Ad


نیما شاهرخ شاهی: نود درصد بازیگران پول آنچنانی بابت دستمزد نمی گیرند

تریبون هنر: نیما شاهرخ شاهی گفت: نود درصد بازیگران پول آنچنانی بابت دستمزد نمی گیرند و همین دستمزد هم بسیار دیر پرداخت می شود.

نیما شاهرخ شاهی، بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون از امر تبلیغات توسط بازیگران دفاع کرد و گفت: تبلیغات توسط بازیگران امر مرسومی در همه جای دنیاست، مگر یک بازیگر چقدر می تواند از حرفه بازیگری اش کسب درآمد کند.

او که خود در بخش تبلیغات فعال است در عین حالی که از این اتفاق دفاع می کند، بر لزوم رعایت خطوط قرمز امر تبلیغات از سوی بازیگران و حفظ شأن بازیگر از سوی صاحب کالا نیز تاکید می کند.

 

این بازیگر درباره بحث تبلیغات توسط بازیگران به این پرسش که آیا خودش موافق این اتفاق است؟ اینگونه پاسخ داد: مدتی بود تبلیغات کالاها و بیلبوردها توسط بازیگران ممنوع بود و در حال حاضر چند سالی است که آزاد شده است. به نظرم در همه جای دنیا این امر توسط بازیگران مرسوم و یک اتفاق سراسری است و اتفاق خوبی هم هست ولی دو حالت دارد؛ اول اینکه بازیگری که محصولی را تبلیغ می کند ابتدا باید به لحاظ سلامت، از آن کالا مطمئن شود چون به هر حال مردم به بازیگران اطمینان دارند و این اعتماد نباید خدای ناکرده از بین برود. و دوم اینکه شأن بازیگر باید از سوی صاحب کالا رعایت شود.

 

نیما شاهرخ شاهی در توضیح بیشتر این مطلب و رعایت خطوط قرمز از سوی بازیگران در امر تبلیغات تصریح کرد: صاحبان کالا و خدمات باید شأن بازیگر را حفظ کنند و بازیگر هم خارج از مسئله مالی، نسبت به آنچه تبلیغ می کند، حواسش به کیفیت و صحت و سلامت تیمی که برایشان کار می‌کند باشد. به نظرم این امر یک موضوع کاملاً لب خطی و خط قرمزی دوطرفه است که امیدوارم از هر دو طرف درست اتفاق بیفتد.

 

او سپس درباره حضورش در عرصه تبلیغات بیان کرد: در حال حاضر خودم سفیر دو برند هستم و طی این سالها نیز در تبلیغات کار کردم و همچنان کار می کنم، خدا را شکر هم تاکنون بازتاب خوبی داشتم. امیدوارم امر رعایت در بحث تبلیغات از جانب هر دو طرف یعنی صاحب کالا و بازیگران جدی گرفته شود و این اتفاق درست بیفتد.

 

بازیگر سریال های «شمس العماره»، «معراجی ها»، «ملکوت»، «فاصله ها» و «موج و صخره» درباره اینکه تا چه میزان حضور بازیگران در امر تبلیغات به بخش مالی برمی گردد؟ هم چنین گفت: طبیعتا تبلیغات به لحاظ مالی برای بازیگران خوب است. مگر یک بازیگر چقدر در حرفه خودش درآمد دارد و چقدر از سال کار می کند. به جرأت می‌گویم ۹۰ درصد بازیگران پول آنچنانی به عنوان دستمزد دریافت نمی کنند و دستمزدهایشان هم خیلی دیر پرداخت می‌شود؛ بنابراین اکثر بازیگران به لحاظ مالی به تبلیغات روی می آورند؛ ضمن اینکه فراموش نکنید شرایط زندگی بازیگران هم آسان نیست و آنها هم خانواده دارند، با مشکلات جامعه روبرو هستند و باید بتوانند از پس مخارج زندگی شان برآیند.

 

وی اظهار کرد: امیدوارم در بخش پرداخت دستمزدها تقسیمات درستی انجام شود چون بازیگران قشر زحمت کشی هستند و خیلی از آنها صورتشان را با سیلی سرخ نگه می دارند. شاید یک بازیگر تنها هنرش فقط بازیگری باشد و شغل دیگری نداشته باشد.

 

نیما شاهرخ شاهی در پایان درباره دلایل کم کاری اش در تلویزیون توضیح داد: در حال حاضر مشغول بازی در سریال جدید «محرمانه» هستم. سریال «اپیدمی» را هم داشتم که به پایان رسید. در سریال «آزادی مشروط» هم بازی دارم. طی این مدت بیشتر به خاطر ساخت دو فیلم کوتاهم حضور کمرنگ تری در تلویزیون داشتم و بیشتر به سمت کارگردانی رفتم اما نه اینکه نخواهم بازی کنم،‌ خیر، بازیگری را هم در برنامه کاری ام دارم ولی در حال حاضر بیشتر تمرکزم روی کارگردانی است.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۵ مرداد ۱۴۰۱

برچسب‌ها:
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • نقد فیلم «زالاوا»؛ هوشمندانه و آگاه / یادداشت بابک صحرایی

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: زالاوا، اولین فیلم بلند ارسلان امیری، فیلم خوب و خوش ساختی است. از نظر فیلمبرداری، طراحی صحنه و لباس و تدوین و موسیقی بسیار خوب است. فیلمنامه فکر شده و خوبی دارد و بازیگرهایش بسیار توانمند ظاهر شده اند. زالاوا نقد جامعه شناسانه و روانشناختی […]

 • امیر مقاره: ببخشید که برای امرار معاش شغل شریف پیک موتوری را انتخاب کردم

  تریبون هنر: امیر مقاره با انتشار یادداشتی، به صحبت های یک شخصی که در برنامه ای اینترنتی به پیک موتوری بودن او در گذشته انتقاد کرده بود پاسخ داد. به گزارش تریبون هنر، روز گذشته شخصی در یک برنامه اینترنتی، ضمن انتقاد به خوانندگی امیر مقاره در کنسرت هایش، عنوان […]

 • نقد سریال افعی: داستان واقعی یکی از جذاب ترین قاتل های جهان

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: مینی سریال افعی (The Serpant) درباره چارلز سوبراج، یکی از عجیب ترین و کاریزماتیک ترین قاتل های سریالی جهان است. رزمی کار خوش تیپ و به قول برخی افسونگر، که استاد تغییر چهره و جعل اسناد بود و در دهه هفتاد میلادی، ده ها نفر […]

 • نقد سریال بی گناه (The Innocent): تقاص گذشته های پنهان کرده

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: مینی سریال اسپانیایی بی گناه از بهترین سریال های معمایی جنایی یک سال اخیر است فیلمنامه بی گناه (The Innocent) مهم ترین برگ برنده این سریال است. سلسله حوادث داستان در هر قسمت از زاویه دید یکی از شخصیت ها روایت می شود و پیش […]

 • مرضیه برومند و طعنه به بوسه نوید محمدزاده و فرشته حسینی

  تریبون هنر: مرضیه برومند با انتشار یادداشتی از مشکلات پیش آمده برای سریال «شهرک کلیله و دمنه» و نمایشی به تهیه کنندگی نوید محمدزاده گلایه کرد. مرضیه برومند در یادداشتی که در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده نوشته است: نوید محمدزاده . فرشته حسینی زن و شوهری هنرمند و جوان و […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad