Ad

فیلم جنجالی سینمای هند

فیلم هندی «پرونده های کشمیر» با دوبله فارسی

تریبون هنر:‌ فیلم جنجالی و پرمخاطب «پرونده های کشمیر» با دوبله اختصاصی در پلتفرم فیلم‌نت عرضه شد.

به گزارش تریبون هنر، پلتفرم فیلم‌نت در راستای عرضه مهم‌ترین فیلم‌های روز دنیا از کشورهای مختلف، فیلم مهم هندی «پرونده های کشمیر» را با دوبله اختصاصی در دسترس کاربران و علاقه‌مندان به سینمای روز قرار داد.

«پرونده های کشمیر» محصول ۲۰۲۲ است و به کارگردانی ویوک آگنیهوتری ساخته شده است. میتون چاکرابورتی، آنوپام کر، دارشان کومار، پالاوی جوشی و چینمی ماندلکار در این فیلم نقش‌آفرینی کرده‌اند.

فیلم «پرونده‌های کشمیر» از دید کریشنا، دانشجویی جوان که به دنبال حقیقت می‌گردد، روایت می‌شود و ماجرایی دلخراش از درد، رنج، مبارزه و آسیب‌های مردم کشمیری در سال ۱۹۹۰ است.

هر چند داستان فیلم پیرامون ماجراهای واقعی خروج هندوهای کشمیری از این منطقه بنا شده است اما یک خط داستانی تخیلی را روایت می‌کند. همین امر موجب مناقشاتی میان منتقدان هندی شده است. درحالی‌که اکثر منتقدان کیفیت بازی‌ها و فیلمبرداری «پرونده‌های کشمیر» را ستودند، اما مخالفان از دستکاری سازندگان این فیلم در تاریخ انتقاد کردند. این در حالی است که طرفداران، «پرونده‌های کشمیر» را به‌خاطر نمایش آن‌چه «جنبه‌های نادیده تاریخ کشمیر» نامیده‌اند مورد ستایش قرار دادند. نخست‌وزیر هند، نارندرا مودی، از جمله افرادی بود که «پرونده‌های کشمیر» را تحسین کرد.

با وجود اظهارنظرهای متضاد، به‌نظر می‌رسد که کاربران اینترنتی هندی حمایت همه‌جانبه‌ای از «پرونده‌های کشمیر» انجام داده‌اند. در وبسایت IMDB، بیش از ۵۶۳ هزار نفر به «پرونده‌های کشمیر» امتیاز داده‌اند و میانگین امتیاز این فیلم، امتیاز شگفت‌انگیز ۸.۷ از ۱۰ است.

فیلم «پرونده‌های کشمیر» که با بودجه تقریبی بین ۱۵ و ۲۵ کرور روپیه (۱.۹ تا ۳.۱ میلیون دلار) ساخته شده بود، نزدیک به ۳۴۱ کرور روپیه (۴۳ میلیون دلار آمریکا) فروش کرد و به سومین فیلم پرفروش هندی سال ۲۰۲۲ تبدیل شد.

فیلم های هندی همیشه مورد توجه مخاطبان ایرانی نیز بوده اند

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۲۷ اسفند ۱۴۰۱

برچسب‌ها:, ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad