Ad


حمایت افسانه بایگان از علی مصفا

در آزادی یک زندانی سهیم شوید

تریبون هنر: افسانه بایگان از همه مخاطبان سینما دعوت کرد که با دیدن فیلم «یلدا» اثر متفاوت سینمای ایران در اقدام انسانی آزادی یک زندانی محکوم به قصاص سهیم شوند.

این بازیگر سینما و تلویزیون پس از تماشای فیلم سینمایی «یلدا» به کارگردانی مسعود بخشی و تهیه‌کنندگی علی مصفا در مراسم اکران ویژه، درباره این فیلم بیان کرد: «یلدا» به شدت سینماست. این فیلم از نظر قصه، کارگردانی، بازی بازیگران و دیگر عوامل مجموعه‌ای کامل و منسجم است و تمامی عوامل به شکل درستی در این کار برای ساخت یک فیلمی که حرفی برای گفتن دارد، تلاش کردهاند.

وی افزود: مجموعه درستی به این شکل تاثیرگذار، کاملا می‌تواند دغدغه‌ای را که در جریان فیلم شاهد آن هستیم، به خوبی به نمایش بگذارد.

این بازیگر درباره قصه این فیلم که روایتگر دو مفهوم بخشش و قصاص است، عنوان کرد: روایت‌هایی از این دست که موضوعی حساس را نشان می‌دهند زوایای مختلفی دارند که باید به آن‌ها چه از زاویه بخشش و چه از زاویه حقی که برای قصاص وجود دارد، پرداخته شود.

بایگان ادامه داد: من امیدوارم که هنرمندان و هر فردی که کاری از دستش برمی‌آید در این زمینه فعالیت کند زیرا ما کسانی را داریم که واقعا بی‌گناه هستند اما در یک لحظه هیجانی شده و در یک حرکت غیرعمد باعث می‌شوند مسیر زندگی اشخاص زیادی درگیر این جریان شود. چه فردی که قصاص می‌شود و خانواده‌ای که فرزندی را به این شکل از دست می‌دهد و چه خانواده‌ای که فردی را از دست داده و الان باید تصمیم بگیرد که می‌بخشد یا نه، همه درگیر این جریان تلخ می‌شوند و زندگی آن‌ها تحت تاثیر این اتفاق قرار می‌گیرد.

بازیگر «خواهران غریب» درباره موضوع بخشش نیز گفت: بخشش باعث می‌شود که موج مثبت آن گسترده وسیعی را در بربگیرد و برای همه افرادی که درگیر این جریان هستند بازدهی مثبتی خواهد داشت.

بازیگر «کافه ستاره» درباره حمایت از فیلمسازان مستقل و سینمای هنری توضیح داد: این موضوع معضلی است که همیشه وجود داشته است. زمانی که چنین آثاری در سینما و یا تئاتر ساخته می‌شود که به معنای واقعی «هنر» و «تجربه» است باید یک متولی دلسوز داشته باشد که نسبت به فرهنگ و موضوعاتی از این دست دغدغه‌مند است اما متاسفانه جای خالی این متولیان حس می‌شود. حتی در این دوران که درگیر بیماری کرونا هستیم، فکر می کنم دولت باید در راستای حفظ هنر نقش پررنگ‌تری را ایفا می‌کرد و متولیان فرهنگی نیز باید دست به اقدامات وسیع‌تری می‌زدند که متاسفانه شاهد آن نبودیم.

بایگان تاکید کرد: ملتی که فرهنگ نداشته و ریشه‌های آن سست باشد نیازی به طوفان ندارد زیرا با یک نسیم ستون‌های آن ویران می‌شود و امیدوارم بیشتر به این موضوع توجه شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از آنجاکه تمامی عواید فروش‌ فیلم «یلدا» برای آزادی مرتکب یک قتل غیر عمد و محکوم به قصاص شده، اختصاص یافته است از همه مخاطبان سینما دعوت می کنم که با دیدن این اثر فاخر و متفاوت سینمای ایران در این اقدام انسانی سهیم شوند.

تاریخ انتشار :۱۳ مرداد ۱۳۹۹

برچسب‌ها:
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • نقد زخم کاری

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: فروغ فرخزاد می گوید: و این جهان پر از صدای حرکت پاهای مردمی ست که همچنان که تو را می بوسند در ذهن خود طناب دار تو را می بافند. زخم کاری شرح چنین جهانی است که در بطن جامعه با ظواهری دلفریب گسترده شده. […]

 • ویشکا آسایش

  تریبون هنر _ سید محمد کاظمی: طی سال های اخیر ، چه در سینما و چه در تلویزیون شاهد حضور تعداد انگشت شماری هنرپیشه زن کمدی بودیم که البتّه همین تعداد محدود هم نتوانستند تبدیل به چهره های مقتدر و قابل دفاعی در این عرصه باشند. اسم این تعداد انگشت […]

 • رعنا آزادی ور

  تریبون هنر: رعنا آزادی ور، ستاره درخشان زخم کاری است. بخش مهمی از بافت دراماتیک داستان، توسط سمیرا شکل می‌گیرد که لیدی مکبث و در عین حال فم‌فتال زخم کاری است. اندک تعلل یا ضعفی در ایفای این نقش می‌توانست به تمام سریالی آسیبی جدی برساند چرا که سلسله حوادث […]

 • جواد عزتی در زخم کاری

  تریبون هنر: در شماره جدید مجله فیلم امروز نقدی مفصل درباره سریال زخم کاری به قلم بابک صحرایی به انتشار رسیده است. در بخشی از این نقد درباره بازی جواد عزتی در زخم کاری نوشته شده: بازی‌های خوب تعدادی از بازیگران نقش‌های اصلی از جمله نقاط قوت سریال است. جواد […]

 • مهران احمدی

  تریبون هنر: بابک صحرایی در نقدی بر سریال «می خواهم زنده بمانم» که در شماره جدید مجله فیلم امروز منتشر شده، به بازی مهران احمدی در این سریال پرداخته است. بابک صحرایی درباره مهران احمدی نوشته: مهران احمدی برگ برنده دیگر این سریال است. بهمن دشتی یک شخصیت فرعی است […]

Ad
Ad
Ad
Ad