Ad


بهزاد فراهانی اولین فیلم سینمایی اش را می سازد

تریبون هنر: بهزاد فراهانی اولین فیلم سینمایی اش به اسم «مهمانی از کارائیب» را سازد. بهزاد فراهانی اولین فیلم سینمایی اش را به تهیه‌کنندگی شهرام گیل‌آبادی مقابل دوربین می‌برد. او از مدت‌ها پیش در صدد ساخت این فیلم بوده.

بهزاد فراهانی در عرصه کارگردانی نامی معتبر است. او نمایش های متعددی را با همراهی گروه تئاتر «کوچ» روی صحنه برده است. او نوشتن سناریوی فیلم های متعددی را نیز در کارنامه هنری اش دارد.

مشاور رسانه‌ای پروژه اعلام کرده است که فیلم سینمایی «مهمانی از کارائیب» به کارگردانی بهزاد فراهانی و تهیه‌کنندگی شهرام گیل‌آبادی طی چند روز آتی مقابل دوربین می‌رود.
فراهانی فیلمنامه این اثر عاشقانه را بر اساس رمان «مهمانی از کارائیب – شبی با کاسترو» به قلم خودش نوشته است. حمیدرضا قطبی به عنوان مشاور کارگردان او را همراهی می‌کند.
جواد راهزانی نیز مدیریت تولید این فیلم را بر عهده دارد.

 

خلاصه داستان اولین فیلم بهزاد فراهانی

در خلاصه داستان «مهمانی از کارائیب» آمده است: «خیاطی کارکشته عاشق بانویی شده که همسرش را اعدام کرده‌اند. خیاط به دلیل دلبستگی به رفاقت با دوستش، شجاعت بیان این عاشقانگی را ندارد. بانو نیز به دلیل وفاداری به شوی رفته‌اش دهان می‌بندد و دل را لجام می‌زند. این عشق پنهان داستان ناتمام بسیاری از مردان و زنان شرقی است. عشق‌هایی که سرانجامش را باید در فلسفه شرق جست…»
بازیگران و دیگر عوامل این اثر عاشقانه در خبرهای بعدی معرفی خواهند شد.

 

بیوگرافی

بهزاد فراهانی متولد اول بهمن ۱۳۲۳ در اراک) است. او از سال ۱۳۴۹ وارد عرصه هنر شد. بازی در فیلم تجاوز اولین حضور او در سینما است. او از دهه ۵۰ به عنوان فیلمنامه نویس هم در سینما فعالیت کرد. فیلم سفر سنگ به کارگردانی مسعود کیمیایی بر اساس قصه ای از او به نام سنگ و سرنا ساخته شده.

او یک با در خاطره ای گفت برای دیدن ناصر ملک مطیعی از دیوار پایین پریدم. این خاطره نشانه علاقه او به بازیگری در دوران نوجوانی است.

او با بازی در سریال گرگها در سال ۱۳۶۵، بازی در سریال های تلویزیونی را نیز آغاز کرد.

او دوره‌هایی از تئاتر را در فرانسه گذراند و در کارگردانی، بازیگری و نویسندگی فارغ‌التحصیل شد. او همسر فهیمه رحیمی‌نیا و پدر شقایق فراهانی، گلشیفته فراهانی و آذرخش فراهانی است.

بهزاد فراهانی مدتی پیش به خاطر کمک به بستری شدن یک هنرمند کرونایی خبرساز شد. او همیشه در انجام امور نیکوکارانه پیش قدم بوده.

تاریخ انتشار :۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

برچسب‌ها:,
مطالب مرتبط



شما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام




یادداشت آرشیو

 • اصغر فرهادی
  کمی خیال بافی کنیم
  بمب های خنثی نشدنی: اصغر فرهادی، مسعود کیمیایی و …
  یاددشت سید محمد کاظمی

  تریبون هنر _ سید محمد کاظمی: این روزها تب ساخت سریال در شبکه نمایش خانگی حسابی داغ است.کارگردان های مهمی نیز خودشان را در این عرصه محک زده اند. برخی مثل فریدون جیرانی چندان موفق نبوده اند و برخی چون هومن سیّدی ، شهرام شاه حسینی و محمد حسین مهدویان […]

 • ناصر تقوایی

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: موسیقی در فیلم های ناصر تقوایی و تنها سریالش، سرنوشت دوگانه ای دارد. گاهی برایش دارای ارزش و نقش مهمی بوده و از عناصر سازنده و اثرگذار فیلمش بوده و گاهی توجه یا ارزش خاصی برای آن قائل نبوده. موسیقی در سینمای ایران پس از […]

 • علیرضا داوودنژاد

  تریبون هنر: علیرضا داوودنژاد می‌گوید: در صدسال گذشته آن‌چه مانع شکوفایی فرهنگ، هنر، سینما و رسانه در کشور ما شده وضعیتی‌ است که می‌توان آن را با سه عامل در هم‌تنیده سانسور، ناامنی بازار ‌و خلأ قانون توضیح داد. علیرضا داوودنژاد در یادداشتی با عنوان «منظومه هنری رسانه‌ای و موانع […]

 • زخم کاری

  تریبون هنر _ سید محمد کاظمی: اینکه کاراکتر های منفی یک سریال یا فیلم های سینمایی تبدیل به شخصیت های محبوب مخاطب شوند اتّفاق تازه ای نیست. اما این مسئله در رابطه با نقش “مالک” در سریال “زخم کاری” هم کمی غلیظ تر است و هم داغ تر! این روزها […]

 • برف های کلیمانجارو

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: برف های کلیمانجارو داستان کوتاهی از ارنست همینگوی است که اولین بار در سال ۱۹۳۶ در مجله اسکوایر چاپ می شود. برف های کلیمانجارو داستان گفتگوی مردی به نام هری با معشوقه اش هلن و مرور خاطراتش در آخرین ساعت های زندگی اش است. هری […]

Ad
Ad
Ad