Ad


واکنش سعید پورصمیمی به کتایون ریاحی: اگر اخراج از خانه سینما تعرض است من تعرض کرده ام

تریبون هنر: سعید پورصمیمی در اولین واکنش به اظهارات کتایون ریاحی مبنی بر تعرض به او، گفت: از کتایون ریاحی شکایت می کنیم.

به گزارش تریبون هنر، پریزاد سیف، کارگردان و بازیگر تئاتر و همکار ۱۶ ساله سعید پورصمیمی، به نمایندگی از سعید پورصمیمی گفت:

ایشان (سعید پورصمیمی) اهل رفتن به فضای مجازی نیست و حتی موبایل هم ندارد. الان در حال جمع کردن مدارک هستیم و به محض برگشتن ایشان از فرانسه،شکایتی را ترتیب خواهیم داد تا از این خانم خواسته بشود که واضح صحبت کند.

 

پریزاد سیف در ادامه درباره اتفاقی که کتایون ریاحی از آن صحبت کرده گفت:

۲۵ سال پیش خانم کتایون ریاحی سر یک سریالی بودند که من ترجیح می دهم اسم سریال و کارگردان را نگویم. سر این سریال شکایت هایی از خانم ریاحی صورت می گیرد. آن زمان آقای داوود رشیدی رئیس انجمن بازیگران و آقای سعید پورصمیمی داور خانه سینما بودند. در آن زمان از پشت صحنه سریال گزارش های زیادی درباره خانم کتایون ریاحی به خانه سینما داده می شود. اکثر بازیگران و عوامل آن سریال در قید حیات هستند و از این قضیه اطلاع دارند. این شکایت پس از ارسال به خانه سینما، به دست داور خانه سینما به آقای پورصمیمی بودند می رسد. به این ترتیب خانم کتایون ریاحی به خانه سینما فرا خوانده می شود و به ایشان می گویند که خانم محترم این شکایت ها از شما به خانه سینما ارسال شده. قضیه قرار بوده در محدوده سینما حل شود و حرمت ها نگه داشته شوند. در جلسه رسیدگی، آقایان داوود رشیدی و سعید پورصمیمی حضور داشتند و در مورد شکایت عوامل سریال از خانم ریاحی، سئوال هایی از ایشان پرسیده می شود.

 

پریزاد سیف در ادامه اظهار داشت:

تنها کاری که سعید پورصمیمی به عنوان داور رسیدگی به شکایات انجام می دهد این بوده که عضویت کتایون ریاحی در خانه سینما را موقتا لغو می کند. در واقع بر اساس شکایت های ارسال شده، ایشان را موقتا از خانه سینما اخراج می کنند. سئوال در اینجاست در اتاقی که آقای داوود رشیدی و کسان دیگری حضور داشتند ایشان (سعید پورصمیمی) چگونه از موقعیت خودش سوء استفاده کرده و به خانم ریاحی تعرض کرده است؟

 

سیف در توضیح ماجرا گفت:

کلمات بار معنایی و قضایی دارند. ایشان (کتایون ریاحی) با هوشمندی تمام کلمه های تجاوز، آزار جنسی و خشونت جنسی را به کار نبرده اما در مورد تعرض هم توضیح نداده چون مخاطب فضای مجازی وقتی یک پستی که به جنش «می تو» هم مربوط می شود را می بنید کلمه تعرض در آن را معادل با تجاوز می بیند. آقای در صحبت با من عینا گفتند که اگر اخراج این خانم (کتایون ریاحی) معنی اش تعرض است بله من تعرض کرده ام.

 

بیشتر بخوانید:

کتایون ریاحی: سعید پورصمیمی ۲۵ سال پیش به من تعرض کرد

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۱۱ خرداد ۱۴۰۱

برچسب‌ها:, , ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad