Ad


خشایار اعتمادی: احیای هویت موسیقی مهمترین درخواست هنرمندان از رئیس جمهور است

تریبون هنر: خشایار اعتمادی، اولین خواننده پاپ پس از انقلاب اسلامی، احیای هویت موسیقی را مهمترین خواسته هنرمندان از رئیس جمهور دانست و گفت: هویت موسیقی متاسفانه نابه‌سامان و در شرایط کماست.

 

خشایار اعتمادی با اشاره به حضور خود در ضیافت افطار با رئیس جمهور اظهارداشت: شامگاه پنجشنبه(۲۵ فروردین) از حیث ادب به دعوت، در این ضیافت شرکت کردم، میزبان این افطارها خداست، ماه رمضان، ماه میهمانی خداست.

وی گفت: حداقل در ۲۷ سال اخیر در همه ضیافت‌های افطار رئیس جمهورهای گذشته که دعوت شدم، برحسب احترام به ضیافت خدا شرکت کردم.

 

اعتمادی افزود: مسائل هنرمندان مثل همیشه، با مسئولان مختلف مطرح می‌شود و هنرمندان، سخنان، دغدغه‌ها و مشکلاتشان را بیان می‌کنند اما نتیجه در یک نشست مشخص نمی‌شود.

 

خشایار اعتمادی بیان کرد: در حال حاضر فعالیتی در حوزه موسیقی انجام نمی‌دهم که انتظار و خواسته‌ای داشته باشم، روز گذشته در ضیافت افطار با رئیس جمهور معضلات و مشکلات حوزه موسیقی را بزرگانی همچون لوریس چکناواریان و شاهین فرهت مطرح کردند و حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی درباره احیای هویت موسیقی مطالبی را بیان کرد که به عقیده من هویت موسیقی در این مدت در کماست.

 

وی اظهارداشت: پاسخ‌هایی هم در این رابطه شنیدیم مثل همه پاسخ‌هایی بوده که در این ۲۷ سال از مسئولان مختلف شنیدیم و عملی شدن آن به نتایج صحبت‌ها بازمی‌گردد و گرنه این نشست‌ها قبل از فعالیت من هم بوده است.

 

اواین خواننده پاپ بعد از انقلاب گفت: مسئولان در این ۴۰ سال سعی کردند در حوزه‌های مختلف با تعامل، گمانه‌زنی و گفتمان، راهکارهایی را برای ایجاد بستر هنر و ارتقای آن ایجاد کنند و هنرمندان همیشه تلاش کردند با هر زبانی؛ قهر و آشتی خواسته‌های خود را مطرح کنند.

او  افزود: برخی از هنرمندان مسئولیت بیشتری دارند و خواسته‌های جهان شمولی را بیان می‌کنند و نتیجه این صحبت‌ها را باید در آینده دید.

 

وی اظهارداشت: ۳۰ سال در حوزه موسیقی فعالیت کردم و در این دو سالی که از این حوزه خداحافظی کردم فقط حرف شنیدم، امیدوارم روزی یک مسئولی اقدامی برای بهبود فضای فرهنگی و اجتماعی انجام دهد که مهمتر از هر بحثی ایجاد نشاط برای جامعه است.

 

اعتمادی بیان کرد: در حال حاضر سرمنشا همه مشکلات در زمینه‌های مختلف فرهنگی و هنری، اقتصادی است و مهمتر از همه ارتزاق مردم است که باید مورد توجه مسئولان قرار بگیرد، امیدوارم جامعه به شادکامی، عزت، کرامت، وفور نعمت، آرامش و آسایش دست یابد.

 

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۲۹ فروردین ۱۴۰۱

برچسب‌ها:, ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • ملکه اشکها؛ سریالی که این روزها در کره طوفان به پا کرده است

  تریبون هنر: قسمت پایانی سریال «ملکه اشکها» که حدود ۱۰ روز قبل پخش شد، با ۲۴.۸ درصد بیننده در سراسر کره و ۲۸.۳ درصد بیننده در سئول، یک رکورد فوق‌العاده از خود به جا گذاشت. این سریال با روایت خلاقانه، بازی‌های نیرومند و ترکیب دلپذیری که از انواع ژانرها و […]

 • با رکوردداران کنسرت موسیقی در سال ۱۴۰۲ آشنا شوید

  تریبون هنر: هنوز یک‌ماه از سال جدید نگذشته که قیمت بلیت‌های موسیقی ۱۰۰هزار تومان گران‌تر شده و بلیت کنسرت‌ها نزدیک به ۹۰۰هزار تومان به‌خصوص در کنسرت‌های پاپ دیده می‌شود. در دیگر شهرها هم قیمت بلیت‌ها تا سقف ۶۰۰هزار تومان به فروش می‌رسد که سقف قیمت در سال گذشته به ۵۰۰هزار […]

 • رضا داودنژاد، «مصائب شیرین»، کات!

  تریبون هنر: مخابره خبر درگذشت رضا داودنژاد در شامگاه ۱۳ فروردین ماه در حالی که چند سال قبل در چنین روزی خبر درگذشت جمشید مشایخی را مخابره کردیم، آنقدر سخت بود که برای انتشارش تامل کردیم، به چند نفر زنگ زدیم، فکر می‌کردیم دروغ ۱۳ فروردین ماه است اما گویا […]

 • ماجرای یک پرونده‌ رازآلود در «بی‌بدن»/ قصه دختری که جنازه ندارد

  تریبون هنر: فیلم «بی‌بدن» اولین تجربه سینمایی مرتضی علیزاده به نویسندگی کاظم دانشی است که به موضوع جنجالی قتل یک دختر و ماجراهای پس از آن در روایتی مشابه فیلم «علفزار» می‌پردازد. در قالب سلسله گزارش‌هایی با عنوان «پیشنهاد نوروزی خبرگزاری مهر» به مخاطبان سینما» به معرفی فیلم‌های اکران نوروزی […]

 • کدام فیلم ها در سینمای ۱۴۰۲ توقعات را برآورده نکرده؟

  تریبون هنر: ایرنا نوشت: سال ۱۴۰۲ سالی غیرقابل پیش‌بینی برای گیشه سینماها بود. سالی که اخبار فروش ۱۰۰۰میلیاردی تمام سینما را گرفته بود و در این بین فیلم‌هایی آمدند و رفتند که هیچ‌کس متوجه آن‌ها نشد. از دومین فیلم کارگردان فسیل گرفته تا کمدی ویلای ساحلی که توقع‌ها را نسبت […]

Ad
Ad
Ad
Ad

پربازدید ترین ها