Ad


رضا رویگری در تولد ۷۵ سالگی اش: چیزی از عمرم نمانده

تریبون هنر: رضا رویگری متولد ششم دی ماه است و امروز ۷۴ ساله می شود. این بازیگر که به تازگی برای بازی در یک سریال عازم مشهد شده بود می‌گوید، کار کردن در روزهای کرونایی از پرداخت اجاره خانه سخت تر نیست.

رضا رویگری درباره حال و هوای زندگی در آستانه ۷۵ سالگی، چنین می‌گوید: دیگر چیزی از عمر نمانده است. دلم می‌خواهد هر قدرِ دیگر که هستم، در آرامش بگذرد؛ هیچ چیز برایم از آرامش و سلامتی مهمتر نیست.

این هنرمند که چند سالی می‌شود درگیر بیماری است، درباره وضعیت جسمانی خود توضیح می دهد: اگر بتوانم فیزیوتراپی ام را ادامه بدهم و هفته‌ای سه ـ چهار جلسه بروم، خوب می‌شوم.

او درباره سریال «المپیادی‌ها» که برای بازی در آن عازم شهر مشهد شده بود، چنین اظهار می کند: تصویربرداری سریال هنوز تمام نشده است. من برای مدتی آمدم تهران اما دوباره باید به مشهد برگردم.

این بازیگر درباره کار کردن در این شرایط کرونایی آن هم در شهری دیگر، می گوید: کار کردن در این شرایط، سخت تر از پرداخت اجاره خانه نیست!

رویگری درباره بازی کردن در دیگر کارهای تلویزیونی و اینکه به جز این سریال در این مدت پیشنهاد دیگری هم داشته است؟ خاطرنشان می کند: در تلویزیون هم دیگر همه گروه گروه شده اند و مافیا بازی شده است.

مجموعه «المپیادی ها» از چندی پیش در مشهد و روستای اخلمد مقابل دوربین رفته است. این مجموعه به تهیه کنندگی غلامحسین حیدری در هشت قسمت ۹۰ دقیقه‌ای تولید می‌شود.

شهنام شهابی، بهنوش بختیاری، حسن حجگذار، علیرضا شیخ‌الاسلام، کیانوش گرامی، سعیده عرب، شهرام لاسمی و علیرضا سوزنچی، برخی از بازیگرانی هستند که با رضا رویگری در این سریال هم بازی شده‌اند.

رضا رویگری در سریال‌هایی همچون «به کجا چنین شتابان» «مختارنامه»، «مدینه» و «تنهایی لیلا» و فیلم‌های سینمایی چون «دلشکسته»، «اخراجی‌های۳» و «بوتیک» بازی داشته است. او خواننده سرود «ایران ایران» (الله الله) در روزهای آغازین انقلاب اسلامی بوده است.

تاریخ انتشار :۶ دی ۱۳۹۹

برچسب‌ها:
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • ناصرالدین شاه

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: دوازدهم اردیبهشت، ۱۲۵ سال از کشته شدن ناصرالدین شاه گذشت. پادشاهی که عیاشی اش باعث رونق عکاسی و نقاشی و حتی موسیقی در دوران پنجاه ساله سلطنتش شد. قبله عالم علاقه اش به عکاسی را با عکس انداختن از زنان حرمسرایش آغاز کرد. در ادامه […]

 • ربه کا

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: در اوائل فیلم «ربه کا» جوآن فونتین به لارنس الیویه می گوید: من دلم می خواست دستگاهی اختراع می کردم که خاطره رو نگه می داشت. مثل عطر توی شیشه و این خاطره هرگز محو نمی شد و من هروقت دلم می خواست می تونستم […]

 • دختر لر

  تریبون هنر _ فریدون جیرانی: امروز دهم اردیبهشت سالروز درگذشت «صدیقه سامی نژاد» اولین بازیگر زن تاریخ سینمای ایران است. همه فکر می کردند زمان بسیاری از درگذشت روح انگیز (صدیقه) سامی نژاد می گذرد، در حالی که او سال ۷۶ فوت کرد. شخصی به دفتر هفته نامه سینما به […]

 • بابک صحرایی اسکار 2021

  تریبون هنر: با مشخص شدن برنده های اسکار ۲۰۲۱، بابک صحرایی نوشت: مراسم اسکار امسال نمایش جالبی از پیروزی تجربه بر نیروی جوانی بود. آنتونی هاپکینز در ۸۳ سالگی دومین اسکار خود را برای بازی در فیلم پدر به دست آورد. او برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد. […]

 • رامبد جوان
  توقّع بیشتری داشتیم آقای جوان
  یادداشت سید محمد کاظمی

  تریبون هنر: به انتخاب رامبد جوان برای فضای سریال نمایش خانگی اش احترام می گذارم و اعتراف هم می کنم که او باز هم نشان داده کارگردان خوبی ست ، ولی آیا این حقّ ما نیست که انتظارات متفاوت تری را از سازنده شاهکاری چون “ورود آقایان ممنوع”داشته باشیم؟! رامبد […]

Ad
Ad
Ad
Ad