Ad

مراسم تشییع محمود جهان برگزار شد

محمود جهان بدون حضور هنرمندان و مسئولین به خاک سپرده شد

در این مراسم عده معدودی از موزیسین‌ها ازجمله محسن شریفیان، سیدمحمد میرزمانی، غلامرضا صنعتگر علمشاهی و همچنین برخی از اهالی سینما چون اصغر همت و صفر کشکولی حضور داشتند

تریبون هنر: مراسم تشییع پیکر محمود جهان صبح امروز (۱۱ مرداد ماه) با حضور دوستداران این هنرمند جنوبی در تالار وحدت برگزار شد.

پخش آخرین قطعه محمود جهان که «عزیزم بندریم» نام داشت، آغازگر مراسم بود و در ادامه با اجرای سنج و دمام که در سوگواری‌های مردم جنوب استفاده می‌شود، یاد این خواننده جنوبی گرامی داشته شد.

سیدمحمد میرزمانی (موزیسین و رئیس هیئت مدیره خانه موسیقی) در بخشی از این برنامه، پشت تریبون قرار گرفت و گفت: هر کس عاشق باشد و جانش را برای مردم و برای کارش بگذارد باید چنین تشییع جنازه‌ای نیز داشته باشد. خوشا به حال محمود جهان که چنین مردم او را بدرقه می‌کنند. محمود جهان حدود نیم قرن عاشقانه تلاش کرد و بیش از ۳۰ آلبوم از او منتشر شد.

وی در ادامه افزود: بعد انسانی هر شخصی بزرگ‌ترین ویژگی‌های او محسوب می‌شود. محمود جهان انسانی واقعی بود و به معنای واقعی کلمه سر به مهر و پیرو امیرالمومنین بود.

در بخش دیگری از مراسم، آکا صفوی (خواننده جنوبی) به شروه خوانی پرداخت.

در ادامه غلامرضا صنعتگر (خواننده جنوبی) پشت تریبون قرار گرفت و درباره محمود جهان گفت: در مدت اخیر آقای یزدانفر قطعه‌ای را برای محمود جهان ساخته بود که آن را خیلی دوست داشت و اسمش را هزن گذاشته بود و ما امروز نام این قطعه را خداحافظی می‌گذاریم.

سپس این قطعه برای حاضران پخش شد و به دنبال آن کشتکار (خواننده قطعه سرگشته) ضمن تسلیت به خانواده محمود جهان؛ قطعه سرگشته را برای حاضران اجرا کرد.

همچنین امید جهان در سخنان کوتاهی ضمن تشکر از علاقه‌مندان پدرش گفت: پدرم هیچ وقت نمی‌خواست شما را در چنین شرایطی ببینم و همیشه می‌خواست که خوشحال باشید. من تشکر می‌کنم از تمامی کسانی که در این مدت با من و خانواده‌ام همدردی کردند.

محسن شریفیان، آخرین سخنران این برنامه بود که گفت: محمود جهان یادآور بسیاری از خاطرات تلخ و شیرین برای همه ماست. با تمام سختی‌هایی که او برای برگزاری و اجرای موسیقی کشید، توانست موسیقی جنوب را حفظ کند. اگر امروز ما در تالار وحدت یا هر جای دیگری کنسرت برگزار می‌کنیم صرفاً به دلیل سختی‌هایی است که امسال محمود جهان برای برگزاری کنسرت تحمل کردند و با تهدید و توهین عقب نشستند و کارشان انجام دادند. اگر امروز ما در دنیا هیچ حرفی برای گفتن نداریم به دلیل همین اهانت‌ها و لغو کنسرت‌هایی است که اتفاق می‌افتد و امیدوارم دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

در بخش پایانی این مراسم بر پیکر مرحوم محمود جهان نماز میت خوانده شد و پیکرش به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) انتقال داده شد تا در آنجا به خاک سپرده شود.

نکته جالب اینکه در این مراسم هیچ یک از مسئولان موسیقی کشور حضور نداشتند و تنها عده معدودی از موزیسین‌ها ازجمله محسن شریفیان، سیدمحمد میرزمانی، غلامرضا صنعتگر علمشاهی و همچنین برخی از اهالی سینما چون اصغر همت و صفر کشکولی حضور داشتند.

در این مراسم همچنین قطعه حزن که اخیرا توسط محمود جهان اجرا شده و قرار بود از صداوسیما پخش شود، برای حاضران پخش شد.

 

تاریخ انتشار :۱۱ مرداد ۱۳۹۶

برچسب‌ها:,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • سریال تهران فصل دوم

  تریبون هنر: پخش فصل دوم سریال «تهران» آغاز شده. سریالی جاسوسی که ساخت اسرائیل است و تلاش های فراوانی شده تا به عنوان سریالی مهم مورد توجه قرار بگیرد اما از ابتدای پخش فصل اول خود با انتقادهای گسترده ای روبرو شده است.   رزیم صهیونیستی درباره سریال تهران عنوان […]

 • فرهاد قائمیان پرویز پرستویی

  تریبون هنر:‌ فرهاد قائمیان، بازیگر برجسته و مطرح سینما و تلویزیون، یادداشتی را درباره پرویز پرستویی و حواشی پیش آمده در امریکا منتشر کرد. فرهاد قائمیان درباره پرویز پرستویی نوشته است: در تاریخ سینمای ایران، انگشت شمارند بازیگرانی که بیش از یک دهه، محبوب، با افتخار و معتبر بوده‌اند. بسیار […]

 • احسان کرمی پرویز پرستویی

  تریبون هنر: احسان کرمی، بازیگر برجسته تئاتر و سینما و تلویزیون که این روزها برای اجرای نمایش پازل در امریکا به سر می برد یادداشتی را درباره پرویز پرستویی و حواشی اخیر منتشر کرد. او در سالن نمایش فیلم «هزار و یک روز» با حضور پرویز پرستویی نیز به عنوان […]

 • تریبون هنر: بچه در برنامه مهمونی یکی از محبوب ترین شخصیت های این روزهاست. با شروع پخش برنامه مهمونی با اجرای ایرج طهماسب، این عروسک محبوبیت زیادی پیدا کرده و فضای مجازی از ویدئوهای او پر شده است. بچه، شیرین زبان است و کمی بی ادب. باهوش است و حرفش […]

 • بهترین سریال های خارجی

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: بهترین سریال های خارجی در حدودا ۱۰ سال اخیر، در ژانرهای مختلفی قرار دارند. در این یادداشت به سریال های خوب و موفقی اشاره کرده ام که در ایران کمتر دیده شده اند. سریال هایی که در اروپا و امریکا با استقبال فراوانی مواجه شده […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad