Ad


کارگردان «خط استوا»: چرا حمایت از سینما فقط برای جشنواره فجر است؟

تریبون هنر: کارگردان فیلم «خط استوا» با اشاره به اینکه هیچ تصمیمی در اکران امروز سینما بدون ریسک نیست، این پرسش را مطرح کرد که چرا حمایت‌های تبلیغاتی برخی سازمان‌ها در زمان جشنواره فجر برای کلیت سینما ادامه پیدا نمی‌کند؟

اصغر نعیمی درباره اکران فیلم «خط استوا» که اکرانش از امروز، چهارشنبه سوم اسفند ماه شروع می‌شود و پیش‌بینی‌اش از استقبال مخاطب بیان کرد: با توجه به فضای فیلم و داستان آن که مناسب تماشای خانواده‌ها در ایام نوروز است، تصمیم گرفتیم، فیلم را در این مقطع اکران کنیم. ولی به طور کلی در حال حاضر در شرایطی هستیم که همه چیز به ساعت و دقیقه تغییر می‌کند و هر تصمیمی برای هر جنبه از کار یا زندگی، درصد خیلی بالایی از ریسک را در خود دارد. اکران و سینما هم از این شرایط اقتصادی و اجتماعی ما جدا نیستند به همین دلیل خیلی نمی‌توان پیش بینی دقیق از شرایط داشت و همه چیز به روزهای آینده موکول می‌شود.

 

وی ادامه داد: «خط استوا» بازیگرانی دارد که جنبه‌های مختلفی از کار را تجربه کرده‌اند و هیچ کدام این طور نبوده‌اند که صرفاً بازیگر فیلم‌های کمدی باشند. ملاک انتخاب آن‌ها هم تناسب با نقش و توانایی‌های خودشان بوده و امیدوارم این مجموعه در کنار داستان فیلم به صورتی باشد که مردم با آن ارتباط برقرار کنند.

 

نعیمی درباره وضعیت تبلیغات فیلم هم گفت: تصور نمی‌کنم اتفاق تازه‌ای در این زمینه و از این جهت که مثلاً تلویزیون همکاری جدیدی را با سینما شروع کرده یا شهرداری همکاری خاصی را برای فیلم ما ترتیب داده، اتفاق افتاده باشد. البته شهرداری هر وقت تمایل داشته باشد به شکل‌های مختلف با سینما همکاری داشته مثل همین چند هفته قبل که برای جشنواره فجر بیلبوردهای زیادی را اختصاص داده بود و سوال من اینجاست که چرا شهرداری این بیلبوردها را به سینمای ایران اختصاص نمی‌دهد و در طول سال از سینما حمایت نمی‌کند؟ آیا مخاطبینی که به جشنواره فجر می‌روند، با مخاطبینی که در طول سال به سینما می‌روند تفاوت دارند؟ آیا این حمایت به این دلیل است که جشنواره فجر اتفاقی دولتی است و شهرداری خود را ملزم به حمایت از آن می‌داند؟ و اینکه چرا برخلاف تمام وعده‌هایی که مبنی بر حمایت از بخش خصوصی داده می‌شود، حتی در شکل حداقلی هم حمایتی از این فیلم‌ها صورت نمی‌گیرد؟

 

کمدی «خط استوا» با بازی فرهاد اصلانی، سیامک انصاری و آزاده صمدی توسط دفتر پخش خانه فیلم از سوم اسفندماه در سینماهای سراسر کشور روی پرده می‌رود.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۳ اسفند ۱۴۰۱

برچسب‌ها:, , ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad