Ad


کاظم هژیر آزاد : ترجیح می دهم از تئاتر دور باشم

تریبون هنر: کاظم هژیرآزاد، بازیگر پیشکسوت و کهنه کار تئاتر و سینما و تلویزیون می‌گوید: کار که باشد، خیال آدمی از خیلی جهات راحت است و ای کاش همیشه کار باشد.

او هرچند دلتنگ حضور روی صحنه است ولی فعلا ترجیح می‌دهد از تئاتر دور باشد تا وقتی شرایط بهتر شود.

 

کاظم هژیرآزاد تاکید می‌کند که در شرایط دشواری مانند همه‌گیری کرونا، دولت‌ها هستند که باید چراغ تئاتر را روشن نگه دارند و در وهله بعد، این مسئولیت بر عهده عوامل اجرایی تئاتر است.

او درباره فعالیت خودش در تئاتر می‌گوید: تئاتر، وقت‌گیر است و از طرف دیگر تمرین تئاتر باید طوری باشد که بتوان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرد. بنابراین آماده‌سازی تئاتر در این شرایط، خیلی مشکل است بخصوص که ما هم در این سن و سال ضربه پذیریم و ببینید در این مدت چه تعداد هنرمند به خاطر کرونا از دست‌مان رفته‌اند؛ از پرویز پورحسینی تا کریم اکبری مبارکه و عزت‌الله مهرآوران و دیگران. پس باید همچنان مراعات کنیم.

 

هژیرآزاد ادامه می‌دهد: امیدوارم بعد از کرونا فرصتی باشد تا با خیال راحت کار کنیم و شرایط هم طوری باشد که تماشاگران مجبور نباشند برای رعایت اصل فاصله‌گذاری اجتماعی در سالن‌های تئاتر با فاصله بنشینند.

این بازیگر پیشکسوت با تاکید بر لزوم حمایت دولت‌ها از تئاتر در شرایط سختی مانند کرونا خاطرنشان می‌کند: دولت باید از کارهایی که مجوز اجرایشان را صادر کرده، حمایت کند و متناسب با بلیت‌های خریداری شده، به آنان کمک هزینه بپردازد. باید برای حمایت از تئاتر و زنده نگه داشتن آن چنین اقدام‌هایی انجام بدهد.

 

هژیرآزاد یادآوری می‌کند که تئاتر در همه جای دنیا همواره نیازمند حمایت‌های دولتی است و می‌افزاید: در وهله اول دولت‌ها هستند که باید چراغ تئاتر را روشن نگه دارند آن هم در شرایط سختی مانند کرونا و در مرحله بعد، این وظیفه بر عهده عوامل و گروه‌های نمایشی است.

او که این روزها مشغول بازی در دو سریال تلویزیونی است، اضافه می‌کند: در سریال «بی نشان» به کارگردانی راما قویدل و «تمام رخ» بازی می‌کنم . هر دو سریال همزمان با هم ساخته می‌شوند ولی برای حضور در هر دو هماهنگی کرده‌ایم تا مشکلی پیش نیاید.

 

کاظم هژیرآزاد در پایان می‌گوید: کار که باشد، خیال آدمی از خیلی جهات راحت است. امیدوارم همیشه کار باشد و امیدوارم همه مردم از جهت کرونا، امنیت بیشتری داشته باشند و ما هم در کنار دیگر هموطنان‌مان، روزگار بهتری داشته باشیم.

هژیر آزاد چندی پیش با سریال «زخم کاری» به کارگردانی محمد حسین مهدویان در شبکه نمایش خانگی حضور داشت که بازی‌اش در این مجموعه مورد توجه قرار گرفت.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۱ آذر ۱۴۰۰

برچسب‌ها:
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • فرامرز صدیقی

  تریبون هنر: در تمام یک سال گذشته به رسم همه احوالپرسی‌هایمان از هنرمندان قدیمی، دنبال باریگری بودیم که با وجود پیدا کردن شماره تلفنش، هیچ گاه موفق به صحبت با او نشدیم و حتی پیگیری از برخی همکارانش در خانه سینما نشان می‌داد آن‌ها هم به دنبال رد و نشانی […]

 • نمایشگاه نقاشی مسعود کیمیایی

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: نقاشی های مسعود کیمیایی جهان بینی منحصر به فردی دارند. کمپوزوسیونی خاص و نوآورانه و برآمده از زندگی انسان امروز دارند و با عصیانی که منجر به خشمی آگاهانه شده همراهند. انگار مانیفست و جهان بینی و تفکر خالق خود در تمام این سال ها […]

 • بهروز وثوقی
  نزدیک تر از همیشه به وطن
  بهروز را به آقای وثوقی ترجیح می دهیم
  یادداشت سید محمد کاظمی

  تریبون هنر _ سید محمد کاظمی: بهروز وثوقی را می شد داشته باشیم که خب نداشتیم! کمی خودش نخواست و کمی بیشتر از خودش دیگران. دیگرانی که خیلی وقت ها جایگاه “لولو خورخوره” را داشته اند؛ یعنی هم ترسناک بوده اند و هم واقعیّت حضورشان در شک و شبهات گرفتار […]

 • نیکی کریمی

  تریبون هنر: نیکی کریمی از پرافتخارترین زنان سینماگر در تاریخ سینمای ایران است. او متولد ۱۹ آبان ۱۳۵۰ در تهران است. او پرافتخارترین زن سینماگر ایرانی در عرصه های بین المللی است و جوایز متعددی را برای بازیگری و کارگردانی از جشنواره های معتبر کشورهای مختلف دریافت کرده است و در […]

 • بازی مرکب
  هیاهو برای هیچ
  بازی مرکّب سریال خوبی است، همین!
  یادداشت سید محمد کاظمی

  تریبون هنر _ سید محمد کاظمی: تمام فضای مجازی پر شده از تصاویر و مطلب هایی که هر کدامشان به نوعی کنایه می زنند به یک سریال کره ای. سریالی کره ای با عنوان “بازی مرکّب” که از شبکه مطرح نتفلیکس پخش شده و ظاهراً استقبال فوق العاده ای را […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad