Ad


جدیدترین آمار فروش گیشه‌ی سینماها

تریبون هنر: از ابتدای آذرماه امسال ۶ فیلم جدید روی پرده‌های سینماها تهران و شهرستان‌ها رفتند و در مجموع فروش کل گیشه سینما در این ماه ۲۹ و نیم میلیارد تومان شده است که در مقایسه با همین بازه زمانی در سال گذشته حدود ۱۱ میلیارد تومان افزایش فروش را شاهد بوده‌ایم‌.

آمار فروش فیلم‌های سینمایی در آخرین هفته آذر بر اساس اطلاعات موجود در سامانه فروش سینمای ایران به این شرح است:

فیلم سینمایی «جان دار» ساخته حسین امیری دوماری و پدرام پورامیری که از بیستم آذرماه اکران خود را در سینماهای سراسر کشور آغاز کرده تا امروز بیش از ۷۳۰ میلیون تومان فروش داشته و ۵۱ هزار مخاطب آن را در ۷۲ سینما تماشا کرده‌اند.

فیلم دفاع مقدسی «۲۳ نفر» به کارگردانی مهدی جعفری که از هفته گذشته روی پرده سینماها رفت با در اختیار داشتن ۳۵ سالن سینما، ۱۷۸ میلیون تومان فروش داشته و ۱۴ هزار نفر مخاطب آن را تماشا کرده‌اند.

فیلم «خداحافط دختر شیرازی» ساخته افشین هاشمی با در اختیار داشتن ۴۷ سالن سینمایی، پس از دو هفته اکران ۱۹۳ میلیون تومان فروش داشته و ۱۴هزار نفر مخاطب داشته است.

انیمشین سینمایی «آخرین داستان» به کارگردانی اشکان رهگذر که از ۶ آذرماه روی پرده سینماها رفته با اکران در ۴۰ سالن سینمایی تا امروز به فروش ۲۸۷ میلیون و ۱۶۷ هزار تومانی رسیده و بیش از ۲۱ هزار مخاطب داشته است.

فیلم سینمایی «لیلاج» داریوش یاری پس از گذشت سه هفته از آغاز نمایش خود در سینماها با جذب ۷هزار مخاطب به فروشی حدود ۸۸ میلیون تومانی رسیده است، این فیلم سینمایی تا امروز در ۴۳ سینما نمایش داشته است.

فیلم اکشن «معکوس» پولاد کیمیایی با در اختیار داشتن ۶۲ سالن سینمایی در کشور و پس از گذشت سه هفته اکران با جذب ۱۱هزار نفر مخاطب به فروش ۱۳۹ میلیون تومانی دست یافت که از این مقدار ۷۷ میلیون تومان سهم فروش آن در تهران بوده است.

کمدی «چشم و گوش بسته» ساخته فرزاد موتمن پس از بیش از یک ماه اکران و نمایش در ۱۸۷ سالن سینمایی ۶۴۲ هزار مخاطب را به سینما کشاند و به فروشی ۷ و نیم میلیاردی رسید که نیمی از این مقدار حاصل فروش در سینماهای تهران بوده است.

فیلم «سمفونی نهم» به کارگردانی محمدرضا هنرمند که اکرانش را از نیمه آبان ماه در سینماها آغاز کرد با جذب ۵۷هزار مخاطب و نمایش در ۸۷ سینما ۷۳۰ میلیون تومان فروش داشته است.

کمدی «مطرب» مصطفی کیایی با نمایش در ۱۹۶ سالن سینمایی و آغاز اکران از نیمه آبان ماه با جذب بیش از دو میلیون مخاطب، ۲۵ میلیارد تومان فروش داشته که از این مقدار ۱۳ میلیارد سهم فروش در سینماهای تهران بوده است.

انیمشین «بنیامین» به کارگردانی محسن عنایتی، فیلم تخیلی «تورنادو» سید جواد هاشمی و فیلم نوجوان «منطقه پرواز ممنوع» ساخته امیر داسارگر که نمایش خود را از نیمه آبان ماه در سینماهای سراسر کشور آغاز کرده اند، به ترتیب بیش از دو میلیارد تومان، ۶۳۳ میلیون تومان و سه و نیم میلیارد تومان فروش داشته‌اند.

دو فیلم سینمایی «آشفتگی» ساخته فریدون جیرانی و «مشت آخر» به کارگردانی مهدی فخیم زاده نیز از امروز ۲۷ آذر ماه روی پرده سینما رفتند.

تاریخ انتشار :۲۸ آذر ۱۳۹۸

برچسب‌ها:
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام


*

codeیادداشت آرشیو

 • تریبون هنر _ حسین لامعی: یک: نوشتن از مهناز افشار، کار آسانی نیست. بازیگری که همه‌ی حواشی و اتفاقاتِ این یک ساله‌اش، باعث شده امروز کمتر از هرچیز، به «بازیگری» ِ او توجه شود. نکته اما این است که ما می‌توانیم مواضع سیاسی اجتماعی افشار را بپسندیم یا نپسندیم؛ می‌توانیم […]

 • گورخوابها

  تریبون هنر: بابک صحرایی درباره تئاتر «گورخوابها» نوشت: گورخوابها عیان کننده وجه دیگرى از توانایى هاى منحصر به فرد نسیم ادبى در بازیگرى است دگردیسى شخصیت زن قصه در طول نمایش و آشنایى با روان پریشى هایش، به زیبایى هرچه تمام توسط نسیم ادبى به عینیت رسیده از سوى دیگر، […]

 • فرزاد حسنی در هوس و هفت دقیقه

  تریبون هنر: بابک صحرایی بازی فرزاد حسنی در نمایش «هوس و هفت دقیقه» را تحسین برانگیز دانست و نوشت: شاه نقشی را روی صحنه تئاتر خلق کرده بابک صحرایی در صفحه شخصی اش در اینستاگرام درباره بازی فرزاد حسنی در «هوس و هفت دقیقه» نوشت: بازى فرزاد حسنی در این […]

 • نیلوفر لاری پور بابک صحرایی رازیما میرزایی

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: تئاتر “به وقت پازولینى” را دو بار ببینید «به وقت پازولینى از چندین منظر، تئاتر زیبا و تحسین برانگیزى است نمایش “به وقت پازولینى” با نویسندگى و کارگردانى آرش سنجابى مفهوم عمیقى دارد که راز و رمزش با روایتى درست و تعلیقى جذاب، آرام آرام در […]

 • عبدارضا منجزی
  به بهانه ی تولد بازیگر ما....
  بهروز وثوقی، یه مرد بود ، یه مرد ..
  یادداشتی از عبدالرضا منجزی

  تریبون هنر _ عبدالرضا منجزی: دو تا بمب اتم باید ترکونده شود ، زمین و زمان رو شخم بزند ، این و آن را بهم بدوزد، یه انرژی هایی رها بشود، یک چیزهایی در چیزی دیگر قاطی بشود تا یه همچو موجود عجیبی مثل تو ، از توش دربیاید، تا […]

Ad