Ad

سخنان همایون اسعدیان تکذیب شد

دبیرخانه جشنواره: قاتل و وحشی توسط هفت عضو هیات انتخاب بازبینی شده

پیوست: عکس بازبینی فیلم با امضای اعضای هیات انتخاب

تریبون هنر: دبیرخانه جشنواره فیلم فجر ضمن تکذیب سخنان همایون اسعدیان اعلام کرد که فیلم قاتل و وحشی در سال ۱۳۹۸ توسط هفت عضو هیات انتخاب بازبینی شده است.

دبیرخانه جشنواره فیلم فجر در اطلاعیه اش توشت:
“براساس صورتجلسه هیأت انتخاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، فیلم «قاتل و وحشی» ساخته حمید نعمت‌الله، در سال ۱۳۹۸ به جشنواره ارائه و با امضای هفت عضو هیأت انتخاب، بازبینی شده است.”

به گزارش تریبون هنر، در این اطلاعیه: دبیرخانه جشنواره بار دیگر یادآوری می‌کند: بر اساس آیین‌نامه چهلمین جشنواره فیلم فجر، «جشنواره فیلم فجر، فقط فیلم‌هایی را که حداکثر در سالِ پیش از برگزاری جشنواره تولید و قبلاً به جشنواره ارائه نشده باشند، می‌پذیرد. بنابراین، کلیه فیلم‌های متقاضی شرکت در هر یک از بخش‌های رقابتی، باید از سال ۱۳۹۹ به بعد تولید شده و در دوره‌های‌ گذشته جشنواره نیز مورد بازبینی هیأت انتخاب قرار نگرفته باشند.»
بر اساس مستندات دبیرخانه جشنواره فیلم فجر، فیلم «قاتل و وحشی» ساخته حمید نعمت‌الله، پیش از سال ۱۳۹۹ تولید شده، در سال ۱۳۹۸ به سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر ارائه شده، مورد بازبینی هیأت‌انتخاب قرار گرفته و صورتجلسه آن به امضای هفت عضو هیات انتخاب دوره سی و هشتم رسیده است.

مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی جشنواره فیلم فجر در ادامه آورده است: “پیرو فضاسازی‌های اخیر رسانه‌ای پیرامون فیلم «قاتل و وحشی»، اخیرا همایون اسعدیان، عضو هیأت انتخاب دوره سی‌وهشتم جشنواره فیلم فجر، در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرد: فیلم قاتل و وحشی به کارگردانی حمید نعمت‌الله با دستور دبیر وقت جشنواره بازبینی نشده است. به گفته او: «هیچ برگه یا نوشته‌ای برای ارزیابی درباره این فیلم امضا نشد. چون به دستور دبیر جشنواره هیچ گونه بررسی درباره فیلم «قاتل و وحشی» صورت نگرفت و اگر بازبینی شده بود ما حتما مثل بقیه فیلم‌ها باید به آن نمره می‌دادیم. هیچ سند مکتوبی مبنی بر ارزیابی و نمره‌دهی به فیلم قاتل و وحشی با نام و امضای اعضای هیات انتخاب دوره سی‌وهشتم فیلم فجر وجود خارجی ندارد.»

صورتجلسه بازبینی فیلم قاتل و وحشی به امضای محمد احسانی، محمود اربابی، همایون اسعدیان، یلدا جبلی، رضا درستکار، سیدمحمود رضوی و حسین کرمی [هفت عضو هیأت ‌انتخاب دوره سی‌وهشتم جشنواره] در زیر قابل دسترسی است.

 

صورتجلسه بازبینی فیلم قاتل و وحشی

 

بر اساس اسناد دبیرخانه جشنواره فیلم فجر، در سال ۱۳۹۸ نسخه‌ای از فیلم «قاتل و وحشی» به مدت ۱۵۶ دقیقه‌ به دبیرخانه جشنواره ارائه شده که در سه دقیقه پایانی این نسخه، کارگردان رو به دوربین، نماهای پایانی فیلم را شرح می‌دهد. تمامی اعضای هیأت ‌انتخاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، این نسخه را مورد بازبینی قرار داده و صورتجلسه بازبینی را امضا کرده‌اند.

