Ad

نگاهی به فروش فیلم های در حال اکران

اکران فروشنده باعث کاهش فروش لانتوری شد

فیلم های اصلی در حال اکران عبارتند از فروشنده، لانتوری، سایه های موازی، سایه، ناردون، من، آبنبات چوبی و همچنین فیلم ایستاده در غبار که اکرانش همچنان ادامه دارد

اکران «فروشنده» از چهارشنبه هفته گذشته‏ و فروئش بالایش روی فروش دیگر فیلم های در حال اکران تاثیر گذاشت فروشنده توانست تنها در سه روز به فروش بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی دست پیدا کند. از سوی دیگر فیلم «لانتوری» که در هفته‌های گذشته بیشترین فروش را در قیاس با سایر فیلم‌ها بدست آورده بود، با اکران آخرین ساخته فرهادی با افت فروش ۵۰ درصدی نسبت به هفته‌های گذشته مواجه شد.

فیلم های اصلی در حال اکران عبارتند از فروشنده، لانتوری، سایه های موازی، سایه، ناردون، من، آبنبات چوبی و همچنین فیلم ایستاده در غبار که اکرانش همچنان ادامه دارد.فروش این فیلم را با هم مرور می کنیم:

 

فیلم سینمایی فروشنده

 

فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی

بازیگران اصلی: شهاب حسینی و ترانه علیدوستی

«فروشنده» در مدت زمان اندکی بعد از موفقیت در جشنواره کن و کسب نخل طلایی در ایران به اکران عمومی درآمد. این فیلم در روز افتتاحیه خود به فروش ۲۵۰ میلیون تومانی دست یافت و در روزهای پنجشنبه و جمعه هم به ترتیب ۳۵۲ و ۴۱۲ میلیون تومان فروخت تا فروش آن تنها در شهر تهران به رقم یک میلیارد و ۱۵ میلیون برسد. اما این فیلم در شهرستان‌ها هم به فروش موفقی دست یافت و توانست ۲۲۰ میلیون تومان در سینماهای شهرستان درآمد کسب کند تا فروش کل این فیلم در سه روز ابتدایی اکران، به رقم یک میلیارد و ۲۳۵ میلیون تومان برسد. «فروشنده» در تهران ۱۹ و در شهرستان تنها ۹ سالن سینمایی را در اختیار دارد که با توجه به این تعداد سالن‌، می‌توان فروش آن را بی نظیر عنوان کرد.

 

سایه های موازی

سایه‌های موازی به کارگردانی اصغر نعیمی

بازیگران اصلی: ابوالفضل پورعرب، شهاب حسینی و سمیرا حسن پور

«سایه‌های موازی» جدیدترین ساخته اصغر نعیمی که در آن ابوالفضل پورعرب بازگشت دوباره‌ای به سینما داشته، همچون «فروشنده» از چهارشنبه هفته گذشته به اکران عمومی رسید. حسن توکل نیا مدیرعامل شرکت پخش «یکتا فیلم» درآمد «سایه‌های موازی» در روز افتتاحیه را ۷ میلیون تومان عنوان می‌کند. البته این فیلم در روزهای پنجشنبه و جمعه با افزایش مخاطب مواجه شد و توانست به ترتیب ۱۱ و ۱۶ میلیون تومان درآمد کسب کند تا فروش کل آن در سه روز ابتدایی اکران به رقم ۳۴ میلیون تومان برسد.

 

پوستر فیلم سینمایی سایه

 

سایه به کارگردانی مسعود نوابی

بازیگر اصلی: رضا کیانیان

«سایه» به کارگردانی مسعود نوابی با بازی رضا کیانیان ، پدرام شریفی، دیبا زاهدی، فاطمه گودرزی، شبنم مقدمی، ثریا قاسمی و… از ۳ شهریور ماه به اکران عمومی درآمد. این فیلم که همچنان نمایش آن در شهرستان‌ها آغاز نشده ، در این مدت ۴۵ میلیون تومان درآمد کسب کرده است. محمد تجلی مدیر پخش «آریان فیلم» میزان فروش این فیلم در روزهای آخر هفته را ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان عنوان می‌کند.

 

آب نبات چوبی

آبنبات چوبی به کارگردانی حسین فرح بخش

بازیگران اصلی: رضا عطاران، سحر قریشی، کریم امینی و هنگامه حمید زاده

آخرین ساخته حسین فرحبخش که در آن رضا عطاران، سحر قریشی، هنگامه حمیدزاده، شقایق فراهانی و میلاد کیمرام به ایفای نقش می‌پردازد، بعد از ۱۶ روز اکران، ۴۵۶ میلیون تومان فروش کرده است. عبدالله علیخانی در آمد این فیلم در روزهای پنجشنبه و جمعه را به ترتیب ۲۸ و ۳۹ میلیون تومان عنوان می‌کند. «آبنبات چوبی» هنوز در سینماهای شهرستان‌ به اکران در نیامده است.

 

فیلم سینمایی من

من به کارگردانی سهیل بیرقی

بازیگران اصلی: لیلا حاتمی و امیر جدیدی

فیلم «من» به کارگردانی سهیل بیرقی با بازی لیلا حاتمی، امیر جدیدی، مانی حقیقی و بهنوش بختیاری از ۲۷ مرداد ماه به نمایش درآمد و توانست در این مدت ۷۷۰ میلیون تومان در تهران و ۲۳۰ میلیون تومان در سینماهای شهرستان فروش کند. سعید خانی مدیر پخش «نسیم صبا» در آمد «من» در روزهای آخر هفته را به ترتیب ۴۵ و ۵۵ میلیون تومان عنوان می‌کند.

 

فیلم سینمایی ناردون

 

ناردون به کارگردانی فریدون حسن پور

بازیگران اصلی: امین حیایی، سیروس گرجستانی و مهران غفوریان

فیلم کمدی «ناردون» به کارگردانی فریدون حسن پور که در آن امین حیایی، سیروس گرجستانی، مهران غفوریان، مهران رجبی، شهرام قاعدی، امیر نوری، لیلا اوتادی، علی مسعودی و… به ایفای نقش می‌پردازند، با گذشت ۲۳ روز از آغاز اکران خود توانسته یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان در تهران و ۶۰۰میلیون تومان در سینماهای شهرستان فروش کند. حبیب اسماعیلی مدیرعامل «رسانه فیلمسازان» درآمد «ناردون» در روزهای پنجشنبه و جمعه را به ترتیب ۷۰ و ۹۰ میلیون تومان عنوان می‌کند.

 

لانتوری

لانتوری به کارگردانی رضا درمیشیان

بازیگران اصلی: نوید محمدزاده، باران کوثری و مریم پالیزبان

«لانتوری» رضا درمیشیان که در آن نوید محمد زاده، مریم پالیزبان، باران کوثری، بهرنگ علوی‏،رضا بهبودی، بهرام افشاری، مهدی کوشکی و… به ایفای نقش می‌پردازند، در حالی از ۱۳ مردادماه به روی پرده سینماها آمد که در طول این مدت توانسته بود به پرفروش ترین فیلم این روزهای سینمای ایران تبدیل شود. اما با آغاز اکران «فروشنده»، این فیلم نتوانست همچون هفته‌های گذشته به فروش نسبتا خوب خود ادامه دهد و در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته گذشته به ترتیب ۷۰ و ۷۲ میلیون تومان فروش کرد که نسبت به میزان درآمد آن در روزهای پنجشنبه و جمعه دو هفته پیش با افت ۵۰ درصدی مواجه شده است. به گفته مسئولان فیلمیران، آخرین ساخته درمیشیان، تا کنون ۳میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان در تهران و یک میلیارد و ۵۷۰ میلیون تومان در شهرستان‌ها فروش کرده است.

 

ایستاده در غبار

 

ایستاده در غبار به کارگردانی محمدحسین مهدویان

بازیگران اصلی: هادی حجاری فر و امیرحسین هاشمی

بهترین فیلم سی و چهارمین جشنواره فجر، در حالی همچنان به اکران خود در گروه هنر و تجربه ادامه می‌دهد که تا کنون یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در تهران و ۷۵۰ میلیون تومان در سینماهای شهرستان فروش داشته است. این فیلم در روزهای آخر هفته هم با توجه به تعداد سالن‌هایی که در اختیار دارد، بیش از ۳ میلیون تومان فروخته است.

تاریخ انتشار :۱۳ شهریور ۱۳۹۵

برچسب‌ها:, , , , , , , , , ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • نقد فیلم «زالاوا»؛ هوشمندانه و آگاه / یادداشت بابک صحرایی

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: زالاوا، اولین فیلم بلند ارسلان امیری، فیلم خوب و خوش ساختی است. از نظر فیلمبرداری، طراحی صحنه و لباس و تدوین و موسیقی بسیار خوب است. فیلمنامه فکر شده و خوبی دارد و بازیگرهایش بسیار توانمند ظاهر شده اند. زالاوا نقد جامعه شناسانه و روانشناختی […]

 • امیر مقاره: ببخشید که برای امرار معاش شغل شریف پیک موتوری را انتخاب کردم

  تریبون هنر: امیر مقاره با انتشار یادداشتی، به صحبت های یک شخصی که در برنامه ای اینترنتی به پیک موتوری بودن او در گذشته انتقاد کرده بود پاسخ داد. به گزارش تریبون هنر، روز گذشته شخصی در یک برنامه اینترنتی، ضمن انتقاد به خوانندگی امیر مقاره در کنسرت هایش، عنوان […]

 • نقد سریال افعی: داستان واقعی یکی از جذاب ترین قاتل های جهان

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: مینی سریال افعی (The Serpant) درباره چارلز سوبراج، یکی از عجیب ترین و کاریزماتیک ترین قاتل های سریالی جهان است. رزمی کار خوش تیپ و به قول برخی افسونگر، که استاد تغییر چهره و جعل اسناد بود و در دهه هفتاد میلادی، ده ها نفر […]

 • نقد سریال بی گناه (The Innocent): تقاص گذشته های پنهان کرده

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: مینی سریال اسپانیایی بی گناه از بهترین سریال های معمایی جنایی یک سال اخیر است فیلمنامه بی گناه (The Innocent) مهم ترین برگ برنده این سریال است. سلسله حوادث داستان در هر قسمت از زاویه دید یکی از شخصیت ها روایت می شود و پیش […]

 • مرضیه برومند و طعنه به بوسه نوید محمدزاده و فرشته حسینی

  تریبون هنر: مرضیه برومند با انتشار یادداشتی از مشکلات پیش آمده برای سریال «شهرک کلیله و دمنه» و نمایشی به تهیه کنندگی نوید محمدزاده گلایه کرد. مرضیه برومند در یادداشتی که در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده نوشته است: نوید محمدزاده . فرشته حسینی زن و شوهری هنرمند و جوان و […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad