Ad


دبیر شورای معارف سیما: درخواست انبوهی برای بازپخش «مختارنامه» داریم

تریبون هنر: دبیر شورای معارف سیما گفت: با درخواست انبوه مردم برای بازپخش سریال «مختارنامه»مواجهیم.

به گزارش تریبون هنر، محمدحسین کشکولی دبیرشورای معارف سیما در نشست خبری خود با اهالی رسانه درباره انتقادها به بازپخش سریال «مختارنامه» گفت: متأسفانه در فضای مجازی با بازپخش این سریال به‌گونه‌های مختلفی شوخی می‌شود و برخی اوقات اعتراض‌ها و انتقادهایی را در همین سطح شاهدیم اما واقعیت این است ما با درخواست بسیار انبوهی از مخاطب مواجهیم که باید بعد از مختارنامه چنین سریال‌هایی تولید شود. سریال‌هایی مثل “یوسف پیامبر” و “مختارنامه” پخش می‌شوند و همین الآن بیشترین پیامک‌ها و ارتباطات با شبکه قرآن مربوط به بازپخش‌ها این سریال‌هاست. با این حال نافی تولید در این حوزه نیست و طراحی هایی هم در دستور کار است.

 

مجموعه مختارنامه به کارگردانی داوود میرباقری، روایتگر زندگی یکی از شخصیت های بزرگ تاریخ شیعه ، مختاربن ابوعبیده ثقفی است که پس از واقعه جانسوز عاشورا به خونخواهی از حضرت سید الشهداء (ع) برخاست و در سال ۶۶ هجری قیام خود را آشکار کرد و موفق شد بر دشمنان اهل بیت غلبه یافته و اکثر قریب به اتفاق کسانی را که در واقعه عاشورا دست داشتند به سزای اعمال زشتشان برساند .
مختارنامه قریب به ۲۰ سال از زندگی مختار را به تصویر کشیده و در یک بستر تاریخی پر تلاطم اهم وقایع تاریخی از زمان شهادت امام مجتبی (ع) تا مرگ معاویه ابن ابوسفیان و آغاز دوران خلافت یزید بن معاویه و نیز شهادت حضرت امام حسین (ع) و نهضت توابین به زعامت سلیمان بن صرد خُزاعی و ایضاً قیام مختار و تشکیل یک دولت شیعی را بررسی می کند

 

این سریال در ۴۰ قسمت ۶۰ دقیقه‌ای از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شده است. شروع پخش این سریال در تاریخ جمعه ۹ مهر ۱۳۸۹ از شبکه اول سیما بوده است.

فیلمبرداری سریال مختارنامه از سال۱٣٨٣ آغاز شد و در سال ۱۳۸۹ به پایان رسید. این سریال دارای حدود ۷۰۰ سکانس است که ۱۰۰ سکانس آن مربوط به ۵ جنگ بزرگ این سریال هستند.

فریبرز عرب نیا نقش مختار را در این سریال بازی کرده است. مهدی فخیم زاده، نسرین مقانلو، فرهاد اصلانی، رضا کیانیان، امین زندگانی، ماه چهره خلیلی، فریبا کوثری، پرویز پورحسینی، رضا رویگری، محمدرضا شریفی نیا، بهنوش طباطبایی و داوود رشیدی از جمله بازیگران این سریال هستند

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

 

تاریخ انتشار :۵ مرداد ۱۴۰۱

برچسب‌ها:, , , ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad