Ad


دادگاه به نفع جانی دپ رای داد / شکست بزرگ امبر هرد

تریبون هنر: دادگاه جنجالی جانی دپ و امبر هرد به نفع جانی دپ پایان یافت.

تمام اعضای هئیت منصفه به صورت متفق القول اعلام کردن تمامی اتهام‌های که امبر هرد به جانی دپ در نشریه واشینگتن پست زده است دروغ و غلط هستند.

 

هیئت منصفه دادگاهی در ایالت ویرجینیا روز چهارشنبه حکم داد که امبر هرد همسر سابقش جانی دپ را بدنام کرده و باید ۱۵ میلیون دلار به او بپردازد. دپ تقاضای ۵۰ میلیون دلار غرامت کرده بود.

 

جانی دپ با ارائه شواهد به دادگاه گفت شش سال است به خاطر اعمال هرد آزار دیده. وی اضافه کرد که زندگی حرفه‌ای او به همین دلیل نابود شده است.

ستاره دزدان دریایی کارائیب گفت: «هدف من حقیقت است، چون این مسئله که تمام کسانی که در طی این سال‌ها مرا شناخته‌اند فکر کنند من یک شارلاتانم، مرا می‌کشد.»

 

این دو بازیگر معروف در یک محاکمه شش هفته‌ای مدارک و مستندات خود را ارائه کردند و دادگاه در نهایت به نفع جانی دپ رای داد.

دپ، ستاره ۵۸ ساله «دزدان دریایی کارائیب»، از هرد شکایت و استدلال کرده بود که با انتشار مطالبی دروغ در رسانه‌ها درباره آزار خانگی، او را بدنام کرده است.

امبر هرد بازیگر ۳۶ ساله هالیوود نیز در شکایت متقابل از جانی دپ، به دلیل این که او را دروغگو خوانده است، تقاضای ۱۰۰ میلیون دلار غرامت کرده بود .

در طول پرونده، هیئت منصفه فایلهای صوتی و تصویری دعوای این زوج را بررسی کردند و عکس های انگشت خونین دپ را دیدند. او گفته بود که وقتی هرد در سال ۲۰۱۵ بطری ودکا را به سمت او پرتاب کرد، قسمت بالای انگشتش قطع شد.

 

در مقابل، هرد آسیب زدن به انگشت دپ را انکار کرد و گفت:«دپ در آن شب با یک بطری مشروب به او تجاوز جنسی کرد.»

این دادگاه به طور گسترده در رسانه های اجتماعی مورد توجه مخاطبان قرار گرفته بود.

پرونده دادگاه این زوج پیشین با استناد به مطالب منتشره در ستون روزنامه واشنگتن پست در دسامبر ۲۰۱۸ به جریان افتاده بود.

امبر هرد در این مقاله بدون اشاره به جانی دپ گفت که قربانی خشونت خانگی بوده است. وکیل جانی دپ می‌گوید که کاملا مشخص است که منظور امبر هرد، جانی دپ همسر پیشینش بوده است.

جدایی آنها پس از کمتر از دو سال زندگی مشترک در سال ۲۰۱۷ نهایی شد.

دپ که زمانی یکی از بزرگ‌ترین ستاره‌های هالیوود بود، به دلیل حواشی مرتبط با رابطه جنجالی خود با امبر هرد از بسیاری از پروژه‌های بزرگ سینمایی کنار گذاشته شد و فعالیت هنری خاصی ندارد.

کمتر از دو سال پیش، جانی دپ در پرونده افترا علیه نشریه انگلیسی «سان» شکست خورد و قاضی دادگاه حکم داد که او بارها به امبر هرد حمله کرده است.

در دادگاه عنوان شد که دپ در کودکی مورد خشونت واقع می‌شد. دوستان او نیز روی شخصیت او شهادت‌های مثبت دادند. دستیار سابق هرد نیز جز شاهدان بود. او شهادت داد که هیچ وقت آزاری از سمت دپ ندید، اما هرد دفعات زیادی سر او فریاد کشید و زمانی که از هرد خواست به حقوقش بیافزاید، این مدل آمریکا به صورتش تف کرد.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۱۲ خرداد ۱۴۰۱

برچسب‌ها:,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • نقد فیلم علف زار: خوش ساخت و تحسین برانگیز / یادداشت بابک صحرایی

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: علف زار به کارگردانی کاظم دانشی از معدود فیلم های خوبی است که در سال های اخیر ساخته شده. در دوران ضعف فیلمنامه و بی قصه بودن و باری به هر جهت بودن مضامین، فیلمنامه خوبی دارد که ضمن پرداختن شجاعانه به بخشی از معضلات […]

 • عنکبوت مقدس؛ ناگفته هایی از چگونگی تولید و حواشی

  تریبون هنر: عنکبوت مقدس به کارگردانی علی عباسی پس از نمایش در جشنواره کن، حواشی بسیاری را ایجاد کرده و عمده این حواشی به دلیل زاویه دید جاری در فیلم است. برداشت برآمده از فیلم این چنین است که قتل های زنجیره ای سعید حنایی مربوط به نگرش مذهبی جاری […]

 • لامینور؛ تکامل فلسفی موسیقی در سینمای داریوش مهرجویی
  لامینور؛ تکامل فلسفی موسیقی در سینمای داریوش مهرجویی
  یادداشت بابک صحرایی در مجله فیلم امروز

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: شوپنهاور موسیقی را عالی ترین نوع هنری می داند که نیازی به حمایت اشکال دیگر هنری ندارد. او می گوید موسیقی را نمی توان به زبان یا قلم بازگفت. باید شنید و آزمود. پیش تر از شوپنهاور و شیفتگی اش به موسیقی، افلاطون اولین فیلسوفی […]

 • فیلم «تاپ گان: ماوریک» و زمینه سازی امریکا برای حمله هسته ای به ایران

  تریبون هنر: محمدعلی آهنگران درباره فیلم «تاپ گان؛ ماوریک» در استوری ایسناگرامش نوشت: «این فیلم خوش ساخت با بازی تام کروز ماجرای حمله موفقیت آمیز نیروی هوایی امریکا به تاسیسات هسته ای یک کشوری است. این تاسیسات در منطقه ای دقیقا شبیه منطقه فردو قرار دارد. به گمان من این […]

 • زهرا امیرابراهیمی در فرش قرمز کن

  تریبون هنر: رضا صائمی، نویسنده و منتقد، امروز بعد از حضور زهرا امیرابراهیمی در جشنواره کن نوشت: این حضور باشکوه جلوه می کند وقتی از گذر آن خاطرات و مخاطرات، اشک ها به لبخندها بدل می شود … جضورش بر فرش قرمز کن، بازگشت به عرش دوباره است … به […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad