Ad


برادران سوپرماریو پرفروش ترین انیمیشن تاریخ شد

تریبون هنر: پرفروش‌ترین فیلم انیمیشن تاریخ در افتتاحیه جهانی برای برادران سوپرماریو شد که جمع فروش داخلی و خارجی آن به ۳۷۷ میلیون دلار در یک هفته رسید.

به گزارش تریبون هنر، انیمیشن “برادران سوپرماریو” در پایان اولین هفته اکران خود ۱۴۶ میلیون دلار فروش کرد و در مجموع در ۵ روز اول فروش خود ۲۰۴ میلیون دلار بدست آورد؛ مبلغی بیش از آنچه مورد انتظار بود.

این فیلم بر اساس بازی محبوب و نوستالژی “ماریو” برای کمپانی نینتندو ساخته شده است و در حال حاضر به عنوان بزرگترین فیلم افتتاحیه سال شناخته می‌شود که بعد از آن “مرد مورچه‌ای و زنبورک:کوانتیما” با ۱۰۶ میلیون دلار قرار دارد. همچنین این دومین افتتاحیه بزرگ برای یک انیمیشن (بیشتر از افتتاحیه ۱۳۵٫۱ میلیون دلاری «پیدا کردن دوری» در سال ۲۰۱۶) و همچنین پرفرو‌ش‌ترین افتتاحیه برای کمپانی ایلومینیشن که قبل از آن مینیون‌ها با ۱۱۵ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ است.

این فیلم در اکران بین‌المللی خود نیز ۱۷۳ میلیون دلار بدست آورد و فروش کلی خود را به ۳۷۷ میلیون دلار رساند. بودجه این فیلم ۱۰۰ میلیون دلار است.

انتظار می‌رفت که این فیلم در پایان هفته ۸۶ میلیون و ۱۲۵ میلیون در پنج روز اول بدست آورد اما پیش‌بینی‌ها بیشتر از آن شد.

“ماریو” با حضور ۱۶٫۶ میلیون دلاری داخلی و ۲۱٫۶ میلیون دلاری در سطح جهانی، از حضور پررنگی در Imax برخوردار بود. این فروش بلیت به عنوان بالاترین اولین انیمیشنی که تا به حال برای این شرکت ساخته شده است.

“هوا” فیلمی درباره مایکل جرد به عنوان سفیر برند نایک، با فروش ۱۴٫۴۶ میلیون دلار در تعطیلات آخر هفته و ۲۰٫۲ میلیون دلار در پنج روز اول اکران خود در بین پنج فیلم برتر قرار گرفت. این یک نتیجه خوب برای یک درام با درجه سنی R است.

کسب عنوان سوم و چهارم در باکس آفیس این هفته سخت است زیرا برآوردهای فروش یکشنبه برای فیلم‌های «هوا»، «جان ویک: فصل ۴» و «دنج ها و اژدها: افتخار در میان دزدان» نشان می‌دهد که همگی در فاصله چند هزار دلاری از یکدیگر قرار دارند.

“جان ویک۴″، ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار از ۳ هزار و ۶۰۷ سالن سینما در پایان هفته بدست آورد. بعد از ۳ هفته اکران، این فیلم اکشن ۱۴۷ میلیون دلار به جیب زد و ۳۰۰ میلیون دلار به صورت جهانی. این فیلم به زودی در فروش جهانی مرز ۳۲۸ میلیون دلار فروش نسخه قبلی خود را در سال ۲۰۱۹ رد می‌کند و پرفروش‌ترین عنوان از مجموعه خود را بدست می‌آورد.

در همین حال، “سیاه‌‌چال‌‌ها و اژدهایان” در اکران دوم خود ۱۴٫۵ میلیون دلار از ۳۸۵۶ سینما بدست آورد که ۶۱ درصد کاهش نسبت به آخر هفته افتتاحیه خود داشت. تاکنون، این اقتباس فانتزی ۶۲ میلیون دلار در باکس آفیس داخلی فروش داشته است، بنابراین برای بازگرداندن قیمت سنگین ۱۵۰ میلیون دلاری خود، باید بیشتر بفروشد.

 

مطالب مرتبط:

نگاهی به پرطرفدارترین انیمیشن های ۲۰۲۳: از بتمن تا دختر کفشدوزکی

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۲۳ فروردین ۱۴۰۲

برچسب‌ها:
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • جنگ جهانی سوم؛ یک زیبایی هراس انگیز

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: جنگ جهانی سوم جای ترسناکی از زندگی را نشان می دهد که خیلی ها لب مرزش قرار دارند. جامعه امروز ایران پر است از آدم هایی که جوری باخته اند که هیچ چیزی برای از دست دادن ندارند. در اینجای زندگی، فاصله تا جنون و […]

 • مروری بر زندگی جان وین در سالگرد تولدش

  تریبون هنر: ماریون روبرت موریسون با نام هنری جان وین (John Wayne) در سال ۱۹۰۷ در شهر وینترست در ایالت آیووا آمریکا به دنیا آمد. وی در کالیفرنیا بزرگ شد و با کسب بورس ورزشی به دانشگاه کالیفرنیای جنوبی رفت. در تعطیلات تابستان کارگر استودیوی فوکس شد و خیلی زود […]

 • نقد «بنشی های اینیشرین»؛ آغاز پوچی با پایان یک دلخوشی

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: ارزش عمر آدم به چیست؟ باقی ماندن چه چیزی از انسان در گذر سال ها، عمر او را پربار می کند؟ ما باید چه کار کنیم که در گذر عمر، پوچ و بیهوده نباشیم؟ فیلم بنشی های اینیشرین (banshees of inisherin) پاسخ غم انگیزی به […]

 • خودکشی هنرمندان ایرانی: از آزاده نامداری و زهره فکور صبور تا صادق هدایت و غزاله علیزاده

  تریبون هنر: خودکشی هنرمندان در ایران و جهان، نمونه های فراوانی دارد. خودکشی هایی که عمدتا نتیجه افسردگی این افراد هستند. افسردگی چهره ندارد، در این گزارش به چندین هنرمند داخلی و جهانی پرداختیم که بخاطر افسردگی به زندگیشان پایان دادند. این موضوع همیشه پرسیده می‌شود، یک پایان تلخ بهتر […]

 • حامیان اصلی فیلم برادران لیلا چه کسانی هستند؟

  تریبون هنر: سید عبدالجواد موسوی در خبر آنلاین نوشت: این روزها به طعنه و گلایه زیاد شنیده ایم که در مملکت ما همه شده اند منتقد فیلم. مشخصا هم به فیلم برادران لیلا اشاره می کنند که از زمان پخشش در فضای مجازی کم تر کسی درباره اش اظهار نظر […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad