Ad


مستندی درباره دوبلور مرد شش میلیون دلاری

تریبون هنر: «زندگی نظامی» به تهیه کنندگی و کارگردانی ابوالفضل توکلی پرتره ای از ناصر نظامی صداپیشه پرسابقه ایرانی یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ساعت ۲۱ از شبکه مستند پخش می شود.

به گزارش تریبون هنر به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، «زندگی نظامی» تازه ترین مستند از مجموعه مستندهای دوبله و صداست که در شبکه مستند سیما تهیه و تولید می شوند.
توکلی درباره این مستند گفت: آبان ماه سال ۹۸ پس از گفت و گویی که با آقای نظامی در دفتر شبکه داشتم، فیلمبرداری «زندگی نظامی» کلید زده شد، با گذشت چند روز از فیلمبرداری در منزل استاد و استودیو، متاسفانه ایشان دچار عارضه قلبی شده و برای ادامه درمان راهی کانادا شدند.

وی افزود: قرار بر این بود که بعد از بازگشت ایشان فیلمبرداری در محل تولدشان ادامه یابد که شوربختانه ویروس کرونا مانع ادامه کار شد و در نهایت همین فیلم که البته از نظر من فیلم کاملی هم هست تدوین و برای پخش تحویل شبکه مستند شد.

توکلی گفت: استاد نظامی علیرغم اینکه گوینده تیپ های جدی است، انسان بسیار مهربان و رئوف هستند و به جوانان و حضور آنها در حرفه دوبله اهمیت می دهند، در جریان تولید فیلم نهایت همکاری را با ما داشتند و افسوس که فرصت بیشتری برای پرداختن به ابعاد مختلف زندگی ایشان فراهم نشد.
این تهیه کننده و کارگردان ادامه داد: همزمان با روزهای فیلمبرداری پیامی به دست ایشان رسید، مبنی بر اینکه بیژن علیمحمدی دوبلور فقید سکته کرده اند، این اتفاق تلخ هم در فیلم درج شده و به یادگار مانده است.
وی گفت: نظامی گویندگی و مدیر دوبلاژی انیمیشن، سریال و فیلم های سینمایی خارجی و ایرانی مانند دراکولا، زنان کوچک، آرتور، دور دنیا در هشتاد روز، ای کی یو سان، شرلوک هولمز، انیمیشن بتمن را در کارنامه دارد اما از معروف ترین نقش های ایشان می توان به دوبله نقش اول «مرد شش میلیون دلاری» اشاره کرد.
«زندگی نظامی» بعد از حدود دو سال برای نخستین بار یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ساعت ۲۱ و دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ساعت ۹ از شبکه مستند پخش خواهد شد.

 

ناصر نظامی

تاریخ انتشار :۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

برچسب‌ها:,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • امیر جدیدی
  به بهانه تولّدش
  امیر جدیدی؛ یک سر و گردن بالاتر
  یادداشت سید محمد کاظمی

  تریبون هنر: امیر جدیدی یکی از بی سر و صدا ترین سوپر استارهای سینمای ایران است. او تمام تمرکزش را روی مسیری گذاشته که مقصد آن برای خیلی ها آرزوست. فیلم به فیلم بهتر می شود و به قول معروف “گاف” هم نمی دهد! نیازی به تلاش برای اثبات این […]

 • تک خال در حفره

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: تک خال در حفره به کارگردانی بیلی وایلدر فیلمی نوآر با بازی کرک داگلاس در نقش یک خبرنگار فرصت طلب است که طمعش او را در مسیر تلخ بی بازگشتی قرار می دهد. تک خال در حفره از یک منظر، فیلمی درباره فریب جامعه توسط […]

 • دکتر ژیواگو

  تریبون هنر: فیلم دکتر ژیواگو شکوه خیانت و اندوه است. خیانت مردم به همدیگر، حاکمیت به مردم و عاشق و معشوق به هم که همگی با شکوه درخشانی به نمایش درآمده اند. در حقیقت هم همین است. خیانت هم به اندازه عشق می تواند باشکوه باشد. منتها شکوه عشق منجر به […]

 • آزاده صمدی

  تریبون هنر: پخش قسمت های شانزدهم و هفدهم “می خواهم زنده بمانم” یکی دیگر از ویژگی های این سریال را برجسته کرد و آن هم بازی فوق العاده حامد بهداد و آزاده صمدی، رو در روی یکدیگر بود. با توجّه به اینکه قبلاً در رابطه با بهداد صحبت کرده بودیم […]

 • اسب کهر را بنگر

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: دوراهی انتقام از دوست خائن و دشمن دیرینه: اگر در چنین موقعیتی قرار بگیریم کدام را انتخاب می کنیم؟ پایان فیلم «اسب کهر را بنگر» ساخته فرد زینه مان پاسخی به این پرسش است. شاید برای خیلی از ما پیش بیاید که به نقطه ای […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad