Ad


علی جعفری پویان «هوشنگان» را منتشر می‌کند

با استفاده از موتیف‌های ایرانی و کردی و بر اساس ساخته‌ای از هوشنگ کامکار

تریبون هنر: «علی جعفری پویان» از نوازندگان و مدرسان شناخته شده موسیقی کشورمان در تازه ترین فعالیت موسیقایی‌اش کنسرتو ویولن «هوشنگان» برای ویولن و ارکستر زهی به آهنگسازی هوشنگ کامکار را در سه موومان در قالب ایده و طراحی متفاوتی منتشر می کند.

هوشنگ کامکار درباره پروژه «هوشنگان» که قرار است از اواسط هفته جاری در قالب پلتفرم های بین المللی توزیع شود، توضیح داده است: «کنسرتو ویولن هوشنگان به سبک موسیقی ملی ایران در سه موومان تصنیف شده که در آن از موتیف های موسیقی سنتی ایران و موسیقی کردی با ترکیب عوامل و تکنیک های موسیقی کلاسیک غربی به گونه ای که هویت ملی آن حفظ شود استفاده شده است. هوشنگان اشاره به نام خودمن و پدر نوازنده ویولن اثر است.»

هوشنگ کامکار آهنگساز، علی جعفری پویان تک نواز ویولن، ارسلان کامکار نوازنده ویولن و ویولا، نگار نوراد نوازنده ویولنسل، سیاوش کامکار (استودیو سیا) ضبط صدا، بهروز زندی توسل (ویرایش صدا)، حامی حقیقی (میکس و مسترینگ)، فرید حامدی (طراحی و گرافیک)، کامبیز باقری از گروه هنری ۱۷ (عکاس)، حامد نیک پی از مجموعه زنگ رکوردز (ناشر) گروه اجرایی این آلبوم را تشکیل می دهند. این در حالی است که علی جعفری پویان از حمیدرضا دیبازر، صبا کامکار، حامد نیک پی، آیدین الفت، مهران اکرمی، نیما جوان، نیما نیک طبع، علیرضا صفرنژاد، امیررضا رعیتی، کمال حسینی، مجتبی تهرانی و وحید خانه ساز در همراهی پروژه قدردانی کرده است.

جعفری پویان در یادداشتی به بهانه انتشار بین المللی پروژه «هوشنگان» نوشته است: «این روزها چه بخواهیم یا نخواهیم، چه به روی خودمان بیاوریم یا نیاوریم و چه خیلی ها خوششان بیاید یا نیاید همگی روزهای تلخ و غمگینی را سپری می کنیم. در این میان انتشار و اطلاع رسانی هر گونه اثر هنری که در آن نقش دارم برایم سخت تر و حساس تر از قبل شده است ولی در نهایت با حفظ احترام به شنوندگان موسیقی و درک شرایط روحی جامعه و با امید به آینده ای بهتر تصمیم گرفتم کنسرتو ویولن «هوشنگان»را منتشر کنم.»

کنسرتو ویولن «هوشنگان» از ساخته های استاد ارجمند هوشنگ کامکار است که برای ویولن و ارکستر زهی در سه قسمت نوشته شده و البته بسیار خوشحالم که با لطف و فروتنی ارسلان کامکار عزیز اجرای ویولن سولوی این اثر به من سپرده شد که امیدوارم توانسته باشم روح این اثر را به درستی درک کرده باشم و روایت درستی از تفکر آهنگساز برای شنونده نقل کرده باشم.

این اثر ابتدا قرار بود ٢٨ تیر ماه و در روز تولد ٨٠ سالگی پدرم منتشر شود که به دلیل حساسیت در میکس و مسترینگ و اصلاحات در ضبط و همچنین ایجاد هماهنگی در نشر داخلی و خارجی انتشارش به این تاریخ موکول شد. از سویی دیگر همنام بودن نام پدر و نام آهنگساز باعث شد تا نام هوشنگان را برای این کنسرتو انتخاب کنیم.

«هوشنگ» ترکیب دو واژه هوش و فرهنگ است و به شخصه شرمسارم که این اسم اصیل سالهاست در فیلم ها و سریال ها و جامعه مورد تمسخر عده ای قرار گرفته و هوشنگان بهانه ای شد تا به نام های اصیل ایرانی نظیر هوشنگ ادای احترام کنم. امیدوارم این اثر جایگاه خوبی در تاریخ موسیقی ایران پیدا کند و ارتباط خوبی با نوازندگان ویولن و شنوندگانش ایجاد کند.

ضمن تشکر فراوان از سیاوش کامکار و حامی حقیقی که کمکهای بسیاری کردند تا معایب نوازندگی ام کمتر به گوش برسد،دوستان و هنرمندان با ارزش دیگری در تولید و انتشار این اثر من را همراهی کردند که دست یکایکشان را میبوسم و برایشان آرزوی تداوم انگیزه و سلامتی دارم.»

طبق برنامه ریزی های انجام گرفته پروژه «هوشنگان» فعلا به صورت نسخه دیجیتالی پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد. این در حالی است که مراحل پیش فروش اثر در سامانه های رسمی فروش دیجیتال آثار شنیداری از روز شنبه ۱۰ مهر ماه آغاز شده است.

تاریخ انتشار :۱۳ آبان ۱۳۹۹

برچسب‌ها:,
مطالب مرتبط



شما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام


*

code



یادداشت آرشیو

  • دوئت ؛ امان از قصّه ی بی خاصیّت!
    یادداشت سید محمد کاظمی

    تریبون هنر _ سیدمحمد کاظمی: همیشه این “ویترین” ها هستند که سطح توقعات را بالا و پایین می برند.فیلم “دوئت” علیرغم اینکه اولین تجربه سازنده اش به حساب می آید ، از زاویه “ویترین” و تیم بازیگران ، ماجرای سطح توقعات را تا حد زیادی با نوسان مواجه می کند؛ […]

  • تریبون هنر: چهل روز از درگذشت محمدرضا شجریان گذشت. محمود دولت آبادی در یادداشتی که در روزنامه «هنرمند» به چاپ رسیده درباره شجریان نوشت: این که مى‌نویسم شجریانِ هنرمند از آن است که نمى توان چنین عنوانى را به هر آن که با هنر سر و کار دارد داد. دریغا […]

  • تریبون هنر _ سیدمحمد کاظمی: «بنفشه آفریقایی» به کارگردانی مونا زندی حقیقی ، از اوایل پاییز نود و نه به صورت رسمی منتشر شد.فیلمی که دنیای منحصر به فردی دارد.نه خیلی ساده و نه چندان پیچیده. قصّه در عین حال که جسور به نظر می رسد ، سعی می کند […]

  • تریبون هنر: نیما حسنی نسب، مدرس و منتقد سینما به بی توجهی نسبت به پیامدهای تولیدات سینما و تلویزیون در وضعیت بحرانی کرونا، واکنش تندی نشان داد دو روز پیش کریم اکبری مبارکه بر اثر ابتلا به کرونا هنگام فیلمبرداری یک سریال، درگذشت نیما حسنی نسب در واکنش به این […]

  • تریبون هنر: ابراهیم حاتمی کیا در پی درگذشت اکبر عالمی نوشت:”سینمای ایران بزرگ استاد سینمایش را از دست داد.” این کارگردان سینمای ایران درباره اکبر عالمی نوشت: “یا حق اُستاد اکبر عالمی بزرگمرد همیشه اُستاد. سال ۵۹ جوانی بودم ۱۹ ساله ، عاشق فیلمبرداری. برای اولین بار در کلاس های […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad