Ad


جدیدترین آمار فروش گیشه‌ی سینماها

تریبون هنر: از ابتدای آذرماه امسال ۶ فیلم جدید روی پرده‌های سینماها تهران و شهرستان‌ها رفتند و در مجموع فروش کل گیشه سینما در این ماه ۲۹ و نیم میلیارد تومان شده است که در مقایسه با همین بازه زمانی در سال گذشته حدود ۱۱ میلیارد تومان افزایش فروش را شاهد بوده‌ایم‌.

آمار فروش فیلم‌های سینمایی در آخرین هفته آذر بر اساس اطلاعات موجود در سامانه فروش سینمای ایران به این شرح است:

فیلم سینمایی «جان دار» ساخته حسین امیری دوماری و پدرام پورامیری که از بیستم آذرماه اکران خود را در سینماهای سراسر کشور آغاز کرده تا امروز بیش از ۷۳۰ میلیون تومان فروش داشته و ۵۱ هزار مخاطب آن را در ۷۲ سینما تماشا کرده‌اند.

فیلم دفاع مقدسی «۲۳ نفر» به کارگردانی مهدی جعفری که از هفته گذشته روی پرده سینماها رفت با در اختیار داشتن ۳۵ سالن سینما، ۱۷۸ میلیون تومان فروش داشته و ۱۴ هزار نفر مخاطب آن را تماشا کرده‌اند.

فیلم «خداحافط دختر شیرازی» ساخته افشین هاشمی با در اختیار داشتن ۴۷ سالن سینمایی، پس از دو هفته اکران ۱۹۳ میلیون تومان فروش داشته و ۱۴هزار نفر مخاطب داشته است.

انیمشین سینمایی «آخرین داستان» به کارگردانی اشکان رهگذر که از ۶ آذرماه روی پرده سینماها رفته با اکران در ۴۰ سالن سینمایی تا امروز به فروش ۲۸۷ میلیون و ۱۶۷ هزار تومانی رسیده و بیش از ۲۱ هزار مخاطب داشته است.

فیلم سینمایی «لیلاج» داریوش یاری پس از گذشت سه هفته از آغاز نمایش خود در سینماها با جذب ۷هزار مخاطب به فروشی حدود ۸۸ میلیون تومانی رسیده است، این فیلم سینمایی تا امروز در ۴۳ سینما نمایش داشته است.

فیلم اکشن «معکوس» پولاد کیمیایی با در اختیار داشتن ۶۲ سالن سینمایی در کشور و پس از گذشت سه هفته اکران با جذب ۱۱هزار نفر مخاطب به فروش ۱۳۹ میلیون تومانی دست یافت که از این مقدار ۷۷ میلیون تومان سهم فروش آن در تهران بوده است.

کمدی «چشم و گوش بسته» ساخته فرزاد موتمن پس از بیش از یک ماه اکران و نمایش در ۱۸۷ سالن سینمایی ۶۴۲ هزار مخاطب را به سینما کشاند و به فروشی ۷ و نیم میلیاردی رسید که نیمی از این مقدار حاصل فروش در سینماهای تهران بوده است.

فیلم «سمفونی نهم» به کارگردانی محمدرضا هنرمند که اکرانش را از نیمه آبان ماه در سینماها آغاز کرد با جذب ۵۷هزار مخاطب و نمایش در ۸۷ سینما ۷۳۰ میلیون تومان فروش داشته است.

کمدی «مطرب» مصطفی کیایی با نمایش در ۱۹۶ سالن سینمایی و آغاز اکران از نیمه آبان ماه با جذب بیش از دو میلیون مخاطب، ۲۵ میلیارد تومان فروش داشته که از این مقدار ۱۳ میلیارد سهم فروش در سینماهای تهران بوده است.

انیمشین «بنیامین» به کارگردانی محسن عنایتی، فیلم تخیلی «تورنادو» سید جواد هاشمی و فیلم نوجوان «منطقه پرواز ممنوع» ساخته امیر داسارگر که نمایش خود را از نیمه آبان ماه در سینماهای سراسر کشور آغاز کرده اند، به ترتیب بیش از دو میلیارد تومان، ۶۳۳ میلیون تومان و سه و نیم میلیارد تومان فروش داشته‌اند.

دو فیلم سینمایی «آشفتگی» ساخته فریدون جیرانی و «مشت آخر» به کارگردانی مهدی فخیم زاده نیز از امروز ۲۷ آذر ماه روی پرده سینما رفتند.

تاریخ انتشار :۲۸ آذر ۱۳۹۸

برچسب‌ها:
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام


*

codeیادداشت آرشیو

 • یادداشت بابک صحرایی درباره انیو موریکونه
  از بد اقبالی ماست که جوانی مان، مقارن با کهنسالی اسطوره هاست

  تریبون هنر: بابک صحرایی درباره انیو موریکونه نوشت: امروز انیو موریکونه در ۹۱ سالگی درگذشت. خوب عمر کرد اما هنوز مرگ برایش زود بود. انسان هایی همانند او حتی در کهنسالی هم که بمیرند دل آدم می گیرد نام انیو موریکونه یکی از نمادهای موسیقی فیلم است. او با جادوی موسیقی اش، تعدادی از فیلم های درخشان تاریخ سینما را در قلب و روح مردم ماندگارتر کرد. یک فیلم را […]

 • بابک صحرایی پرویز پرستویی سیروس الوند
  یادداشت بابک صحرایی برای تولد پرویز پرستویی
  ناصر ملک مطیعی می گفت فکر نمی کردم یه روزی حاج کاظم زیر بغل فرمون رو بگیره

  تریبون هنر: بابک صحرایی برای تولد پرویز پرستویی نوشت: تولد پرویز پرستویی بهونه خوبی برای مرور هنرمندیه که توی جریان هنر و فرهنگ جامعه در حدود سی سال گذشته تاثیرهای مهمی داشته پرویز پرستویی در دهه هفتاد با فیلم هایی مثل آژانس شیشه ای، لیلی با من است، آدم برفی، […]

 • یادداشت جواد طوسی برای فرمان آرا و حکایت دریا
  زمانه آقا، زمانه!

  تریبون هنر _ جواد طوسی: پس از یک وقفه طولانی در فعالیت فیلمسازی بهمن فرمان‌آرا، حدیث نفس او در شروع کارش در یک دوران گذارِحساس در «بوی کافور عطر یاس» (۱۳۷۹ )، جملاتی از این دست بود: «هراس من از مرگ نیست، هراس من از بیهوده زیستنه/ وقتی فیلمساز فیلم […]

 • حکایت دریا

  تریبون هنر: سعید عقیقی در نوشتاری تحت عنوان «دست ِ تاریک ، دستِ تاریک» نقطه نظرش را درباره جدیدترین ساخته‌ی بهمن فرمان آرا «حکایت دریا» که اکران آنلاین شده است، نوشت. یادداشت سعید عقیقی را در تریبون هنر بخوانید: « اصالت نومیدی شاید کلید درک واپسین ساخته فرمان آرا باشد؛ […]

 • تریبون هنر: حمید جبلی خیلی اهل گفتگو نیست و بویژه دستش چندان به نوشتن یادداشت‌های یادبود برای همکارانش نمی‌رود ولی این بار وقتی برای نگارش مطلبی یا خاطره‌ای از محمد علی کشاورز با او طرح موضوع کردیم، دست به قلم شد و در پاسخ به درخواست ما یادداشتی برای این […]

Ad
Ad
Ad