Ad


مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری چه زمانی از صدا و سیما پخش می شود؟

تریبون هنر: مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری با قرعه کشی امشب مشخص می شوند.
عضو کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری خبر داد: امشب (چهارشنبه ۵ خرداد) از ساعت ۱۰ شب مراسم قرعه‌کشی مناظره های انتخاباتی برگزار می‌شود.

به گزارش تریبون هنر، سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی عضو کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری امروز ( چهارشنبه ۵ خرداد) در جمع خبرنگاران در رابطه با تغییر زمان قرعه‌کشی مناظره‌های انتخاباتی، اظهار کرد: این موضوع بسیار سوال برانگیز بوده است، بر اساس ماده ۶۰ قانون انتخابات ریاست جمهوری، وزارت کشور مکلف است بعد از ۴۸ از اعلام احراز صلاحیت‌ها اسامی کاندیداها را اعلام کند. شورای نگهبان دو شب پیش این لیست را به وزارت کشور داده بود. بعد از ارائه لیست ۴۸ ساعت فرصت بود. در نهایت وزارت کشور ساعت ۱۴ روز گذشته اسامی را اعلام کرد.

وی افزود: در کمیته تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری بنا را بر این گذاشته شده بود که اگر اسامی تا قبل از ظهر اعلام شود، مراسم قرعه کشی را برگزار کنیم. این آمادگی را داشتیم، اما اسامی بعدازظهر از سوی وزارت کشور اعلام شد.

 

دلیل طولانی شدن زمان قرعه کشی

عضو کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با اشاره به گروه‌های نظارت بر تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: سه گروه اعم از کمیسیون تبلیغات انتخابات، دادستان کل کشور، اعضای شورای نظارت بر صدا و سیما و نماینده شورای نگهبان، وزیر کشور و معاون او و رئیس ستاد انتخابات کشور در یک ضلع قرار دارند. از طرفی رئیس صدا و سیما و معاونت های مرتبط آن حضور دارند، ضلع سوم مربوط به روسای ستاد و نامزدهای انتخاباتی است.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: نکته دیگر در مورد طولانی شدن زمان قرعه‌کشی این است که معرفی نماینده‌های تعدادی از نامزدها طولانی شد. البته در حال حاضر هر هفت نامزد اسامی نمایندگان خود را کتباً و رسماً اعلام کردند، که در همین راستا امشب (چهارشنبه ۵ خرداد) از ساعت ۱۰ شب مراسم قرعه‌کشی برگزار می‌شود.

 

زمان مناظره زنده نامزدها

وی درباره زمان مناظره زنده نامزدها خاطرنشان کرد: مناظره بین نامزدهای انتخاباتی هر کدام به مدت سه ساعت است. این مناظره از تلویزیون پخش زنده خواهد شد. علاوه بر این اگر نامزدی به نامزد دیگر تهمت، توهین و یا افترا بزند و زمان آن فرد برای پاسخ دادن به این تهمت‌ها به اتمام رسیده باشد، با نظر کمیسیون به او برای دفاع از خود وقت داده می‌شود.

عضو کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری افزود: بنابراین اگر در مناظره نامزدی فکر کند که وقت دارد و هیچ کس نمی‌تواند پاسخ دهد، صحیح نیست.  به نامزدی که به او تهمت و افترا وارد شده زمان داده می‌شود، حتی چنانچه نسبت سویی بر افراد خارج از مناظره داده شود ۲ برابر وقت به آن فرد حقیقی یا حقوقی داده می‌شود. این برنامه او به صورت ضبط شده پخش خواهد شد.

 

مناظره رادیویی در رادیو اقتصاد

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: البته مناظره رادیویی میان نماینده نامزدهای انتخاباتی در رادیو اقتصاد برگزار می شود. در پیشنهادات بحث بر سر مستندات تولیدی و فیلم‌های تبلیغاتی نامزدها بود. دو مستند ۳۰ دقیقه ای براساس این پیشنهاد پخش می‌شود، مستندهایی که توسط ستادهای تبلیغاتی خود نامزدها تولید شده اند. ابتدا قسمت اول مستند همه نامزدها پخش می‌شود. سپس قسمت‌های بعدی. علاوه بر این بحث گفت‌وگوی کاندیداها با استان‌ها، نیز مطرح است. به این ترتیب که هر نامزد انتخاباتی با هر استانی گفت‌وگو با دوربین خواهد شد. این تصمیم با توجه به کرونا و جلوگیری از تجمعات گرفته شده است. این کار جدید و به ازای آن دشوار است اما شورآفرینی جدی و جدیدی را به همراه خوهد داشت.

وی در مورد زمان پخش برنامه‌های تبلیغاتی نامزدها بیان کرد: با توجه به اینکه روزگذشته اسامی کاندیداها اعلام شد، لذا از دو روز دیگر برنامه‌ها شروع می‌شوند. در صداوسیما هم برنامه‌هایی در مورد معرفی کاندیداها وجود دارد، مستندات تبلیغاتی نامزد انتخاباتی ابتدا به کمیسیون می‌آید. نامزدها علاوه بر مناظرات، گفت‌وگوی زنده خبری نیز خواهند داشت. همه هدف ما این است که انتخابات پر شور و نشاط، آزاد و آگاهانه صورت بگیرد. امیدوارم شرایط برای یک انتخابات خوب فراهم شود. علاوه بر صداوسیما تبلیغات فضای مجازی هم مورد بررسی کمیته تبلیغات انتخابات قرار می‌گیرد.

 

به گزارش تریبون هنر هنوز کارگردان هایی که قرار است فیلم های تبلیغاتی نامزدها را بسازند معرفی نشده اند. در دوره های گذشته برخی از این فیلم ها توسط کارگردان های سرشناس ساخته شدند. هرچند که فیلم تبلیغاتی حسن روحانی در دوره گذشته توسط کارگردان مطرحی ساخته نشد.

تاریخ انتشار :۵ خرداد ۱۴۰۰

برچسب‌ها:
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • مهران احمدی

  تریبون هنر: بابک صحرایی در نقدی بر سریال «می خواهم زنده بمانم» که در شماره جدید مجله فیلم امروز منتشر شده، به بازی مهران احمدی در این سریال پرداخته است. بابک صحرایی درباره مهران احمدی نوشته: مهران احمدی برگ برنده دیگر این سریال است. بهمن دشتی یک شخصیت فرعی است […]

 • نقد سریال می خواهم زنده بمانم

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: سریال «می خواهم زنده بمانم» (شهرام شاه حسینی) با استقبال خوبی مواجه شده. دارای مولفه های جذب مخاطب است. قصه ای پرکشش دارد با شخصیت هایی که همذات پنداری ایجاد می کنند و بازیگرهای توانایی که به خوبی از پس ایفای نقش ها برآمده اند. […]

 • امیر جدیدی
  به بهانه تولّدش
  امیر جدیدی؛ یک سر و گردن بالاتر
  یادداشت سید محمد کاظمی

  تریبون هنر: امیر جدیدی یکی از بی سر و صدا ترین سوپر استارهای سینمای ایران است. او تمام تمرکزش را روی مسیری گذاشته که مقصد آن برای خیلی ها آرزوست. فیلم به فیلم بهتر می شود و به قول معروف “گاف” هم نمی دهد! نیازی به تلاش برای اثبات این […]

 • تک خال در حفره

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: تک خال در حفره به کارگردانی بیلی وایلدر فیلمی نوآر با بازی کرک داگلاس در نقش یک خبرنگار فرصت طلب است که طمعش او را در مسیر تلخ بی بازگشتی قرار می دهد. تک خال در حفره از یک منظر، فیلمی درباره فریب جامعه توسط […]

 • دکتر ژیواگو

  تریبون هنر: فیلم دکتر ژیواگو شکوه خیانت و اندوه است. خیانت مردم به همدیگر، حاکمیت به مردم و عاشق و معشوق به هم که همگی با شکوه درخشانی به نمایش درآمده اند. در حقیقت هم همین است. خیانت هم به اندازه عشق می تواند باشکوه باشد. منتها شکوه عشق منجر به […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad