Ad

آلبوم "تلخند" رونمایی شد

آیین رونمایی آلبوم تلخند با صدای علیرضا شایان برگزار شد

این آلبوم با ۸ قطعه در سبک پاپ و توسط شرکت "آوای مهر میهن" با مدیریت "کیارش حسن زاده" و مدیریت هنری "مهشاد عرب" و "دانیال شهرتی" تولید و منتشر شده است

عصر روز جمعه ۲ مهرماه ۹۵، آیین رونمایی آلبوم “تلخند” با حضور عوامل تهیه آلبوم، تعدادی از اهالی موسیقی و سینما و اصحاب رسانه در آمفی تئاتر بوستان شهرآرا به میزبانی شرکت آوای مهر میهن ناشر این آلبوم برگزار شد.

این آلبوم با ۸ قطعه در سبک پاپ و توسط شرکت “آوای مهر میهن” با مدیریت “کیارش حسن زاده” و مدیریت هنری “مهشاد عرب” و “دانیال شهرتی” تولید و منتشر شده است. تمامی ترانه های آلبوم سروده مهشاد عرب و دانیال شهرتی نیز آهنگساز ۶ قطعه از این مجموعه بوده است؛ مهدی بابایی با ملودی قطعه “بانو” و محمدرضا سبزواری با قطعه “دو نفره” از دیگر آهنگسازان “تلخند” می‌باشند. تنظیم تمامی قطعات نیز بر عهده دانیال شهرتی بوده است. همچنین مدیر اجرایی نیز ساناز یوسفی و مدیریت پخش بر عهده عرفان جهانگیر است.

“تلخند” اولین آلبوم رسمی علیرضا شایان می‌باشد و از صبح شنبه ۳ مهر، توزیع و پخش آن آغاز شده است.

در ابتدای مراسم و پس از پخش نماهنگی با صدای علیرضا شایان، کیارش حسن زاده مدیریت شرکت آوای مهر میهن پس از خوش آمد گویی و خیر مقدم به حاضرین گفت: امروز را روز علیرضا شایان یکی از خوانندگان جدید آوای مهر میهن می‌نامیم.

سپس علیرضا شایان، خواننده آلبوم تلخند پس از سلام و خیر مقدم خدمت حاضرین عنوان کرد: این آلبوم را به روح پدرم که همیشه کنارم بوده و همچنین به مادر عزیزم تقدیم می‌کنم؛ امیدوارم تلخند را گوش کنید و دوست داشته باشید.

از نکات قابل توجه این مراسم، استقبال و حضور چشمگیر مردم از همان ابتدا در سالن بود.

در ادامه مهشاد عرب، ترانه سرا ، با دکلمه ی ترانه ای به نام “دنیای بی مرز” در رابطه با آلبوم توضیح داد: این آلبوم در اصل دارای ۹ قطعه بود و قطعه ای با نام “دنیای بی مرز” که نام اولیه آلبوم هم بود؛ از این مجموعه کنار گذاشته شد .

وی افزود: روند تولید آلبوم دو سال طول کشید؛ همچنین به لطف شرکت آوای مهر میهن و دکتر کیارش حسن زاده و خانم ساناز یوسفی و لطفی که عزیزان در وزارت ارشاد دارند؛ روند دریافت مجوز آلبوم به سرعت پیش رفت.

سپس دانیال شهرتی آهنگساز و مدیر هنری آوای مهر میهن، در رابطه با آلبوم گفت: بی دردسر ترین همکاری ای که در طی این سال ها داشتم؛ همکاری با علیرضا شایان بود، صدای شایان خاص است و سعی کردیم فضای موسیقی آلبوم نیز با این صدا هماهنگ باشد، امیدوارم کار را دوست داشته باشید.

درادامه مراسم، علیرضا شایان درباره همکاری و حضور با مهشاد عرب در تمامی ترانه های آلبوم به عنوان ترانه سرا، گفت: در ابتدا شاید ترس از تکراری شدن قطعات را داشتم ولی پس از همکاری در چندین قطعه متوجه شدم که فضا و حس و حال هر ترانه با ترانه ی دیگر، متفاوت است و تکراری نیست؛ همچنین به این دلیل که “تلخند” اولین آلبوم من بود؛ ترجیح دادم با یک گروه کار کنم زیرا رنج صدایی من را می‌شناختند.

دانیال شهرتی در راستای سخنان شایان اضافه کرد: مهشاد عرب بعد وسیعی در کلام دارد و در تمام همکاری هایی که داشتیم؛ ترانه ها شبیه به هم نیستند.

مهشاد عرب نیز افزود: من حس می‌کنم چندین کاراکتر مختلف در من زندگی می‌کند؛ به همین دلیل ترانه هایی که می‌نویسم به هم شبیه نیستند. این آلبوم شامل عاشقانه هایی است که دایره واژگانی گسترده ای دارند.

دانیال شهرتی در رابطه با ویژگی های متمایز کننده آلبوم “تلخند” تشریح کرد: امروزه هفتاد درصد آلبوم هایی که می‌شنویم دارای ملودی های کاور است، ولی در آلبوم شایان هیچ یک از کارها کاور نیست؛ همچنین صدای شایان نیز متعلق به خودش است و تقلیدی نیست.

مهشاد عرب در تایید سخنان شهرتی اضافه کرد: شخصیت صدایی علیرضا شایان منحصر به فرد و متعلق به خودش است؛ ما نیز سعی کردیم بر اساس این شخصیت صدایی ترانه بنویسیم و آهنگ بسازیم. حتی از لحاظ سازبندی نیز این آلبوم تفاوت هایی با سایر کارهای بازار دارد.

همچنین عرب در مورد همکاری های دو نفره اش با دانیال شهرتی گفت: من و دانیال شهرتی با دیگر موزیسین ها و ترانه سراها نیز در آینده همکاری بیشتری خواهیم داشت و ‌سایر هنرمندان را در جمع خود می‌پذیریم.

پس از آن علیرضا شایان از تصمیمش برای برگزاری کنسرت در سال آینده خبر داد.

کیارش حسن زاده در همین راستا گفت: ابتدا باید از انتشار آلبوم بازخورد مناسبی بگیریم و سپس با اجراهای کوچک تر شروع به برگزاری کنسرت کنیم.‌

پس از آن علیرضا شایان سه قطعه را به صورت زنده برای حاضرین اجرا کرد که با استقبال بسیار خوب و پرشوری از جانب مخاطبان حاضر در سالن رو به رو شد.
در پایان دانیال شهرتی دلیل حضورش در آلبوم به عنوان عکاس و طراح، علاوه بر آهنگساز را علاقه مندی اش به عکاسی و طراحی عنوان کرد و گفت: هیچ‌گونه اجباری در این همکاری نبوده و خود خواننده از کارهای من استقبال کرده و تصمیم

و تصمیم به همکاری گرفتیم.

گفتنی است مدیر یت اجرایی این مراسم را عرفان جهانگیر و روابط عمومی آوای مهر را ساناز یوسفی بر عهده داشت.

شایان به ذکر است نعیمه نظام دوست، شراره رخام، مهتاب رخصتی، حسین نجفی، مهندس محمد اخوت، امید الله کویی، محمد رسولی، علی ملک پور، سهیل رحمانی، علیرضا جوادی و چند تن دیگر از چهره های هنری از جمله مهمانان حاضر در سالن بودند .

 

 

تاریخ انتشار :۶ مهر ۱۳۹۵

برچسب‌ها:, ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • رضا یزدانی

  تریبون هنر: امروز تولد رضا یزدانی، هنرمند برجسته عرصه های موسیقی و سینماست. بابک صحرایی با انتشار ماکت ابتدایی بخشی از آهنگی منتشر نشده با صدای رضا یزدانی نوشت: رضا یزدانی از معدود خواننده های مولف و جریان ساز موسیقی ایران است آگاه و هوشمند است و حضورش در سینما […]

 • نقد سریال چپل ویت

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: سریال چپلویت (Chapelwaite) سریالی دلهره آور و روانشناختی است. سریالی با فضای گونیک قرن نوزدهمی که با شروع نفسگیرش در قسمت اول، مخاطب را با خود همراه می کند. تا قسمت های میانی، برجستگی تم جنایی روانشناختی اثر با بازی خوب آدرین برودی، فضای اگرچه […]

 • سریال time

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: سریال زمان (Time) درباره حفظ شرافت در شرایط دشوار است. آن جا که یک اشتباه انسان را به ورطه سقوط می کشاند. جایی انسان برای بقا، نیاز دارد که پا روی اصول اخلاقی اش بگذارد. سریال زمان به خوبی نشان می دهد که شرافت و […]

 • تریبون هنر _ بابک صحرایی: سریال بازی مرکب تفکر کمونیستی کهنه ای را به شکلی مدرن و جذاب و هیجان انگیز بیان می کند. فقر، خشونت می آورد، خشونت، مرگ بیرحمانه را در پی دارد و عامل تمام این بدبختی ها، اسثمار مردم تهیدست توسط ثروتمندان بیرحم و بی بند […]

 • بهترین مینی سریال های خارجی

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: بهترین مینی سریال های خارجی و انتخاب آن ها همیشه امری دشوار است. سال هاست که مینی سریال ها نقش مهمی در صنعت سریال سازی در کشورهای مختلف دارند. مینی سریال هایی که از ساختار حرفه ای و مفاهیم عمیقی برخوردارند و با استقبال چشم […]

Ad
Ad
Ad