Ad


مرد بازنده؛ ارزشِ دوباره دیدن / تریبون هنر

یادداشت سید محمد کاظمی

تریبون هنر _ سید محمد کاظمی: بعد از تماشای فیلم “مرد بازنده” احساس عجیبی داشتم. راستش از فیلم راضی نبودم ولی هر چه بیشتر گذشت ، بیشتر دلم خواست “مرد بازنده” را دوباره ببینم. فکر می کنم مهدویان جزو فیلمسازانی ست که حتّی فیلم های ضعیف کارنامه اش نیز ارزش دوباره تماشا کردن را دارند. اگر خاطرتان باشد چند سال پیش انتقاداتی به مراتب تند تر از مهدویان و “لاتاری” اش صورت گرفت ولی چه کسی می تواند کتمان کند که “لاتاری” هم جذابیت های خودش را داشت؟ در رابطه با “مرد بازنده” هم فکر می کنم طعم ماندگاری با فیلم همراه خواهد بود‌.
بی شک “بی رویا” را از همه ی فیلم های امسال بیشتر دوست داشتم. ایده و قصه ی بی رویا به گونه ای ست که شما با یک بار تماشا کردن نمی توانید به تمامِ روزنه هایش پی ببرید؛ حتّی اگر بدانید که این معمّا چگونه حل خواهد شد!
“علف زار” با ریتم تند و تب داغش یکی دیگر از فیلم هایی ست که می شود آن را دوباره دید و لذّت برد. مطمئن باشید هر چه بیشتر بگذرد ، بیشتر از جانب پژمان جمشیدی سورپرایز خواهیم شد. سورپرایز هایی از جنس بازی خوبش در علف زار.
و امّا موقعیّت مهدی! فیلم زیبایی که حجازی فر برای ماندگاری ساخته و یقین دارم می شود تا سال ها به تماشای آن رجوع کرد. “موقعیّت مهدی” جزو معدود آثار جشنواره چهل بود که هم رضایت مخاطب را جلب کرد و هم نگاه مثبت منتقدین را.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۲۰ بهمن ۱۴۰۰

برچسب‌ها:, , , ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad