Ad

با فروش بیش از ۲۵۰ میلیون دلار

جانوران شگفت‌انگیز پرفروش‌ترین فیلم گیشه هفتگی سینمای جهان شد

با حضور بازیگرانی همچون جانی دپ و جود لا

تریبون هنر: فیلم «جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد» به عنوان دهمین قسمت از مجموعه فیلم‌های «هری پاتر» با بیش از ۲۵۰ میلیون دلار، پرفروش‌ترین فیلم گیشه هفتگی سینمای جهان شد.

«جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد» به کارگردانی «دیوید ییتس» و با فیلم‌نامه‌ای از «جی.کی. رولینگ» دنباله‌ای بر فیلم «جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها» و محصول مشترک آمریکا و بریتانیاست.

این فیلم در مجموع دهمین فیلم از دنیای جادوگری «جی.کی. رولینگ» محسوب می‌شود که رخدادهای آن پیش از مجموعه‌فیلم‌های «هری پاتر » رقم می‌خورد و در آن بازیگرانی چون «ادی ردمین»، «کاترین واترستون»، «جود لا» و «جانی دپ» بازی کرده‌اند.

«جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد» در هفته نخست اکران بین‌المللی خود در ۷۹ کشور به روی پرده رفت و به فروش ۱۹۱ میلیون دلار دست یافت و با احتساب فروش ۶۲ میلیون دلار در آمریکا، مجموع فروش جهانی خود را به ۲۵۳ میلیون دلار رساند.

کمپانی برادران وارنر اعلام کرد: فروش آغازین این فیلم ۲ درصد بالاتر از فروش مشابه قسمت قبلی آن «جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها» بوده است و از رکورد فروش آغازین آن را در ۴۳ کشور پیشی گرفته است.

سینمای چین با ۳۷.۵ میلیون دلار از محل نمایش این فیلم در ۲۰ هزار سالن سینمایی، بهترین بازار خارجی «جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد» بوده است و پس از آن بریتانیا با ۱۶.۳ میلیون دلار، آلمان با ۱۲.۸ میلیون دلار، روسیه با ۱۲.۲ میلیون دلار و کره جنوبی با ۱۱.۸ میلیون دلار قرار گرفته‌اند.

از دیگر بازارهای پرفروش این فیلم می‌توان به فرانسه (۱۱.۸ میلیون دلار)، ایتالیا (۶.۹)، برزیل (۶.۹)، استرالیا (۶.۷)، مکزیک (۶.۲) و اسپانیا (۴.۷) اشاره کرد و سینماهای ژاپن نیز از جمعه میزبان نمایش این فیلم خواهند بود.

اما فیلم ابرقهرمانی «ونوم» به کارگردانی «روبن فلیشر» که بر اساس شخصیتی به همین نام از مجموعه کتاب‌های کمیک کمپانی مارول کامیکس ساخته شده‌ است و در آن «تام هاردی» ایفای نقش اصلی را بر عهده دارد، ۵۵ میلیون دلار از محل ۶۵ بازار بین‌المللی فروخت و جمع فروش بین‌الملل و جهانی خود را به ترتیب به ۵۷۰ و ۷۸۰ میلیون دلار رساند. سینماهای چین با ثبت فروش ۵۱.۲ میلیون دلاری بهترین بازار «ونوم» در هفته گذشته میلادی بودند.

«ونوم» تاکنون ۲۰۷ دلار تنها در چین فروخته است و سومین فیلم ابرقهرمانی پرفروش تاریخ سینمای چین پس از «انتقام جویان: جنگ ابدیت» و «انتقام جویان: عصر اولترون» است.

انتهای پیام

تاریخ انتشار :۲۸ آبان ۱۳۹۷

برچسب‌ها:, , , ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • شرکت در جشنواره فجر خیانت نیست / یادداشت عبدالجواد موسوی

  تریبون هنر _ سید عبدالجواد موسوی: چیزی نوشته بودم درباره جشنواره های فجر و بیشتر فیلم فجر. طبیعی است که برپایی جشنواره در چنین روزهایی که حال خیلی ها خوب نیست از نظر من کار چندان درستی نباشد و اصلا در چنین روزگارانی برپایی هرگونه جشنواره ای را دهن کجی […]

 • داریوش رفیعی؛ 64 سال پس از مرگ در اوج جوانی

  تریبون هنر: ۶۴ سال از درگذشت داریوش رفیعی، خواننده جوانمرگ موسیقی ایران گذشت. او در اوج شهرت به دلیل اعتیاد و تزریق آمپول کزار درگذشت. داریوش رفیعی در روز ۴ دی ۱۳۰۶، در بم به دنیا آمد. وی فرزند لطفعلی رفیعی، نماینده مردم بم در مجلس شورای ملی بود. پس […]

 • مشخصات کامل ۲۴ فیلم «سودای سیمرغ» در جشنواره فیلم فجر

  تریبون هنر: ۲۴ فیلم بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر چهل‌ویکم در حالی اعلام شدند که برخلاف سال‌های قبل تاکنون خبرهای چندانی از آن‌ها منتشر نشده است. به گزارش تریبون هنر،در چند وقت اخیر پیش‌بینی‌هایی درباره فیلم‌ها و کارگردان‌هایی که ممکن است در جشنواره امسال حضور داشته باشند منتشر می‌شد اما […]

 • یادداشت «بابک صحرایی» به بهانه تولد فروغ فرخزاد
  جامعه ای که به صورت تاریخی زن را نمی شناسد
  یادداشت «بابک صحرایی» به بهانه تولد فروغ فرخزاد

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: شعر فروغ فرخزاد، «فریاد تنهایی» برای رسیدن به «رهایی» است. با پشتوانه ای غنی از اندیشمندی. او از محدودیت، چه در خانه و چه در جامعه، منزجر است و همین انزجار، بال پروازش می شود. او از استبداد خانه پدری، روزمره گی کنار همسری که […]

 • خبرگزاری ایرنا: دفتر موسیقی و ارشاد می خواهند که کنسرت ها شروع بشوند

  تریبون هنر: خبرگزاری ایرنا نوشت: خوانندگان پاپ درحالی این روزها برای اجرای کنسرت، دچار یک تحریم ناخواسته شده‌اند که در این سکون، هیچ عایدی نصیب آنها و مردمی که به شادی نیاز دارند، نمی‌شود. ایران، هم‌اکنون ۱۰۰ روز است که از برگزاری کنسرت موسیقی بی‌بهره است. ۲ ماه از این […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad