Ad


حسین میرزامحمدی: نسخه اولیه «کت چرمی» ۴ ساعت بود

تریبون هنر: کارگردان فیلم «کت چرمی» با اشاره به اینکه گرفتن مجوز این فیلم شش ماه طول کشیده است، گفت: نسخه اولیه فیلمنامه چهار ساعت بود و ۲۴ بار هم بازنویسی شده است.

به گزارش تریبون هنر، جلسه نقد و بررسی فیلم «کت چرمی» شامگاه یکشنبه ۱۸ تیرماه با حضور کوروش جاهد -منتقد سینما-، زهرا اردکانی‌فر -کارشناس و پژوهشگر مسائل زنان-، حسین میرزامحمدی -کارگردان فیلم-، سارا حاتمی -بازیگر- و مسعود هاشمی‌نژاد -نویسنده – در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

حسین میرزامحمدی کارگردان فیلم در این نشست درباره دغدغه شخصی و اجتماعی خود نسبت به ساخت این فیلم بیان کرد: بخشی به دغدغه شخصی‌ام برمی‌گردد که در سینمای کوتاه هم مهم‌ترین مساله‌ام همین دغدغه‌ها بود. من با مقوله‌های جشنواره‌ای کاری نداشتم ‌اما خدا را شکر اتفاقات جشنواره‌ای خوبی هم برای فیلم کوتاهم رخ داده است.

کارگردان «کت چرمی» درباره زمان شروع قصه و فیلمنامه «کت چرمی» گفت: از سال ۹۹ نگارش فیلمنامه شروع شد و این قابل توجه کسانی باشد که «کت چرمی» را با «مرد بازنده» مقایسه می‌کنند. بعد از آن در آبان ۱۴۰۰ با آقای حجازی صحبت کردیم تا فیلم ساخته شود. آقای مهدویان مشاور بود که در پروسه فیلمبرداری چند جلسه همراهی کرد و در پیش تولید و پست پروداکشن نیز ما را کمک کرد.

میرزامحمدی درباره مجوز فیلم گفت:‌ ما برای گرفتن مجوز شش ماه به مشکل خوردیم. نسخه اولیه فیلمنامه چهار ساعت بود و بعد از اینکه وارد بازنویسی شدیم، ۲۴ بار فیلمنامه را بازنویسی کردیم که بخش اعظم آن به‌خاطر پروانه ساخت و بخش دیگر برای کوتاه شدن و فضای درام بود.

او اضافه کرد: قهرمان فیلم هدفی دارد و برای آن دست به کارهایی می‌زند. ما در ابتدای فیلم نشان داده‌ایم قهرمانی داریم که سرخود و یاغی است و بعد از آن توضیح بیشتری نمی‌دهیم.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۲۰ تیر ۱۴۰۲

برچسب‌ها:,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad