Ad


نیما شاهرخ شاهی: نود درصد بازیگران پول آنچنانی بابت دستمزد نمی گیرند

تریبون هنر: نیما شاهرخ شاهی گفت: نود درصد بازیگران پول آنچنانی بابت دستمزد نمی گیرند و همین دستمزد هم بسیار دیر پرداخت می شود.

نیما شاهرخ شاهی، بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون از امر تبلیغات توسط بازیگران دفاع کرد و گفت: تبلیغات توسط بازیگران امر مرسومی در همه جای دنیاست، مگر یک بازیگر چقدر می تواند از حرفه بازیگری اش کسب درآمد کند.

او که خود در بخش تبلیغات فعال است در عین حالی که از این اتفاق دفاع می کند، بر لزوم رعایت خطوط قرمز امر تبلیغات از سوی بازیگران و حفظ شأن بازیگر از سوی صاحب کالا نیز تاکید می کند.

 

این بازیگر درباره بحث تبلیغات توسط بازیگران به این پرسش که آیا خودش موافق این اتفاق است؟ اینگونه پاسخ داد: مدتی بود تبلیغات کالاها و بیلبوردها توسط بازیگران ممنوع بود و در حال حاضر چند سالی است که آزاد شده است. به نظرم در همه جای دنیا این امر توسط بازیگران مرسوم و یک اتفاق سراسری است و اتفاق خوبی هم هست ولی دو حالت دارد؛ اول اینکه بازیگری که محصولی را تبلیغ می کند ابتدا باید به لحاظ سلامت، از آن کالا مطمئن شود چون به هر حال مردم به بازیگران اطمینان دارند و این اعتماد نباید خدای ناکرده از بین برود. و دوم اینکه شأن بازیگر باید از سوی صاحب کالا رعایت شود.

 

نیما شاهرخ شاهی در توضیح بیشتر این مطلب و رعایت خطوط قرمز از سوی بازیگران در امر تبلیغات تصریح کرد: صاحبان کالا و خدمات باید شأن بازیگر را حفظ کنند و بازیگر هم خارج از مسئله مالی، نسبت به آنچه تبلیغ می کند، حواسش به کیفیت و صحت و سلامت تیمی که برایشان کار می‌کند باشد. به نظرم این امر یک موضوع کاملاً لب خطی و خط قرمزی دوطرفه است که امیدوارم از هر دو طرف درست اتفاق بیفتد.

 

او سپس درباره حضورش در عرصه تبلیغات بیان کرد: در حال حاضر خودم سفیر دو برند هستم و طی این سالها نیز در تبلیغات کار کردم و همچنان کار می کنم، خدا را شکر هم تاکنون بازتاب خوبی داشتم. امیدوارم امر رعایت در بحث تبلیغات از جانب هر دو طرف یعنی صاحب کالا و بازیگران جدی گرفته شود و این اتفاق درست بیفتد.

 

بازیگر سریال های «شمس العماره»، «معراجی ها»، «ملکوت»، «فاصله ها» و «موج و صخره» درباره اینکه تا چه میزان حضور بازیگران در امر تبلیغات به بخش مالی برمی گردد؟ هم چنین گفت: طبیعتا تبلیغات به لحاظ مالی برای بازیگران خوب است. مگر یک بازیگر چقدر در حرفه خودش درآمد دارد و چقدر از سال کار می کند. به جرأت می‌گویم ۹۰ درصد بازیگران پول آنچنانی به عنوان دستمزد دریافت نمی کنند و دستمزدهایشان هم خیلی دیر پرداخت می‌شود؛ بنابراین اکثر بازیگران به لحاظ مالی به تبلیغات روی می آورند؛ ضمن اینکه فراموش نکنید شرایط زندگی بازیگران هم آسان نیست و آنها هم خانواده دارند، با مشکلات جامعه روبرو هستند و باید بتوانند از پس مخارج زندگی شان برآیند.

 

وی اظهار کرد: امیدوارم در بخش پرداخت دستمزدها تقسیمات درستی انجام شود چون بازیگران قشر زحمت کشی هستند و خیلی از آنها صورتشان را با سیلی سرخ نگه می دارند. شاید یک بازیگر تنها هنرش فقط بازیگری باشد و شغل دیگری نداشته باشد.

 

نیما شاهرخ شاهی در پایان درباره دلایل کم کاری اش در تلویزیون توضیح داد: در حال حاضر مشغول بازی در سریال جدید «محرمانه» هستم. سریال «اپیدمی» را هم داشتم که به پایان رسید. در سریال «آزادی مشروط» هم بازی دارم. طی این مدت بیشتر به خاطر ساخت دو فیلم کوتاهم حضور کمرنگ تری در تلویزیون داشتم و بیشتر به سمت کارگردانی رفتم اما نه اینکه نخواهم بازی کنم،‌ خیر، بازیگری را هم در برنامه کاری ام دارم ولی در حال حاضر بیشتر تمرکزم روی کارگردانی است.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۵ مرداد ۱۴۰۱

برچسب‌ها:
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • ملکه اشکها؛ سریالی که این روزها در کره طوفان به پا کرده است

  تریبون هنر: قسمت پایانی سریال «ملکه اشکها» که حدود ۱۰ روز قبل پخش شد، با ۲۴.۸ درصد بیننده در سراسر کره و ۲۸.۳ درصد بیننده در سئول، یک رکورد فوق‌العاده از خود به جا گذاشت. این سریال با روایت خلاقانه، بازی‌های نیرومند و ترکیب دلپذیری که از انواع ژانرها و […]

 • با رکوردداران کنسرت موسیقی در سال ۱۴۰۲ آشنا شوید

  تریبون هنر: هنوز یک‌ماه از سال جدید نگذشته که قیمت بلیت‌های موسیقی ۱۰۰هزار تومان گران‌تر شده و بلیت کنسرت‌ها نزدیک به ۹۰۰هزار تومان به‌خصوص در کنسرت‌های پاپ دیده می‌شود. در دیگر شهرها هم قیمت بلیت‌ها تا سقف ۶۰۰هزار تومان به فروش می‌رسد که سقف قیمت در سال گذشته به ۵۰۰هزار […]

 • رضا داودنژاد، «مصائب شیرین»، کات!

  تریبون هنر: مخابره خبر درگذشت رضا داودنژاد در شامگاه ۱۳ فروردین ماه در حالی که چند سال قبل در چنین روزی خبر درگذشت جمشید مشایخی را مخابره کردیم، آنقدر سخت بود که برای انتشارش تامل کردیم، به چند نفر زنگ زدیم، فکر می‌کردیم دروغ ۱۳ فروردین ماه است اما گویا […]

 • ماجرای یک پرونده‌ رازآلود در «بی‌بدن»/ قصه دختری که جنازه ندارد

  تریبون هنر: فیلم «بی‌بدن» اولین تجربه سینمایی مرتضی علیزاده به نویسندگی کاظم دانشی است که به موضوع جنجالی قتل یک دختر و ماجراهای پس از آن در روایتی مشابه فیلم «علفزار» می‌پردازد. در قالب سلسله گزارش‌هایی با عنوان «پیشنهاد نوروزی خبرگزاری مهر» به مخاطبان سینما» به معرفی فیلم‌های اکران نوروزی […]

 • کدام فیلم ها در سینمای ۱۴۰۲ توقعات را برآورده نکرده؟

  تریبون هنر: ایرنا نوشت: سال ۱۴۰۲ سالی غیرقابل پیش‌بینی برای گیشه سینماها بود. سالی که اخبار فروش ۱۰۰۰میلیاردی تمام سینما را گرفته بود و در این بین فیلم‌هایی آمدند و رفتند که هیچ‌کس متوجه آن‌ها نشد. از دومین فیلم کارگردان فسیل گرفته تا کمدی ویلای ساحلی که توقع‌ها را نسبت […]

Ad
Ad
Ad
Ad

پربازدید ترین ها