Ad


ارتشی ها در بنیاد سینمایی فارابی

تریبون هنر: امیر دریادار حبیب‌الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش و امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور در بنیاد سینمایی فارابی از چشم‌انداز خود در تولید مشترک اثر سینمایی با این بنیاد گفتند.

به گزارش تریبون هنر به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران و امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی با حضور در بنیاد سینمایی فارابی در جریان ساخت پروژه‌های دفاع مقدس این بنیاد از جمله «دسته دختران» قرار گرفتند.

در این دیدار دکتر سیدمهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با ارائه گزارشی از روند تولیدات این بنیاد و همچنین حضور آثار بنیاد فارابی در چهلمین جشنواره فیلم فجر ضمن قدردانی از حمایت‌های بی چشم‌داشت و همیاری برادرانه نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در ساخت چند محصول سینمایی از جمله «دسته دختران» و «موقعیت مهدی» لزوم تداوم این همکاری‌ها را تسهیل کننده تولید آثار سینمایی در ژانر دفاع مقدس دانست که ساخت آنها عملاً بدون کمک نهادهای نظامی و صرفاً متکی به بودجه‌های نهادهای سینمایی غیر ممکن است.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با اشاره به حمایت‌های همیشگی ارتش از صنعت سینمای ایران گفت: ساخت پروژه‌های بزرگ جنگی بدون کمک‌های ارتش و سپاه امکان‌پذیر نیست و از آنجا که سینمای ایران همچنان دین خود را به گنجینه پربار دفاع مقدس ادا نکرده است، ایجاد یک ساختار تعاملی پایدار بین بنیاد سینمایی فارابی و ارتش جمهوری اسلامی ایران می‌تواند روند تولید این گونه آثار را تسهیل و تسریع نماید.

جوادی با اشاره به این نکته که تاریخ ایران نشان داده همواره توسعه تمدنی ایران زمین از ناحیه دریا بوده است، بر لزوم توجه بیشتر به جغرافیای دریایی کشور در آثار سینمایی تأکید کرد.

امیر دریادار حبیب الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با استقبال از پیشنهاد ساخت آثار سینمایی دریامحور به ویژه آثاری که به بازنمایی رشادت‌ها و جان‌فشانی‌های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی هستند به نقاط عطفی از خدمات نیروی دریایی ارتش اشاره کرد از جمله روز هفتم آذر سال ۵۹ که ارتش جمهوری اسلامی ناوگان جنگی عراق را طی عملیاتی زمین گیر کرد و به همین دلیل این روز را به نام روز نیروی دریایی نامگذاری کردند.
دریادار سیاری همچنین به موضوع جنگ نفتکش‌ها و خدمات نیروی دریایی ارتش در اسکورت ناوگان‌های دریایی و مبارزه با دزدان دریایی در سال‌های اخیر اشاره کرد.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش همچنین در این دیدار بر آمادگی کامل ارتش از تولید اینگونه آثار سینمایی تأکید داشت و توافق شد فارابی برای سال آتی ساخت یک پروژه دریامحور را با مشارکت و حمایت مالی و معنوی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دستور کار خود قرار دهد.

در این دیدار امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش نیز با اشاره به حمایت‌های نیروی زمینی ارتش از چندین آثار سینمایی بر آمادگی این نیرو به ادامه این همکاری با بنیاد تأکید داشت و گفت: در حال حاضر نیز طرحی برای روایت بخشی از خدمات نیروی زمینی ارتش در مقابله با جریان‌های منافقین وجود دارد که در صورت مشارکت فارابی می‌تواند یکی از پروژه‌های فاخر سینمایی با محوریت خدمات و رشادت‌های ارتش تبدیل شود.
مدیرعامل فارابی از پیشنهاد فرماندهان ارتش برای تولید آثار سینمایی با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی استقبال کرد.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۷ اسفند ۱۴۰۰

برچسب‌ها:,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • مروری بر زندگی جان وین در سالگرد تولدش

  تریبون هنر: ماریون روبرت موریسون با نام هنری جان وین (John Wayne) در سال ۱۹۰۷ در شهر وینترست در ایالت آیووا آمریکا به دنیا آمد. وی در کالیفرنیا بزرگ شد و با کسب بورس ورزشی به دانشگاه کالیفرنیای جنوبی رفت. در تعطیلات تابستان کارگر استودیوی فوکس شد و خیلی زود […]

 • نقد «بنشی های اینیشرین»؛ آغاز پوچی با پایان یک دلخوشی

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: ارزش عمر آدم به چیست؟ باقی ماندن چه چیزی از انسان در گذر سال ها، عمر او را پربار می کند؟ ما باید چه کار کنیم که در گذر عمر، پوچ و بیهوده نباشیم؟ فیلم بنشی های اینیشرین (banshees of inisherin) پاسخ غم انگیزی به […]

 • خودکشی هنرمندان ایرانی: از آزاده نامداری و زهره فکور صبور تا صادق هدایت و غزاله علیزاده

  تریبون هنر: خودکشی هنرمندان در ایران و جهان، نمونه های فراوانی دارد. خودکشی هایی که عمدتا نتیجه افسردگی این افراد هستند. افسردگی چهره ندارد، در این گزارش به چندین هنرمند داخلی و جهانی پرداختیم که بخاطر افسردگی به زندگیشان پایان دادند. این موضوع همیشه پرسیده می‌شود، یک پایان تلخ بهتر […]

 • حامیان اصلی فیلم برادران لیلا چه کسانی هستند؟

  تریبون هنر: سید عبدالجواد موسوی در خبر آنلاین نوشت: این روزها به طعنه و گلایه زیاد شنیده ایم که در مملکت ما همه شده اند منتقد فیلم. مشخصا هم به فیلم برادران لیلا اشاره می کنند که از زمان پخشش در فضای مجازی کم تر کسی درباره اش اظهار نظر […]

 • سریال آخرین بازمانده از ما: رویای به حقیقت پیوسته ی گیمرها

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: اگر گیمر هستید سریال «آخرین بازمانده از ما» برای شما تجربه ای فوق العاده و رویایی به حقیقت پیوسته است. در غیر این صورت با سریالی معمولی مواجه خواهید بود که در دو قسمت پایانی، جذاب می شود. بازی «The Last Of Us» یکی از […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad