Ad


مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری چه زمانی از صدا و سیما پخش می شود؟

تریبون هنر: مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری با قرعه کشی امشب مشخص می شوند.
عضو کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری خبر داد: امشب (چهارشنبه ۵ خرداد) از ساعت ۱۰ شب مراسم قرعه‌کشی مناظره های انتخاباتی برگزار می‌شود.

به گزارش تریبون هنر، سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی عضو کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری امروز ( چهارشنبه ۵ خرداد) در جمع خبرنگاران در رابطه با تغییر زمان قرعه‌کشی مناظره‌های انتخاباتی، اظهار کرد: این موضوع بسیار سوال برانگیز بوده است، بر اساس ماده ۶۰ قانون انتخابات ریاست جمهوری، وزارت کشور مکلف است بعد از ۴۸ از اعلام احراز صلاحیت‌ها اسامی کاندیداها را اعلام کند. شورای نگهبان دو شب پیش این لیست را به وزارت کشور داده بود. بعد از ارائه لیست ۴۸ ساعت فرصت بود. در نهایت وزارت کشور ساعت ۱۴ روز گذشته اسامی را اعلام کرد.

وی افزود: در کمیته تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری بنا را بر این گذاشته شده بود که اگر اسامی تا قبل از ظهر اعلام شود، مراسم قرعه کشی را برگزار کنیم. این آمادگی را داشتیم، اما اسامی بعدازظهر از سوی وزارت کشور اعلام شد.

 

دلیل طولانی شدن زمان قرعه کشی

عضو کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با اشاره به گروه‌های نظارت بر تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: سه گروه اعم از کمیسیون تبلیغات انتخابات، دادستان کل کشور، اعضای شورای نظارت بر صدا و سیما و نماینده شورای نگهبان، وزیر کشور و معاون او و رئیس ستاد انتخابات کشور در یک ضلع قرار دارند. از طرفی رئیس صدا و سیما و معاونت های مرتبط آن حضور دارند، ضلع سوم مربوط به روسای ستاد و نامزدهای انتخاباتی است.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: نکته دیگر در مورد طولانی شدن زمان قرعه‌کشی این است که معرفی نماینده‌های تعدادی از نامزدها طولانی شد. البته در حال حاضر هر هفت نامزد اسامی نمایندگان خود را کتباً و رسماً اعلام کردند، که در همین راستا امشب (چهارشنبه ۵ خرداد) از ساعت ۱۰ شب مراسم قرعه‌کشی برگزار می‌شود.

 

زمان مناظره زنده نامزدها

وی درباره زمان مناظره زنده نامزدها خاطرنشان کرد: مناظره بین نامزدهای انتخاباتی هر کدام به مدت سه ساعت است. این مناظره از تلویزیون پخش زنده خواهد شد. علاوه بر این اگر نامزدی به نامزد دیگر تهمت، توهین و یا افترا بزند و زمان آن فرد برای پاسخ دادن به این تهمت‌ها به اتمام رسیده باشد، با نظر کمیسیون به او برای دفاع از خود وقت داده می‌شود.

عضو کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری افزود: بنابراین اگر در مناظره نامزدی فکر کند که وقت دارد و هیچ کس نمی‌تواند پاسخ دهد، صحیح نیست.  به نامزدی که به او تهمت و افترا وارد شده زمان داده می‌شود، حتی چنانچه نسبت سویی بر افراد خارج از مناظره داده شود ۲ برابر وقت به آن فرد حقیقی یا حقوقی داده می‌شود. این برنامه او به صورت ضبط شده پخش خواهد شد.

 

مناظره رادیویی در رادیو اقتصاد

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: البته مناظره رادیویی میان نماینده نامزدهای انتخاباتی در رادیو اقتصاد برگزار می شود. در پیشنهادات بحث بر سر مستندات تولیدی و فیلم‌های تبلیغاتی نامزدها بود. دو مستند ۳۰ دقیقه ای براساس این پیشنهاد پخش می‌شود، مستندهایی که توسط ستادهای تبلیغاتی خود نامزدها تولید شده اند. ابتدا قسمت اول مستند همه نامزدها پخش می‌شود. سپس قسمت‌های بعدی. علاوه بر این بحث گفت‌وگوی کاندیداها با استان‌ها، نیز مطرح است. به این ترتیب که هر نامزد انتخاباتی با هر استانی گفت‌وگو با دوربین خواهد شد. این تصمیم با توجه به کرونا و جلوگیری از تجمعات گرفته شده است. این کار جدید و به ازای آن دشوار است اما شورآفرینی جدی و جدیدی را به همراه خوهد داشت.

وی در مورد زمان پخش برنامه‌های تبلیغاتی نامزدها بیان کرد: با توجه به اینکه روزگذشته اسامی کاندیداها اعلام شد، لذا از دو روز دیگر برنامه‌ها شروع می‌شوند. در صداوسیما هم برنامه‌هایی در مورد معرفی کاندیداها وجود دارد، مستندات تبلیغاتی نامزد انتخاباتی ابتدا به کمیسیون می‌آید. نامزدها علاوه بر مناظرات، گفت‌وگوی زنده خبری نیز خواهند داشت. همه هدف ما این است که انتخابات پر شور و نشاط، آزاد و آگاهانه صورت بگیرد. امیدوارم شرایط برای یک انتخابات خوب فراهم شود. علاوه بر صداوسیما تبلیغات فضای مجازی هم مورد بررسی کمیته تبلیغات انتخابات قرار می‌گیرد.

 

به گزارش تریبون هنر هنوز کارگردان هایی که قرار است فیلم های تبلیغاتی نامزدها را بسازند معرفی نشده اند. در دوره های گذشته برخی از این فیلم ها توسط کارگردان های سرشناس ساخته شدند. هرچند که فیلم تبلیغاتی حسن روحانی در دوره گذشته توسط کارگردان مطرحی ساخته نشد.

تاریخ انتشار :۵ خرداد ۱۴۰۰

برچسب‌ها:
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • با رکوردداران کنسرت موسیقی در سال ۱۴۰۲ آشنا شوید

  تریبون هنر: هنوز یک‌ماه از سال جدید نگذشته که قیمت بلیت‌های موسیقی ۱۰۰هزار تومان گران‌تر شده و بلیت کنسرت‌ها نزدیک به ۹۰۰هزار تومان به‌خصوص در کنسرت‌های پاپ دیده می‌شود. در دیگر شهرها هم قیمت بلیت‌ها تا سقف ۶۰۰هزار تومان به فروش می‌رسد که سقف قیمت در سال گذشته به ۵۰۰هزار […]

 • رضا داودنژاد، «مصائب شیرین»، کات!

  تریبون هنر: مخابره خبر درگذشت رضا داودنژاد در شامگاه ۱۳ فروردین ماه در حالی که چند سال قبل در چنین روزی خبر درگذشت جمشید مشایخی را مخابره کردیم، آنقدر سخت بود که برای انتشارش تامل کردیم، به چند نفر زنگ زدیم، فکر می‌کردیم دروغ ۱۳ فروردین ماه است اما گویا […]

 • ماجرای یک پرونده‌ رازآلود در «بی‌بدن»/ قصه دختری که جنازه ندارد

  تریبون هنر: فیلم «بی‌بدن» اولین تجربه سینمایی مرتضی علیزاده به نویسندگی کاظم دانشی است که به موضوع جنجالی قتل یک دختر و ماجراهای پس از آن در روایتی مشابه فیلم «علفزار» می‌پردازد. در قالب سلسله گزارش‌هایی با عنوان «پیشنهاد نوروزی خبرگزاری مهر» به مخاطبان سینما» به معرفی فیلم‌های اکران نوروزی […]

 • کدام فیلم ها در سینمای ۱۴۰۲ توقعات را برآورده نکرده؟

  تریبون هنر: ایرنا نوشت: سال ۱۴۰۲ سالی غیرقابل پیش‌بینی برای گیشه سینماها بود. سالی که اخبار فروش ۱۰۰۰میلیاردی تمام سینما را گرفته بود و در این بین فیلم‌هایی آمدند و رفتند که هیچ‌کس متوجه آن‌ها نشد. از دومین فیلم کارگردان فسیل گرفته تا کمدی ویلای ساحلی که توقع‌ها را نسبت […]

 • از مایکل جکسون تا پسر بروسلی: کشف چیزهای عجیب در جسد سلبریتی‌ها

  تریبون هنر: از مایکل جکسون و رابین ویلیامز و پسر بروسلی تا هیث لجر و دختر الویس پریسلی، سلبریتی های محتلفی بوده اند که سرنوشت تراژیکی داشته‌اند؛ اما بررسی‌های پس از مرگشان از نکات غافلگیر کننده‌ای در خصوص مرگ آن‌ها پرده برداشته است.   مرگ همیشه اتفاقی غم انگیز است، بخصوص […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad