Ad


بزرگداشت رضا رویگری با حضور هنرمندان برگزار شد

تریبون هنر: بزرگداشت «رضا رویگری» هنرپیشه و خواننده پیشکسوت ایرانی که در بستر بیماری به‌سر می‌برد در پردیس سینمایی هروی برگزار شد. مراسم بزرگداشت «رضا رویگری» هنرپیشه و خواننده پیشکسوت ایرانی که در بستر بیماری به‌سر می‌برد در پردیس سینمایی هروی برگزار شد.

رضا رویگری که در شرایط جسمانی وخیمی به‌سر می‌برد، با کمک همراهان در این رویداد حضور یافت.

بزرگداشت رضا رویگری با اجرای سالار عقیلی خواننده شناخته شده موسیقی ایرانی آغاز شد و عقیلی پس از اجرا از زحمات رضا رویگری در زمینه هنری و خلق آثاری ماندگار در حوزه موسیقی و سینما و تلویزیون قدردانی کرد.

در ابتدای این مراسم محمدعلی نجفی رئیس هیات مدیره خانه سینما روی صحنه آمد و گفت: من به عنوان رئیس هیات مدیره خانه سینما از همه شما سپاسگذارم که به این مراسم تشریف آوردید.
نیم قرن قبل سال ۱۳۴۹ که دانشجو بودم و مشتاق نمایش و سینما، شنیدم که خجسته کیا نمایشی مذهبی را اجرا خواهد کرد. با اشتیاق رفتم‌. عبادتی بر زندگی منصور حلاج. اولین بار رضا رویگری جوان را دیدم که با صدایی رسا منطق الطیر حلاج را می‌خواند.
گفتند او از بچه‌های تجریش است. خانم خجسته‌کیا یکی از برجسته‌ترین هنرمندان ایران است و ایشان ارادت ویژه‌ای به رضا رویگری داشت.
وی افزود: چند سال بعد در کارگاه نمایش، گلدونه خانم را با بازی رضا رویگری دیدم. این دو نمایشنامه مُدرن بودند. نمایش‌هایی که بازیگران روح و جسمشان را توامان در مقابل تماشاگران به نمایش می‌گذاشتند. در ادامه مش رحیم را دیدم. ناگهان هذا حبیب‌الله… رضا رویگری در این نمایش سوره الرحمان را با صدایی زیبا و جذاب خواندند. جوانی که با تمام وجودش هنر و بازیگری را تجربه کرده است. امیدوارم سایه رضا رویگری همچنان بر سر ما باشد.

 

محسن شایانفر تهیه کننده حوزه سینما دیگر سخنران این مراسم بود. شایانفر در صحبت‌هایش گفت:
خوانندگی‌اش را شنیده بودیم و در بازیگری هم بهترین بود. در نمایش حلاج بیشتر رضا رویگری را شناختم. بسیار بازیگر خوش قدم و فروتنی بود. در فیلم سینمایی «ماه عسل» دنبال رضا رویگری بودم. شب فیلمنامه را به او دادم و خواند و فردا صبح سر ضبط رفتیم.

 

بزرگداشت رضا رویگری

 

در ادامه مراسم که از سوی شرکت چرم کملا برگزار می شد، مستندی از زندگی رضا رویگری به روایت کیهان ملکی هنرپیشه سینما و تلویزیون به نمایش گذاشته شد که در آن تمام دوران فعالیت هنری رویگری از زبان خودش به صورت صمیمی و در منزلش روایت و به تصویر کشیده شده بود. رضا رویگری که در این فیلم همسرش را در کنارش داشت از کمک های بی دریغ و شبانه روزی همسرش خانم «تارا کریمی» صحبت کرد که چگونه در این سالها با تمام سختی های بیماری کنار آمده و مشکلات را با عشق به جان خریده است.

 

در بخش بعدی برنامه سالار عقیلی آخرین اجرای خود را تقدیم به رضا رویگری به صحنه برد. پس از اجرای موسیقی، مراسم با تجلیل از این هنرمند که در شرایط جسمی نامساعدی به سر می برد، به پایان رسید و از حاضرین خواسته شد برای سلامتی این پیشکسوت عرصه سینما و موسیقی دعا کنند.

تاریخ انتشار :۷ آبان ۱۴۰۰

برچسب‌ها:,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • فرامرز صدیقی

  تریبون هنر: در تمام یک سال گذشته به رسم همه احوالپرسی‌هایمان از هنرمندان قدیمی، دنبال باریگری بودیم که با وجود پیدا کردن شماره تلفنش، هیچ گاه موفق به صحبت با او نشدیم و حتی پیگیری از برخی همکارانش در خانه سینما نشان می‌داد آن‌ها هم به دنبال رد و نشانی […]

 • نمایشگاه نقاشی مسعود کیمیایی

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: نقاشی های مسعود کیمیایی جهان بینی منحصر به فردی دارند. کمپوزوسیونی خاص و نوآورانه و برآمده از زندگی انسان امروز دارند و با عصیانی که منجر به خشمی آگاهانه شده همراهند. انگار مانیفست و جهان بینی و تفکر خالق خود در تمام این سال ها […]

 • بهروز وثوقی
  نزدیک تر از همیشه به وطن
  بهروز را به آقای وثوقی ترجیح می دهیم
  یادداشت سید محمد کاظمی

  تریبون هنر _ سید محمد کاظمی: بهروز وثوقی را می شد داشته باشیم که خب نداشتیم! کمی خودش نخواست و کمی بیشتر از خودش دیگران. دیگرانی که خیلی وقت ها جایگاه “لولو خورخوره” را داشته اند؛ یعنی هم ترسناک بوده اند و هم واقعیّت حضورشان در شک و شبهات گرفتار […]

 • نیکی کریمی

  تریبون هنر: نیکی کریمی از پرافتخارترین زنان سینماگر در تاریخ سینمای ایران است. او متولد ۱۹ آبان ۱۳۵۰ در تهران است. او پرافتخارترین زن سینماگر ایرانی در عرصه های بین المللی است و جوایز متعددی را برای بازیگری و کارگردانی از جشنواره های معتبر کشورهای مختلف دریافت کرده است و در […]

 • بازی مرکب
  هیاهو برای هیچ
  بازی مرکّب سریال خوبی است، همین!
  یادداشت سید محمد کاظمی

  تریبون هنر _ سید محمد کاظمی: تمام فضای مجازی پر شده از تصاویر و مطلب هایی که هر کدامشان به نوعی کنایه می زنند به یک سریال کره ای. سریالی کره ای با عنوان “بازی مرکّب” که از شبکه مطرح نتفلیکس پخش شده و ظاهراً استقبال فوق العاده ای را […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad