Ad


بلیت کنسرت ها در بازار سیاه: قیمت یک بلیت به دو میلیون تومان رسید

تریبون هنر: رونق کنسرت ها بازار سیاه پرسودی برای دلال ها ایجاد کرده است.

به گزارش تریبون هنر، بلیت کنسرت های موسیقی سر از بازار سیاه درآورده و قیمت ها تا دو میلیون تومان رسیده است.

ماجرا از این قرار است که وقتی سامانه خرید بلیت باز می‌شود، دلال آن را با قیمت ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان می‌خرد و پس از آن که بلیت های آن کنسرت به اتمام رسیدند دلال وارد عمل می شود و به مخاطب مشتاقی که می خواهد به هر طریقی شده در کنسرت خواننده محبوبش حضور یابد، این بلیت ها را به چندین برابر قیمت می فروشد.

قضیه شاید در ابتدا غیرقابل باور باشد اما نگاهی به وب سایت های خرید و فروش آنلاین، نتایج عجیبی را به همراه دارد. در این وب سایت ها بلیت های کنسرت ها به قیمت هایی چندین برابر قیمت اصلی به فروش گذاشته می شوند و در مدت زمان اندکی خریداری می شوند و به اتمام می رسند.

 

در هفته گذشته بلیت‌های ۳۰ سانس از کنسرت‌های همایون شجریان در حالی به فروش رفت که بسیاری از طرفداران این خواننده موفق به تهیه بلیت نشدند. این در حالی است که همزمان با آغاز پیش‌فروش بلیت‌ها، سامانه اینترنتی فروش بلیت این کنسرت از کار افتاد و فروش بلیت‌ها نیز متوقف شد. قیمت ۳ بلیت در جایگاه E همکف در بازار سیاه ۲میلیون و هفتصد هزار تومان اعلام شد درصورتی که قیمت بلیت این جایگاه در سامانه، ۳۸۵ هزار تومان ثبت شده بود. البته قیمت بلیت در جایگاه B هم در بازار سیاه به هرعدد یک میلیون تومان رسیده بود.

همایون شجریان برای جلوگیری از فروش بلیت در بازار سیاه سانس های کنسرت خود را افزایش داد و از ۱۷ سانس به ۳۰ سانس رساند اما این حرکت هم باعث عدم ورود بلیت های کنسرتش به بازار سیاه نشد.
همایون شجریان در یادداشتی اعلام کرد: خواهشمندم از خرید بلیت از سایت‌های دیگر و با قیمت گزاف خودداری فرمایید. عزیزان به غیر از روزهای اول، دوم، سوم، پنجم و ششم تیرماه که شروع مجدد ارائه بلیت آنها متعاقباً اعلام خواهد شد، با تمدید روزهای بیشتر کنسرت تاریخ‌های دهم، یازدهم و دوازدهم و هفدهم، هجدهم و نوزدهم تیرماه نیز برای حضور شما علاقه‌مندان به آنها اضافه خواهد شد.»

با وجود همه این تمهیدات، بلیت‌های این کنسرت سر از بازار سیاه درآورده و با قیمت‌های نامعقولی در حال خریدوفروش است. اگر سری به یکی از وب‌سایت‌های خرید و فروش آنلاین بزنید، آگهی‌های فروش بلیت‌های این کنسرت را پیدا می‌کنید.

 

اگر کلمه بلیت را در سایت‌های آگهی آنلاین سرچ کنید می بینید فقط کنسرت همایون شجریان نیست که توسط دلالن وارد بازار سیاه شده است. در حال حاضر بلیت کنسرت های علیرضا عصار، فرزاد فرزین، علیرضا طلیسچی، گرشا رضایی، بهنام بانی و حجت اشرف‌زاده هم درگیر این ماجرا شده و وارد بازار سیاه شده اند.

 

قیمت‌هایی که در سایت آگهی آنلاین برای کنسرت عصار و فرزین تعیین شده، ۱۵۰ هزارتومان با قیمت واقعی فاصله دارد. قیمت بلیت گرشا رضایی در ردیف اول دانه‌ای یک میلیون تومان و ۱۰۰ هزار تومان است. قیمت بلیت برای کنسرت حجت اشرف‌زاده نیز به دانه‌ای دو میلیون تومان رسیده است

در حالی قیمت هر بلیت کنسرت حجت اشرف‌زاده در بازار سیاه ۲ میلیون تومان است که قیمت کنسرت ابراهیم حامدی با نام هنری ابی از ۶۹ دلار شروع می‌شود و تا ۴۳۳ دلار ادامه دارد.

نکته اصلی ماجرا این است که قیمت بلیت کنسرت ابراهیم حامدی در کالیفرنیا با دلار ۲۸ هزارتومانی، معادل یک میلیون و ۹۳۲ هزار تومان است، اما قیمت کنسرت یک خواننده ایرانی در کشور خودش هر عدد ۲ میلیون تومان است.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۲ تیر ۱۴۰۱

برچسب‌ها:, , , ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • داریوش رفیعی؛ 64 سال پس از مرگ در اوج جوانی

  تریبون هنر: ۶۴ سال از درگذشت داریوش رفیعی، خواننده جوانمرگ موسیقی ایران گذشت. او در اوج شهرت به دلیل اعتیاد و تزریق آمپول کزار درگذشت. داریوش رفیعی در روز ۴ دی ۱۳۰۶، در بم به دنیا آمد. وی فرزند لطفعلی رفیعی، نماینده مردم بم در مجلس شورای ملی بود. پس […]

 • مشخصات کامل ۲۴ فیلم «سودای سیمرغ» در جشنواره فیلم فجر

  تریبون هنر: ۲۴ فیلم بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر چهل‌ویکم در حالی اعلام شدند که برخلاف سال‌های قبل تاکنون خبرهای چندانی از آن‌ها منتشر نشده است. به گزارش تریبون هنر،در چند وقت اخیر پیش‌بینی‌هایی درباره فیلم‌ها و کارگردان‌هایی که ممکن است در جشنواره امسال حضور داشته باشند منتشر می‌شد اما […]

 • یادداشت «بابک صحرایی» به بهانه تولد فروغ فرخزاد
  جامعه ای که به صورت تاریخی زن را نمی شناسد
  یادداشت «بابک صحرایی» به بهانه تولد فروغ فرخزاد

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: شعر فروغ فرخزاد، «فریاد تنهایی» برای رسیدن به «رهایی» است. با پشتوانه ای غنی از اندیشمندی. او از محدودیت، چه در خانه و چه در جامعه، منزجر است و همین انزجار، بال پروازش می شود. او از استبداد خانه پدری، روزمره گی کنار همسری که […]

 • خبرگزاری ایرنا: دفتر موسیقی و ارشاد می خواهند که کنسرت ها شروع بشوند

  تریبون هنر: خبرگزاری ایرنا نوشت: خوانندگان پاپ درحالی این روزها برای اجرای کنسرت، دچار یک تحریم ناخواسته شده‌اند که در این سکون، هیچ عایدی نصیب آنها و مردمی که به شادی نیاز دارند، نمی‌شود. ایران، هم‌اکنون ۱۰۰ روز است که از برگزاری کنسرت موسیقی بی‌بهره است. ۲ ماه از این […]

 • پاسخ وکیل اصغر فرهادی به اتهامات ایندی‌وایر

  تریبون هنر: وکیل اصغر فرهادی با اشاره به مطالب اخیری که درباره این فیلم‌ساز در «نیویورکر» مطرح شده، گفت: ریچل اویو تقریباً تمام توضیحات و اسنادی را که اصغر فرهادی و افرادی دیگر پیرامون ادعاهای مطرح شده در مقاله به او داده شده را نادیده گرفته و حذف کرده است. […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad