Ad


درآمد ترکیه از صادرات سریال ها: هر قسمت هفتصد هزار دلار

تریبون هنر: درآمد هنگفت کشور ترکیه از صنعت سریال سازی بار دیگر توجهات را به خود جلب کرد. خبرهای تازه رسیده از دریافت مبلغ هفتصد هزار دلار برای هر قسمت از یک سریال محبوب ترکیه ای حکایت دارد.

به گزارش تریبون هنر، فاتیح اکسوی، رئیس کمیته خدمات سرگرمی و فرهنگی ترکیه اعلام کرد سریال‌های ترکیه به موفقیت جهانی دست یافته‌اند و هر قسمت از یک سریال ترکی که به دیگر کشورها صادر می‌شود در حال حاضر رقمی بین ۳۰۰ هزار تا ۷۰۰ هزار دلار درآمد به همراه دارد.

 

روزنامه حریت که از روزنامه معتبر ترکیه است نوشت: آکسوی درباره سریال‌های ترکیه‌ای که در سالیان گذشته با استقبال داخلی و خارجی روبرو بوده گفت: نخستین سریال ترکیه‌ای که در بخش صادرات نقطه عطفی ایجاد کرد، مجموعه عاشقانه «گوموش» (Gümüs) بود که از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ از کانال D پخش شد. این مجموعه راه را برای صادرات دیگر سریال‌ها باز کرد.

 

آکسوی که خودش نیز تهیه‌کننده دست‌کم ۲۵ سریال است، اعتقاد دارد که هم‌اکنون سریال‌های ترکی جزو پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیونی در اروپا هستند. او از جمله مجموعه‌های تلویزیونی دیگری که در طول یکی دو سال گذشته در بخش صادرات موفق بودند، به سریال‌های “Sadakatsiz” (بی‌وفا)، “Yargi” (قضاوت)، “Yasak Elma” (سیب ممنوعه)، اشاره کرد.

 

این مسئول فرهنگی ادعا کرد: یک شبکه خارجی، پس از اقدام به پخش یک سریال ترکی، تبدیل به پربیننده‌ترین شبکه کشورش می‌شود. وی درباره گسترش صادرات این سریال‌ها نیز گفت: «ما پیوسته در حال گسترش و ورود به بازارهای جدید هستیم. چنانچه بتوانیم وارد بازارهای بخش انگلیسی‌زبان شویم، موفقیت‌مان چند برابر می‌شود.»

 

اکسوی بیان کرد که سریال‌های ترکی در یوتیوب نیز بازدید کننده‌های بسیار زیادی دارند. وی توضیح داد: هر قسمت از سریال‌ها را چهار هفته پس از پخش از تلویزیون در یوتیوب منتشر می‌کنیم. ما معمولا این قسمتها را بدون زیرنویس پست می‌کنیم چون هدف اصلی‌مان ترکهای خارج از کشور هستند اما با این وجود، سریال‌های ما توانسته‌اند رکوردهای بازدید سریال در برزیل و آرژانتین را بشکنند.

 

مطالب مرتبط:

بازداشت گلشن، خواننده ترکیه‌ ای به دلیل توهین مذهبی

جونیت آرکین معروف به فخرالدین در ۸۵ سالگی درگذشت

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۱ مرداد ۱۴۰۲

برچسب‌ها:, , , ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad