Ad


از بهمن فرمان را تا مهتاب کرامتی در انتظار پروانه ساخت فیلم

تریبون هنر: تعدادی از چهره‌های سینمای ایران همچون بهمن فرمان‌ آرا،سعید ملکان و مهتاب کرامتی برای ساخت فیلم‌هایی جدید خود منتظر دریافت مجوز از شورای پروانه ساخت سازمان سینمایی هستند.

به گزارش تریبون هنر، فیلمسازانی که قصد ساخت فیلم‌های جدید دارند یا احتمالا براساس مجوز اولیه مدتی است که کار خود را کلید زده‌اند، در هفته‌های گذشته پرونده اثر خود را برای دریافت پروانه ساخت تکمیل کرده‌اند و در بین آن‌ها اسم چند کارگردان‌ نام‌آشنا که در نوبت دریافت پروانه ساخت برای فیلم‌های سینمایی یا کوتاه خود هستند ، دیده می‌شود.

طبق اطلاعات درج شده در سایت سازمان سینمایی، یکی از این کارگردان‌ها بهمن فرمان‌ آرا است که حدود پنج سال پس از ساخت «حکایت دریا» درخواست پروانه ساخت برای فیلم جدیدی با نام «چشمهایش بزرگ علوی» داده است.

این فیلم که پرونده درخواستش به تازگی تکمیل شده، به کارگردانی و تهیه‌کنندگی فرمان‌ آرا ساخته خواهد شد.

اما بجز این فیلمساز، سعید ملکان هم برای فیلمنامه‌ای با نام «قیف» به کارگردانی محمدحسن امیر یوسفی درخواست پروانه ساخت داده و همین چند روز قبل پرونده این درخواست تکمیل شده و در نوبت بررسی قرار دارد.

«حدود ساعت هشت صبح» نام یک فیلم بلند سینمایی است که محمدصادق رنجکشان به عنوان تهیه‌کننده برای ساخت آن به کارگردانی منوچهر هادی درخواست مجوز داده است و در نوبت قرار دارد.

علیرضا امینی برای ساخت فیلمنامه سینمایی «سمفونی باران»، سید جواد هاشمی برای «شهر گربه‌های ۲»، علی عطشانی برای «لوتریا» به تهیه‌کنندگی مهدی منیری و مهرداد موفق برای «لوء لوء» به تهیه‌کنندگی سیاوش حقیقی در نوبت دریافت پروانه ساخت هستند.

مهتاب کرامتی نیز برای ساخت سریالی به نام «سوار نظام کوچک» به کارگردانی سحر مصیبی درخواست صدور پروانه نمایش به سازمان سینمایی داده است.

همچنین احمد ایرانی خواه برای ساخت یک فیلم کوتاه داستانی با نام «التماس برای زنده ماندن» به تهیه‌کنندگی ملیحه مرادی در نوبت بررسی پرونده قرار دارد.

 

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۱۳ آذر ۱۴۰۰

برچسب‌ها:,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • راز سانتاویتوریا با بازی آنتونی کوئین

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: راز سانتاویتوریا فیلم سرخوشانه و خوبی است که زیاد دیده نشده و قدر ندیده. فیلمی به کارگردانی استنلی کرامر و بازی بسیار زیبای آنتونی کوئین. فیلم داستان واقعی مردم شهری در ایتالیا به اسم سانتا ویتوریا است که شغل اصلی شان تولید شراب است و […]

 • الناز شاکردوست

  تریبون هنر: الناز شاکردوست معتقد است:هنرمند از لحظه‌ای که به خلق اثر می‌اندیشد، چه بخواهد و چه نخواهد مخاطبی در ذهن دارد. به گزارش تریبون هنر به نقل از روابط عمومی چهاردهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران، الناز شاکردوست بازیگر و برنده تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن […]

 • جای خالی نود
  سیر نزولی صدا و سیما
  جای خالی نود
  یادداشت سید محمد کاظمی

  تریبون هنر _ سید محمد کاظمی: سیر نزولی رسانه ی ملّی سال هاست که به جریان افتاده و آسیب های اغلب خود خواسته ی مسئولین تلویزیون، در طول این سال ها همواره جدّی تر از تلاش هایی بوده که برای نجات از یک “منجلاب” باید صورت بگیرد. بله! بی انصافی […]

 • چهلمین جشنواره فیلم فجر
  پیش به سوی جشنواره چهلم
  یادداشت سید محمد کاظمی

  تریبون هنر _ سید محمد کاظمی: چیزی تا برگزاری چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر باقی نمانده و به نظر می رسد این دوره ، تفاوت های اساسی با تمام دوره های پیشین داشته باشد. جشنواره های سی و هشتم و سی و نهم با شرایط خاص برگزار شدند و بی […]

 • یادداشت بابک صحرایی درباره فیلم گربه سیاه
  یادداشت بابک صحرایی درباره فیلم گربه سیاه
  فیلم «گربه سیاه» آسیب شناسی اجتماعی مهمی دارد

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: فیلم گربه سیاه آسیب شناسی اجتماعی مهمی دارد. نقدی آگاهانه و هوشمندانه که برآمده از معضلات روز جامعه است. جامعه ای که به فضای مجازی گره خورده و در بزنگاه های فردی و اجتماعی، بازار داغی برای ایجاد سوء تفاهم های ویرانگر و بزهکاری های […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad