Ad


بلیت کنسرت ها در بازار سیاه: قیمت یک بلیت به دو میلیون تومان رسید

تریبون هنر: رونق کنسرت ها بازار سیاه پرسودی برای دلال ها ایجاد کرده است.

به گزارش تریبون هنر، بلیت کنسرت های موسیقی سر از بازار سیاه درآورده و قیمت ها تا دو میلیون تومان رسیده است.

ماجرا از این قرار است که وقتی سامانه خرید بلیت باز می‌شود، دلال آن را با قیمت ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان می‌خرد و پس از آن که بلیت های آن کنسرت به اتمام رسیدند دلال وارد عمل می شود و به مخاطب مشتاقی که می خواهد به هر طریقی شده در کنسرت خواننده محبوبش حضور یابد، این بلیت ها را به چندین برابر قیمت می فروشد.

قضیه شاید در ابتدا غیرقابل باور باشد اما نگاهی به وب سایت های خرید و فروش آنلاین، نتایج عجیبی را به همراه دارد. در این وب سایت ها بلیت های کنسرت ها به قیمت هایی چندین برابر قیمت اصلی به فروش گذاشته می شوند و در مدت زمان اندکی خریداری می شوند و به اتمام می رسند.

 

در هفته گذشته بلیت‌های ۳۰ سانس از کنسرت‌های همایون شجریان در حالی به فروش رفت که بسیاری از طرفداران این خواننده موفق به تهیه بلیت نشدند. این در حالی است که همزمان با آغاز پیش‌فروش بلیت‌ها، سامانه اینترنتی فروش بلیت این کنسرت از کار افتاد و فروش بلیت‌ها نیز متوقف شد. قیمت ۳ بلیت در جایگاه E همکف در بازار سیاه ۲میلیون و هفتصد هزار تومان اعلام شد درصورتی که قیمت بلیت این جایگاه در سامانه، ۳۸۵ هزار تومان ثبت شده بود. البته قیمت بلیت در جایگاه B هم در بازار سیاه به هرعدد یک میلیون تومان رسیده بود.

همایون شجریان برای جلوگیری از فروش بلیت در بازار سیاه سانس های کنسرت خود را افزایش داد و از ۱۷ سانس به ۳۰ سانس رساند اما این حرکت هم باعث عدم ورود بلیت های کنسرتش به بازار سیاه نشد.
همایون شجریان در یادداشتی اعلام کرد: خواهشمندم از خرید بلیت از سایت‌های دیگر و با قیمت گزاف خودداری فرمایید. عزیزان به غیر از روزهای اول، دوم، سوم، پنجم و ششم تیرماه که شروع مجدد ارائه بلیت آنها متعاقباً اعلام خواهد شد، با تمدید روزهای بیشتر کنسرت تاریخ‌های دهم، یازدهم و دوازدهم و هفدهم، هجدهم و نوزدهم تیرماه نیز برای حضور شما علاقه‌مندان به آنها اضافه خواهد شد.»

با وجود همه این تمهیدات، بلیت‌های این کنسرت سر از بازار سیاه درآورده و با قیمت‌های نامعقولی در حال خریدوفروش است. اگر سری به یکی از وب‌سایت‌های خرید و فروش آنلاین بزنید، آگهی‌های فروش بلیت‌های این کنسرت را پیدا می‌کنید.

 

اگر کلمه بلیت را در سایت‌های آگهی آنلاین سرچ کنید می بینید فقط کنسرت همایون شجریان نیست که توسط دلالن وارد بازار سیاه شده است. در حال حاضر بلیت کنسرت های علیرضا عصار، فرزاد فرزین، علیرضا طلیسچی، گرشا رضایی، بهنام بانی و حجت اشرف‌زاده هم درگیر این ماجرا شده و وارد بازار سیاه شده اند.

 

قیمت‌هایی که در سایت آگهی آنلاین برای کنسرت عصار و فرزین تعیین شده، ۱۵۰ هزارتومان با قیمت واقعی فاصله دارد. قیمت بلیت گرشا رضایی در ردیف اول دانه‌ای یک میلیون تومان و ۱۰۰ هزار تومان است. قیمت بلیت برای کنسرت حجت اشرف‌زاده نیز به دانه‌ای دو میلیون تومان رسیده است

در حالی قیمت هر بلیت کنسرت حجت اشرف‌زاده در بازار سیاه ۲ میلیون تومان است که قیمت کنسرت ابراهیم حامدی با نام هنری ابی از ۶۹ دلار شروع می‌شود و تا ۴۳۳ دلار ادامه دارد.

نکته اصلی ماجرا این است که قیمت بلیت کنسرت ابراهیم حامدی در کالیفرنیا با دلار ۲۸ هزارتومانی، معادل یک میلیون و ۹۳۲ هزار تومان است، اما قیمت کنسرت یک خواننده ایرانی در کشور خودش هر عدد ۲ میلیون تومان است.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۲ تیر ۱۴۰۱

برچسب‌ها:, , , ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • یادداشت تلخ بابک صحرایی درباره یه روز با صدای گرشا رضایی

  تریبون هنر: بابک صحرایی که این روزها سوگوار از دست دادن مادر است، یادداشت تلخی را هم زمان با انتشار آهنگ «یه روز» با صدای گرشا رضایی منتشر کرد. به گزارش تریبون هنر، چهارمین و آخرین قطعه از آلبوم تازه گرشا رضایی به اسم «یه روز» به انتشار رسید. بابک […]

 • ساسی مانکن؛ آیا با یک فرد روبرو هستیم یا شبکه؟

  تریبون هنر: تسنیم نوشت: ساسی مانکن با نام اصلی ساسان حیدری یافته در سال‌های اخیر ثابت کرده که دست به دامن هر ابزار جنسی می‌شود تا بلکه بیشتر و بیشتر دیده و شنیده شود. سال ۱۳۹۹ یکی از کانال‌های تلگرامی گزارشی ویدیویی منتشر کرد که ایده اصلی آن طراحی یک […]

 • کنسرت روزبه بمانی

  تریبون هنر: ایسنا نوشت: فروش بلیت‌های کنسرت ۸۰۰ هزارتومانی در ایران، رفته‌رفته کنسرت رفتن را به یک تفریح لوکس تبدیل می‌کند و با این سیر افزایش قیمت غیر منطقی ناخودآگاه قشرهای مختلف جامعه از این شادی جمعی محروم خواهند شد. کنسرت و موسیقی یکی از بخش‌های جدایی ناپذیر زندگی انسان‌هاست […]

 • جزئیاتی عجیب از ساخت آهنگ برادران لیلا ساسی

  تریبون هنر: ایرنا نوشت: با وجود آن‌که ساسی رد صریحی از خود به جای نمی‌گذارد اما خود یکی از بازیگردان‌های اصلی این پروژه‌هاست که نقشه‌راه‌های مختلفی را طراحی و پیاده می‌کند. ساسی با آهنگ برادران لیلا، به دنبال مقاصدی است که درنتیجه یک شکست در کارنامه‌اش رقم خورده است. او […]

 • گویی که سینمای ایران را به مسلخ برده اند و سربریده اند / یادداشت جعفر گودرزی
  گویی که سینمای ایران را به مسلخ برده اند و سربریده اند
  یادداشت جعفر گودرزی (رییس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران)

  تریبون هنر _ جعفر گودرزی: چه بگویم؟ چه بنویسم؟ از چه بگویم که اتفاق ،چنان تلخ و هولناک است که قلم در وصفش می شکند. همچون دل ما که از شکستگی ها لبریز شده…چه عمرهای ناتمام،چه ماندن های سختی، چه رفتن های بی شتاب و بی رحمانه ای، چه آرزوهای […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad