Ad


با فروش بیش از ۲۵۰ میلیون دلار

جانوران شگفت‌انگیز پرفروش‌ترین فیلم گیشه هفتگی سینمای جهان شد

با حضور بازیگرانی همچون جانی دپ و جود لا

تریبون هنر: فیلم «جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد» به عنوان دهمین قسمت از مجموعه فیلم‌های «هری پاتر» با بیش از ۲۵۰ میلیون دلار، پرفروش‌ترین فیلم گیشه هفتگی سینمای جهان شد.

«جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد» به کارگردانی «دیوید ییتس» و با فیلم‌نامه‌ای از «جی.کی. رولینگ» دنباله‌ای بر فیلم «جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها» و محصول مشترک آمریکا و بریتانیاست.

این فیلم در مجموع دهمین فیلم از دنیای جادوگری «جی.کی. رولینگ» محسوب می‌شود که رخدادهای آن پیش از مجموعه‌فیلم‌های «هری پاتر » رقم می‌خورد و در آن بازیگرانی چون «ادی ردمین»، «کاترین واترستون»، «جود لا» و «جانی دپ» بازی کرده‌اند.

«جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد» در هفته نخست اکران بین‌المللی خود در ۷۹ کشور به روی پرده رفت و به فروش ۱۹۱ میلیون دلار دست یافت و با احتساب فروش ۶۲ میلیون دلار در آمریکا، مجموع فروش جهانی خود را به ۲۵۳ میلیون دلار رساند.

کمپانی برادران وارنر اعلام کرد: فروش آغازین این فیلم ۲ درصد بالاتر از فروش مشابه قسمت قبلی آن «جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها» بوده است و از رکورد فروش آغازین آن را در ۴۳ کشور پیشی گرفته است.

سینمای چین با ۳۷.۵ میلیون دلار از محل نمایش این فیلم در ۲۰ هزار سالن سینمایی، بهترین بازار خارجی «جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد» بوده است و پس از آن بریتانیا با ۱۶.۳ میلیون دلار، آلمان با ۱۲.۸ میلیون دلار، روسیه با ۱۲.۲ میلیون دلار و کره جنوبی با ۱۱.۸ میلیون دلار قرار گرفته‌اند.

از دیگر بازارهای پرفروش این فیلم می‌توان به فرانسه (۱۱.۸ میلیون دلار)، ایتالیا (۶.۹)، برزیل (۶.۹)، استرالیا (۶.۷)، مکزیک (۶.۲) و اسپانیا (۴.۷) اشاره کرد و سینماهای ژاپن نیز از جمعه میزبان نمایش این فیلم خواهند بود.

اما فیلم ابرقهرمانی «ونوم» به کارگردانی «روبن فلیشر» که بر اساس شخصیتی به همین نام از مجموعه کتاب‌های کمیک کمپانی مارول کامیکس ساخته شده‌ است و در آن «تام هاردی» ایفای نقش اصلی را بر عهده دارد، ۵۵ میلیون دلار از محل ۶۵ بازار بین‌المللی فروخت و جمع فروش بین‌الملل و جهانی خود را به ترتیب به ۵۷۰ و ۷۸۰ میلیون دلار رساند. سینماهای چین با ثبت فروش ۵۱.۲ میلیون دلاری بهترین بازار «ونوم» در هفته گذشته میلادی بودند.

«ونوم» تاکنون ۲۰۷ دلار تنها در چین فروخته است و سومین فیلم ابرقهرمانی پرفروش تاریخ سینمای چین پس از «انتقام جویان: جنگ ابدیت» و «انتقام جویان: عصر اولترون» است.

انتهای پیام

تاریخ انتشار :۲۸ آبان ۱۳۹۷

مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام


*

codeیادداشت آرشیو

 • عبدارضا منجزی
  به بهانه ی تولد بازیگر ما....
  بهروز وثوقی، یه مرد بود ، یه مرد ..
  یادداشتی از عبدالرضا منجزی

  تریبون هنر _ عبدالرضا منجزی: دو تا بمب اتم باید ترکونده شود ، زمین و زمان رو شخم بزند ، این و آن را بهم بدوزد، یه انرژی هایی رها بشود، یک چیزهایی در چیزی دیگر قاطی بشود تا یه همچو موجود عجیبی مثل تو ، از توش دربیاید، تا […]

 • مسعود فراستی
  خانم ها، آقایان! نظرشماچیست؟
  آیا فراستی عاشق شده است؟
  به قلم سیدمحمد کاظمی

  تریبون هنر: پدیده ی عجیبی ست این عشق.ماجرای غریبی ست این عشق.فقط عشق می تواند سیاه ترین صحنه های زندگی و مقوّا ترین آدم های اجتماع را تبدیل به بهترین پلان ها و “درآمده ترین” شخصیّت ها کند‌. خانم ها، آقایان ! ما مسعود فراستی را خوب می شناختیم.او نوازنده […]

 • مردی بدون سایه

  تریبون هنر: علیرضا رئیسیان جزو فیلمساز های محترم سینمای ما به حساب می آید.او اعتبار و جایگاه ویژه ای را برای خودش در سینما پیدا کرده.در فیلم هایش تلاش می کند که هم الگوهای صحیح سینما را در نظر بگیرد و هم توجه مخاطب را جلب کند.به همین خاطر است […]

 • طلا

  تریبون هنر: “طلا” اصلاً فیلم بدی نیست.لازم دانستم یادداشت خودم را با این جمله شروع کنم تا همین اول کار ، جمله ی آخر را گفته باشم.ولی باز هم پای انتظارات برآورده نشده ی ما از یک کارگردان خوش سابقه به میان می آید. کارگردانی که “نفس عمیق” و “دربند” […]

 • زهرمار
  زهرمار؛ چیزی نزدیک به هیچ
  به قلم سیدمحمد کاظمی

  تریبون هنر: مگر می شود از جواد رضویان توقّع فیلمی غیر از ژانر کمدی را داشت؟ بدون استثنا تمام کسانی که آماده می شدند تا”زهرمار” را تماشا کنند ، منتظر اثری کمدی و البته خارج از قالب جشنواره بودند.انتظار دوم به صورت کامل برآورده شد.یعنی “زهر مار” به هیچ عنوان […]

Ad
Ad