراسم اختتامیه اولین نمایشگاه آثار تجسمی هنرمندان پیشکسوت، که به همت موسسه هنرمندان پیشکسوت برپا شده بود، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه هنرمندان پیشکسوت را سرمایه‌های فرهنگی کشور دانست و استمرار اینگونه فعالیت‌های هنری را ثمربخش، ضرورت امروز جامعه و به عنوان یکی از راه‌های انتقال تجارب و دانسته‌های هنرمندان به جامعه دانست.

نوبخت همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به خواسته مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت موافقت خود را با تامین بودجه یا گماردن پیمانکار برای احداث گالری این موسسه اعلام و ابراز امیدواری کرد دیدار بعدی او با هنرمندان در ساختمان موسسه هنرمندان پیشکسوت و در گالری جدید باشد.

در این مراسم همچنین سید عباس عظیمی ـ مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت ـ به ارائه گزارشی درباره چگونگی برپایی این نمایشگاه پرداخت و همت، اعتماد و علاقه هنرمندان پیشکسوت به این موسسه را عامل برگزاری نمایشگاه دانست.

عظیمی ضمن ارائه گزارشی از نحوه بهسازی ساختمان موسسه درخواست کرد با توجه به ظرفیت‌های این موسسه برای ارائه نمایشگاه‌های تخصصی، فرایند احداث یک گالری بزرگ در موسسه هنرمندان پیشکسوت تکمیل شود.

او در این زمینه توضیح داد که محاسبات فنی و مهندسی برای ساخت سازه مربوطه انجام شده و چهار ستون اصلی نیز توسط موسسه نصب شده است؛ اما فعلا به دلیل نداشتن بودجه پروژه متوقف شده است.

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت اضافه کرد: یکی از مهمترین مباحثی که در شرایط فعلی می‌تواند کمک بسیاری به شرایط اقتصادی عموم هنرمندان، به‌ویژه در بخش‌های تجسمی، هنرهای سنتی و صنایع دستی و حتی به صنعت گردشگری کشور داشته باشد، راه‌اندازی بازار فروش آثار هنری هنرمندان است و موسسه هنرمندان پیشکسوت آمادگی خود را برای مدیریت و اجرایی کردن این بحث اعلام می‌دارد. این بازار می‌تواند یک موضوع مهم در ایجاد گردشگری هنر مشابه گردشگری سلامت باشد.

در ادامه این مراسم با حضور نوبخت و مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت از پنج نفر از هنرمندانی که در این نمایشگاه آثارشان به نمایش گذاشته شده بود به نیابت از ۹۳ هنرمند پیشکسوت با اهدای لوح، تقدیر شد.

تاریخ انتشار :۲۷ آبان ۱۳۹۸

برچسب‌ها:
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام


*

codeیادداشت آرشیو

 • تریبون هنر _ حسین لامعی: یک: نوشتن از مهناز افشار، کار آسانی نیست. بازیگری که همه‌ی حواشی و اتفاقاتِ این یک ساله‌اش، باعث شده امروز کمتر از هرچیز، به «بازیگری» ِ او توجه شود. نکته اما این است که ما می‌توانیم مواضع سیاسی اجتماعی افشار را بپسندیم یا نپسندیم؛ می‌توانیم […]

 • گورخوابها

  تریبون هنر: بابک صحرایی درباره تئاتر «گورخوابها» نوشت: گورخوابها عیان کننده وجه دیگرى از توانایى هاى منحصر به فرد نسیم ادبى در بازیگرى است دگردیسى شخصیت زن قصه در طول نمایش و آشنایى با روان پریشى هایش، به زیبایى هرچه تمام توسط نسیم ادبى به عینیت رسیده از سوى دیگر، […]

 • فرزاد حسنی در هوس و هفت دقیقه

  تریبون هنر: بابک صحرایی بازی فرزاد حسنی در نمایش «هوس و هفت دقیقه» را تحسین برانگیز دانست و نوشت: شاه نقشی را روی صحنه تئاتر خلق کرده بابک صحرایی در صفحه شخصی اش در اینستاگرام درباره بازی فرزاد حسنی در «هوس و هفت دقیقه» نوشت: بازى فرزاد حسنی در این […]

 • نیلوفر لاری پور بابک صحرایی رازیما میرزایی

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: تئاتر “به وقت پازولینى” را دو بار ببینید «به وقت پازولینى از چندین منظر، تئاتر زیبا و تحسین برانگیزى است نمایش “به وقت پازولینى” با نویسندگى و کارگردانى آرش سنجابى مفهوم عمیقى دارد که راز و رمزش با روایتى درست و تعلیقى جذاب، آرام آرام در […]

 • عبدارضا منجزی
  به بهانه ی تولد بازیگر ما....
  بهروز وثوقی، یه مرد بود ، یه مرد ..
  یادداشتی از عبدالرضا منجزی

  تریبون هنر _ عبدالرضا منجزی: دو تا بمب اتم باید ترکونده شود ، زمین و زمان رو شخم بزند ، این و آن را بهم بدوزد، یه انرژی هایی رها بشود، یک چیزهایی در چیزی دیگر قاطی بشود تا یه همچو موجود عجیبی مثل تو ، از توش دربیاید، تا […]

Ad