Ad


آیا بازی های جام جهانی در سینماها پخش می شوند؟

تریبون هنر: پخش بلاتکلیف بازی های جام جهانی و سرنوشت اکران بخارست تا حدودی وضعیت سینما را در حال حاضر مشخص خواهد کرد.
در حالی که در پنج روز گذشته کمتر از ۱۰۰ هزار نفر به سینما رفته‌اند، صاحبان سالن‌ها و نیز فیلم‌های در نوبت نمایش منتظرند تا ببینند فیلم «بخارست» که اکرانش از امروز به طور رسمی آغاز شده، چه سرنوشتی پیدا می‌کند.

 

فیلم کمدی «بخارست» به کارگردانی مسعود اطیابی پس از چند هفته که فیلم جدیدی ریسک اکران را قبول نمی‌کرد، سرانجام از روز سه شنبه، ۲۴ آبان‌ماه به چرخه اکران اضافه شد اما دقیقاً در سه روز ابتدایی اکران این فیلم شرایط جامعه به گونه‌ای پیش رفت که طبق اعلام کارگردان باید امروز، جمعه را آغاز اکران رسمی این فیلم دانست.

اطیابی چند روز قبل گفت: با توجه به اینکه برخی سینماها در روزهای گذشته تعطیل شدند و نیز به دلیل آماده نبودن مواد تبلیغاتی و تکمیل نبودن سالن‌ها قرار بر این است که از ۲۷ آبان ماه «بخارست» اکران جدی خود را شروع کند.

 

فروش فیلم در این سه روز و در سینماهایی که «بخارست» را نمایش دادند تاکنون به ۴۶۰ میلیون تومان رسیده است و حدود ۱۵ هزار نفر برای تماشای این فیلم بلیت خریده‌اند.

در حال حاضر تعداد سالن‌های نمایش‌دهنده این فیلم نیز به ۲۰۰ سالن رسیده و سانس‌های نمایش‌دهنده آن هم اضافه شده است.

«بخارست» در حالی روی پرده رفته که ناآرامی‌های اخیر جامعه سبب کاهش مخاطبان سینما شده و نگرانی‌هایی برای وضعیت سینما به ویژه معیشت کارکنان و فعالان آن مطرح می‌شود. ‌طبق برنامه‌ریزی‌هایی که در تابستان انجام می‌شد قرار بود سینما در پاییز امسال با نمایش فیلم‌های مخاطب‌پسند همراه باشد و همزمان با جام جهانی اکران فیلم‌ها ادامه داشته باشد اما تمام فیلم‌هایی که قرار بود روی پرده بروند فعلا برنامه‌ریزی برای اکران را متوقف کرده‌اند و گفت‌وگو با بسیاری از صاحبان آن‌ها نشان می‌دهد که همگی در انتظارند تا سرنوشت فیلم «بخارست» و میزان استقبال مردم از اکران آن را ببینند؛ حتی برخی سینماگران معتقدند میزان فروش این فیلم می‌تواند بر وضعیت تولید فیلم‌های جدید هم تاثیرگذار باشد.

علاوه بر این، سینمادارها نیز در حالی نسبت به افت فروش گیشه سینماها نگرانی دارند که امیدوار بودند پخش مسابقات فوتبال در سینماها به طور موقت مُسکنی برای رفع رکود این روزهای سینما باشد اما در حالی‌که تنها دو روز به شروع جام‌جهانی باقی مانده، هنوز تکلیف نهایی پخش مسابقات در سینماها مشخص نشده است.

 

در حال حاضر فیلم‌هایی همچون «ابلق»، «انفرادی»، «بیرو»، «شین»، «طبقه یک و نیم»، «دوزیست» و انیمیشن‌های «لوپتو»، «بام بالا» و «پسر دلفینی» در سینماها اکران می‌شوند.

آخرین آمار فروش کل سینما از ابتدای سال تاکنون طبق اطلاعات سامانه سمفا، ۲۹۲ میلیارد تومان است و تعداد کل مخاطبان هم به ۹ میلیون و ۴۰۷ هزار نفر رسیده که مقایسه این آمار تا پایان ۲۲ آبان نشان می‌دهد در پنج روز گذشته فقط حدود ۹۶ هزار نفر به سینما رفته‌اند.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۲۷ آبان ۱۴۰۱

برچسب‌ها:, ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • گویی که سینمای ایران را به مسلخ برده اند و سربریده اند / یادداشت جعفر گودرزی
  گویی که سینمای ایران را به مسلخ برده اند و سربریده اند
  یادداشت جعفر گودرزی (رییس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران)

  تریبون هنر _ جعفر گودرزی: چه بگویم؟ چه بنویسم؟ از چه بگویم که اتفاق ،چنان تلخ و هولناک است که قلم در وصفش می شکند. همچون دل ما که از شکستگی ها لبریز شده…چه عمرهای ناتمام،چه ماندن های سختی، چه رفتن های بی شتاب و بی رحمانه ای، چه آرزوهای […]

 • نگاه فراجنسیتی؛ برگ برنده سریال رحیل

  تریبون هنر: هنرآنلاین در نقدی بر وجوه زنانه سریال رحیل نوشت: در سال های اخیر و با افزایش حضور بانوان در عرصه هنر و فیلم و سریال، طبیعتا نیاز به درام هایی انسانی که بر مدار ویژگی های بانوان ایران زمین استوار گردد، بیش از قبل شده و این که […]

 • سرگیجه آلفرد هیچکاک: از شکست در گیشه و ناسزای منتقدان تا تبدیل شدن به بهترین فیلم تاریخ سینما

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: سال هاست که از سرگیجه به کارگردانی آلفرد هیچکاک به عنوان یکی از بهترین فیلم های تاریخ سینمای جهان یاد می شود اما هنگامی که اکران شد، خیلی ها به این فیلم و هیچکاک تاختند و از آن به عنوان اثری بد و ضعیف یاد […]

 • نگاهی روان‌شناسانه به نقش «طناز طباطبایی» در بی رویا

  تریبون هنر: چند روزی است که فیلم «بی‌رویا» در پلتفرم های نمایش خانگی شده؛ فیلم داستان زن جوانی به نام رویا با بازی طناز طباطبایی است. رویا همراه همسرش بابک قصد مهاجرت به دانمارک را دارد. اما ناگهان دختر جوانی با بازی طناز طباطبایی که حافظه‌اش را از دست داده […]

 • نغمه های بازیگر؛ موسیقی در سینمای مسعود کیمیایی
  نغمه های بازیگر؛ موسیقی در سینمای مسعود کیمیایی
  یادداشت بابک صحرایی در فیلم امروز

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: موسیقی در سینمای مسعود کیمیایی شبیه بازیگر توانایی است که ایفای یکی از نقش‌های مهم را بر عهده دارد. توجه ویژه مسعود کیمیایی به موسیقی و استفاده کارآمد از آن و در ادامه تأثیرگذاری‌اش بر خود جریان موسیقی باعث رخ دادن دو اتفاق شده است. […]

Ad
Ad
Ad
Ad