Ad


وعده نوبخت به موسسه هنرمندان پیشکسوت برای احداث گالری

با حضور اساتید و هنرمندان و محمدباقر نوبخت برگزار شد

تریبون هنر: معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به خواسته مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت موافقت خود را با تامین بودجه یا گماردن پیمانکار برای احداث گالری این موسسه اعلام کرد.

به گزارشتریبون هنر و به نقل از روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، مراسم اختتامیه اولین نمایشگاه آثار تجسمی هنرمندان پیشکسوت، شب جمعه (۲۴ آبان ماه) با حضور اساتید و هنرمندان و محمدباقر نوبخت (معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه) برگزار شد.

همزمان با میلاد باسعادت پیامبر اسلام (ص) و امام صادق (ع ) در مراسم اختتامیه اولین نمایشگاه آثار تجسمی هنرمندان پیشکسوت، که به همت موسسه هنرمندان پیشکسوت برپا شده بود، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه هنرمندان پیشکسوت را سرمایه‌های فرهنگی کشور دانست و استمرار اینگونه فعالیت‌های هنری را ثمربخش، ضرورت امروز جامعه و به عنوان یکی از راه‌های انتقال تجارب و دانسته‌های هنرمندان به جامعه دانست.

نوبخت همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به خواسته مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت موافقت خود را با تامین بودجه یا گماردن پیمانکار برای احداث گالری این موسسه اعلام و ابراز امیدواری کرد دیدار بعدی او با هنرمندان در ساختمان موسسه هنرمندان پیشکسوت و در گالری جدید باشد.

در این مراسم همچنین سید عباس عظیمی ـ مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت ـ به ارائه گزارشی درباره چگونگی برپایی این نمایشگاه پرداخت و همت، اعتماد و علاقه هنرمندان پیشکسوت به این موسسه را عامل برگزاری نمایشگاه دانست.

عظیمی ضمن ارائه گزارشی از نحوه بهسازی ساختمان موسسه درخواست کرد با توجه به ظرفیت‌های این موسسه برای ارائه نمایشگاه‌های تخصصی، فرایند احداث یک گالری بزرگ در موسسه هنرمندان پیشکسوت تکمیل شود.

او در این زمینه توضیح داد که محاسبات فنی و مهندسی برای ساخت سازه مربوطه انجام شده و چهار ستون اصلی نیز توسط موسسه نصب شده است؛ اما فعلا به دلیل نداشتن بودجه پروژه متوقف شده است.

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت اضافه کرد: یکی از مهمترین مباحثی که در شرایط فعلی می‌تواند کمک بسیاری به شرایط اقتصادی عموم هنرمندان، به‌ویژه در بخش‌های تجسمی، هنرهای سنتی و صنایع دستی و حتی به صنعت گردشگری کشور داشته باشد، راه‌اندازی بازار فروش آثار هنری هنرمندان است و موسسه هنرمندان پیشکسوت آمادگی خود را برای مدیریت و اجرایی کردن این بحث اعلام می‌دارد. این بازار می‌تواند یک موضوع مهم در ایجاد گردشگری هنر مشابه گردشگری سلامت باشد.

در ادامه این مراسم با حضور نوبخت و مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت از پنج نفر از هنرمندانی که در این نمایشگاه آثارشان به نمایش گذاشته شده بود به نیابت از ۹۳ هنرمند پیشکسوت با اهدای لوح، تقدیر شد.

تاریخ انتشار :۲۷ آبان ۱۳۹۸

برچسب‌ها:
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • امیر جدیدی
  به بهانه تولّدش
  امیر جدیدی؛ یک سر و گردن بالاتر
  یادداشت سید محمد کاظمی

  تریبون هنر: امیر جدیدی یکی از بی سر و صدا ترین سوپر استارهای سینمای ایران است. او تمام تمرکزش را روی مسیری گذاشته که مقصد آن برای خیلی ها آرزوست. فیلم به فیلم بهتر می شود و به قول معروف “گاف” هم نمی دهد! نیازی به تلاش برای اثبات این […]

 • تک خال در حفره

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: تک خال در حفره به کارگردانی بیلی وایلدر فیلمی نوآر با بازی کرک داگلاس در نقش یک خبرنگار فرصت طلب است که طمعش او را در مسیر تلخ بی بازگشتی قرار می دهد. تک خال در حفره از یک منظر، فیلمی درباره فریب جامعه توسط […]

 • دکتر ژیواگو

  تریبون هنر: فیلم دکتر ژیواگو شکوه خیانت و اندوه است. خیانت مردم به همدیگر، حاکمیت به مردم و عاشق و معشوق به هم که همگی با شکوه درخشانی به نمایش درآمده اند. در حقیقت هم همین است. خیانت هم به اندازه عشق می تواند باشکوه باشد. منتها شکوه عشق منجر به […]

 • آزاده صمدی

  تریبون هنر: پخش قسمت های شانزدهم و هفدهم “می خواهم زنده بمانم” یکی دیگر از ویژگی های این سریال را برجسته کرد و آن هم بازی فوق العاده حامد بهداد و آزاده صمدی، رو در روی یکدیگر بود. با توجّه به اینکه قبلاً در رابطه با بهداد صحبت کرده بودیم […]

 • اسب کهر را بنگر

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: دوراهی انتقام از دوست خائن و دشمن دیرینه: اگر در چنین موقعیتی قرار بگیریم کدام را انتخاب می کنیم؟ پایان فیلم «اسب کهر را بنگر» ساخته فرد زینه مان پاسخی به این پرسش است. شاید برای خیلی از ما پیش بیاید که به نقطه ای […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad