Ad


وعده نوبخت به موسسه هنرمندان پیشکسوت برای احداث گالری

با حضور اساتید و هنرمندان و محمدباقر نوبخت برگزار شد

تریبون هنر: معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به خواسته مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت موافقت خود را با تامین بودجه یا گماردن پیمانکار برای احداث گالری این موسسه اعلام کرد.

به گزارشتریبون هنر و به نقل از روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، مراسم اختتامیه اولین نمایشگاه آثار تجسمی هنرمندان پیشکسوت، شب جمعه (۲۴ آبان ماه) با حضور اساتید و هنرمندان و محمدباقر نوبخت (معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه) برگزار شد.

همزمان با میلاد باسعادت پیامبر اسلام (ص) و امام صادق (ع ) در مراسم اختتامیه اولین نمایشگاه آثار تجسمی هنرمندان پیشکسوت، که به همت موسسه هنرمندان پیشکسوت برپا شده بود، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه هنرمندان پیشکسوت را سرمایه‌های فرهنگی کشور دانست و استمرار اینگونه فعالیت‌های هنری را ثمربخش، ضرورت امروز جامعه و به عنوان یکی از راه‌های انتقال تجارب و دانسته‌های هنرمندان به جامعه دانست.

نوبخت همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به خواسته مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت موافقت خود را با تامین بودجه یا گماردن پیمانکار برای احداث گالری این موسسه اعلام و ابراز امیدواری کرد دیدار بعدی او با هنرمندان در ساختمان موسسه هنرمندان پیشکسوت و در گالری جدید باشد.

در این مراسم همچنین سید عباس عظیمی ـ مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت ـ به ارائه گزارشی درباره چگونگی برپایی این نمایشگاه پرداخت و همت، اعتماد و علاقه هنرمندان پیشکسوت به این موسسه را عامل برگزاری نمایشگاه دانست.

عظیمی ضمن ارائه گزارشی از نحوه بهسازی ساختمان موسسه درخواست کرد با توجه به ظرفیت‌های این موسسه برای ارائه نمایشگاه‌های تخصصی، فرایند احداث یک گالری بزرگ در موسسه هنرمندان پیشکسوت تکمیل شود.

او در این زمینه توضیح داد که محاسبات فنی و مهندسی برای ساخت سازه مربوطه انجام شده و چهار ستون اصلی نیز توسط موسسه نصب شده است؛ اما فعلا به دلیل نداشتن بودجه پروژه متوقف شده است.

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت اضافه کرد: یکی از مهمترین مباحثی که در شرایط فعلی می‌تواند کمک بسیاری به شرایط اقتصادی عموم هنرمندان، به‌ویژه در بخش‌های تجسمی، هنرهای سنتی و صنایع دستی و حتی به صنعت گردشگری کشور داشته باشد، راه‌اندازی بازار فروش آثار هنری هنرمندان است و موسسه هنرمندان پیشکسوت آمادگی خود را برای مدیریت و اجرایی کردن این بحث اعلام می‌دارد. این بازار می‌تواند یک موضوع مهم در ایجاد گردشگری هنر مشابه گردشگری سلامت باشد.

در ادامه این مراسم با حضور نوبخت و مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت از پنج نفر از هنرمندانی که در این نمایشگاه آثارشان به نمایش گذاشته شده بود به نیابت از ۹۳ هنرمند پیشکسوت با اهدای لوح، تقدیر شد.

تاریخ انتشار :۲۷ آبان ۱۳۹۸

برچسب‌ها:
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام


*

codeیادداشت آرشیو

 • یادداشت بابک صحرایی درباره انیو موریکونه
  از بد اقبالی ماست که جوانی مان، مقارن با کهنسالی اسطوره هاست

  تریبون هنر: بابک صحرایی درباره انیو موریکونه نوشت: امروز انیو موریکونه در ۹۱ سالگی درگذشت. خوب عمر کرد اما هنوز مرگ برایش زود بود. انسان هایی همانند او حتی در کهنسالی هم که بمیرند دل آدم می گیرد نام انیو موریکونه یکی از نمادهای موسیقی فیلم است. او با جادوی موسیقی اش، تعدادی از فیلم های درخشان تاریخ سینما را در قلب و روح مردم ماندگارتر کرد. یک فیلم را […]

 • بابک صحرایی پرویز پرستویی سیروس الوند
  یادداشت بابک صحرایی برای تولد پرویز پرستویی
  ناصر ملک مطیعی می گفت فکر نمی کردم یه روزی حاج کاظم زیر بغل فرمون رو بگیره

  تریبون هنر: بابک صحرایی برای تولد پرویز پرستویی نوشت: تولد پرویز پرستویی بهونه خوبی برای مرور هنرمندیه که توی جریان هنر و فرهنگ جامعه در حدود سی سال گذشته تاثیرهای مهمی داشته پرویز پرستویی در دهه هفتاد با فیلم هایی مثل آژانس شیشه ای، لیلی با من است، آدم برفی، […]

 • یادداشت جواد طوسی برای فرمان آرا و حکایت دریا
  زمانه آقا، زمانه!

  تریبون هنر _ جواد طوسی: پس از یک وقفه طولانی در فعالیت فیلمسازی بهمن فرمان‌آرا، حدیث نفس او در شروع کارش در یک دوران گذارِحساس در «بوی کافور عطر یاس» (۱۳۷۹ )، جملاتی از این دست بود: «هراس من از مرگ نیست، هراس من از بیهوده زیستنه/ وقتی فیلمساز فیلم […]

 • حکایت دریا

  تریبون هنر: سعید عقیقی در نوشتاری تحت عنوان «دست ِ تاریک ، دستِ تاریک» نقطه نظرش را درباره جدیدترین ساخته‌ی بهمن فرمان آرا «حکایت دریا» که اکران آنلاین شده است، نوشت. یادداشت سعید عقیقی را در تریبون هنر بخوانید: « اصالت نومیدی شاید کلید درک واپسین ساخته فرمان آرا باشد؛ […]

 • تریبون هنر: حمید جبلی خیلی اهل گفتگو نیست و بویژه دستش چندان به نوشتن یادداشت‌های یادبود برای همکارانش نمی‌رود ولی این بار وقتی برای نگارش مطلبی یا خاطره‌ای از محمد علی کشاورز با او طرح موضوع کردیم، دست به قلم شد و در پاسخ به درخواست ما یادداشتی برای این […]

Ad
Ad
Ad