بر اساس اطلاعات دبیرخانه جشنواره فجر، سال ۱۳۹۸ فیلم قاتل و وحشی به طور کامل بازبینی شد؛ اما به خاطر مشکلاتی که در مالکیت داشت، با تصمیم دبیر وقت جشنواره کنار گذاشته شد. این فیلم در سال ۱۳۹۹ نیز برای شرکت در جشنواره فجر ثبت نام کرده بود که به دلیل صادر نشدن پروانه نمایش فیلم با این درخواست موافقت نشد.

شایان ذکر است نمایش هر فیلمی در سالن‌ها و مکان‌های عمومی مستلزم دریافت پروانه یا مجوز نمایش است و نمایش در جشنواره نیز مستثنی از این امر نیست. بنابراین کلیه فیلم‌هایی که در جشنواره به نمایش در می‌آیند لازم است از اداره نظارت و ارزشیابی مجوز نمایش دریافت کنند.
دبیرخانه جشنواره فیلم فجر، ضمن احترام به تلاش سترگ همه هنرمندان و سینماگران کشور، بر لزوم پایبندی به قانون و رعایت آئین‌نامه جشنواره، تأکید می‌کند.”

 

همایون اسعدیان روز گذشته اعلام کرد فیلم قاتل و وحشی به کارگردانی حمید نعمت الله در سال ۱۳۹۸، در جشنواره سی و هشتم بازبینی نشد که با اطلاعیه منتشر شده از سوی دبیرخانه جشنواره فیلم فجر، سخنان او تکذیب شد.

صحبت های همایون اسعدیان را می توانید در اینجا بخوانید

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۲ دی ۱۴۰۰

برچسب‌ها:, , , , ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • راز سانتاویتوریا با بازی آنتونی کوئین

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: راز سانتاویتوریا فیلم سرخوشانه و خوبی است که زیاد دیده نشده و قدر ندیده. فیلمی به کارگردانی استنلی کرامر و بازی بسیار زیبای آنتونی کوئین. فیلم داستان واقعی مردم شهری در ایتالیا به اسم سانتا ویتوریا است که شغل اصلی شان تولید شراب است و […]

 • الناز شاکردوست

  تریبون هنر: الناز شاکردوست معتقد است:هنرمند از لحظه‌ای که به خلق اثر می‌اندیشد، چه بخواهد و چه نخواهد مخاطبی در ذهن دارد. به گزارش تریبون هنر به نقل از روابط عمومی چهاردهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران، الناز شاکردوست بازیگر و برنده تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن […]

 • جای خالی نود
  سیر نزولی صدا و سیما
  جای خالی نود
  یادداشت سید محمد کاظمی

  تریبون هنر _ سید محمد کاظمی: سیر نزولی رسانه ی ملّی سال هاست که به جریان افتاده و آسیب های اغلب خود خواسته ی مسئولین تلویزیون، در طول این سال ها همواره جدّی تر از تلاش هایی بوده که برای نجات از یک “منجلاب” باید صورت بگیرد. بله! بی انصافی […]

 • چهلمین جشنواره فیلم فجر
  پیش به سوی جشنواره چهلم
  یادداشت سید محمد کاظمی

  تریبون هنر _ سید محمد کاظمی: چیزی تا برگزاری چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر باقی نمانده و به نظر می رسد این دوره ، تفاوت های اساسی با تمام دوره های پیشین داشته باشد. جشنواره های سی و هشتم و سی و نهم با شرایط خاص برگزار شدند و بی […]

 • یادداشت بابک صحرایی درباره فیلم گربه سیاه
  یادداشت بابک صحرایی درباره فیلم گربه سیاه
  فیلم «گربه سیاه» آسیب شناسی اجتماعی مهمی دارد

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: فیلم گربه سیاه آسیب شناسی اجتماعی مهمی دارد. نقدی آگاهانه و هوشمندانه که برآمده از معضلات روز جامعه است. جامعه ای که به فضای مجازی گره خورده و در بزنگاه های فردی و اجتماعی، بازار داغی برای ایجاد سوء تفاهم های ویرانگر و بزهکاری های […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad