Ad


رویا افشار بهترین بازیگر جشنواره فرانسوی شد

تریبون هنر: رویا افشار بهترین بازیگر جشنواره فرانسوی شد
فیلم سینمایی «مامان» در جشنواره «رمبوهای سینما» جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی و مکمل را دریافت کرد.

به گزارش تریبون هنر و بنابر اعلام عوامل فیلم، در چهارمین دوره این جشنواره که از ۲۶ تا ۳۰ مهر در کشور فرانسه برگزار شد، فیلم «مامان» به کارگردانی آرش انیسی و تهیه کنندگی مجید برزگر، جوایز بهترین بازیگر را برای رویا افشار و جایزه بهترین بازیگر مکمل را برای عرفان ابراهیمی به ارمغان آورد.

مسئولین این رویداد سینمایی، فیلم «مامان» را یادآور فیلم های بزرگ اجتماعی سینمای ایتالیا و نقش آفرینی رویا افشار را یادآور بازی‌های «آنا مانیانی» دانسته بودند.

هیات داوران این رویداد سینمایی شامل «ماریا ده مدیروش» بازیگر پرتغالی به عنوان رئیس داوران در کنار «دومینیک پینون» (بازیگر فرانسوی)، »میشل کوللری» (مستندساز)، «بهیج حجیج» (کارگردان و فیلمنامه نویس لبنانی)، «الیویه شارنو» (نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر فرانسوی)، «آن ژیزل گلاس» (بازیگر فرانسوی)، «حمادی غیروم» (دبیر جشنواره مراکشی) و آلن شن (کارگردان پویانمایی) تشکیل می‌دهند.

این جشنواره که به دست گروهی از سینماگران مستقل با هدف کشف فیلم‌هایی کمتر دیده شده و ساخته فیلمسازانی با استعداد و تصویرپرداز، راه اندازی شده، با عنوان «آرتور رمبو» شاعر عصیانگر فرانسوی، نامگذاری شده است.

فیلم سینمایی «مامان» پیش از این در جشنواره‌هایی چون گوآ (بخش مسابقه فیلم های اول)، چنای و ولز (نامزد بهترین فیلم خارجی زبان) نیز حضور داشته است.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۹ آبان ۱۴۰۱

برچسب‌ها:,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad