Ad


وزیر ارشاد: بخش مهم تغییر ریل حوزه سینما از مسیر «فارابی» است

تریبون هنر: وزیر فرهنک و ارشاد، محمدمهدی اسماعیلی با اشاره به رویکرد اصلی وزارت فرهنگ مبنی بر تغییر مسیر ریل حوزه فرهنگ به سوی ارزش های انقلاب اسلامی گفت: بخش مهم تغییر ریل حوزه سینما نیز از مسیر بنیاد سینمایی فارابی طی خواهد شد و این بنیاد گام های بلندی در این راستا برداشته است.

به گزارش تریبون هنر و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی پیش از ظهر امروز یکشنبه بیست و پنجم دی ماه در جلسه هیئت امنای بنیاد سینمایی فارابی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای حمایت از حوزه سینما در دوره جدید وزارت فرهنگ گفت: چندی پیش نخستین جلسه شورای عالی سینما در دوره جدید پس از سال‌ها وقفه برگزار و تصمیمات خوبی برای کمک به سینمای کشور اتخاد شد و دومین جلسه این شورا نیز بزودی برگزار می‌شود تا توجه به سینما در سطح کلان تصمیم‌گیری تداوم پیدا کند.

وزیر فرهنگ با یادآوری اقدامات و حمایت‌های دولت مردمی در حوزه سینما گفت: سیاستگذاری واحد در هزینه‌کرد بودجه‌های دستگاه‌های مختلف در حوزه فرهنگ در پی تصویب آیین‌نامه بند ز تبصره ۹ لایحه بودجه یکی از اتفاقات مهم ستاد فرهنگی دولت محسوب می‌شود و امیدواریم از این طریق بتوان حمایت‌های بیشتری از حوزه فرهنگ به ویژه سینما انجام داد.

وی در ادامه درخصوص جزئیات این آیین‌نامه گفت: براساس بند ز تبصره ۹ قانون بودجه، دستگاه‌های اجرایی مجاز هستند تا ۲ درصد از بودجه هزینه‌ای خود را در راستای هم‌افزایی و ارتقای فعالیت‌ها و تولیدات فرهنگی از قبیل موضوعات قرآنی، نمایشی، مطبوعاتی، رسانه‌ای نوین، نشر و کتاب و گردشگری و صنایع دستی هزینه کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: اگر می خواهیم حاکمیت فرهنگی به معنای جهت‌دهی به فرهنگ کشور در اختیار حاکمیت باشد باید به سهم فرهنگ از منابع توجه ویژه داشته باشیم؛ موضوعی که مورد تاکید مسئولان بخش‌های مختلف دولت مردمی است.

اسماعیلی با اشاره شعار اصلی وزارت فرهنگ درباره تغییر ریل حوزه فرهنگ به سوی ارزش‌های انقلاب اسلامی گفت: بخش مهم تغییر ریل حوزه سینما از مسیر بنیاد سینمایی فارابی می‌گذرد.

اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه تحولی وزارت فرهنگ اشاره کرد و گفت: در ابتدای حضور در وزارت فرهنگ برنامه تحولی وزارتخانه را در قالب ۱۲۰ اقدام شفاف تدوین کردیم که بخشی از آنها به حوزه سینما اختصاص دارد.

وی افزود: بنیاد فارابی در مسیر ایجاد تحول بنیادین در سینمای ملی، گام‌های بلندی برداشته است و وفاق، امیدآفرینی، نشاط، و تبیین پیشرفت‌های ایران اسلامی، شاخص‌های اصلی تولید و حمایت در فارابی است.

وزیر فرهنگ در پایان با تقدیر از فعالیت‌های بنیاد سینمایی فارابی، ابراز امیدواری کرد این بنیاد بتواند نقش خود در فضای کلی سینمای ایران را به طور کامل و موثر ایفا کند.

گفتنی است، پیش از سخنان وزیر فرهنگ، مهدی جوادی مدیر عامل بنیاد فارابی به ارائه گزارشی از فعالیت های این نهاد سینمایی پرداخت و اعضای هیئت امنای بنیاد، دیدگاه ها و نقطه نظرات خود را مطرح کردند.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

 

تاریخ انتشار :۲۵ دی ۱۴۰۱

برچسب‌ها:, ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • داریوش رفیعی؛ 64 سال پس از مرگ در اوج جوانی

  تریبون هنر: ۶۴ سال از درگذشت داریوش رفیعی، خواننده جوانمرگ موسیقی ایران گذشت. او در اوج شهرت به دلیل اعتیاد و تزریق آمپول کزار درگذشت. داریوش رفیعی در روز ۴ دی ۱۳۰۶، در بم به دنیا آمد. وی فرزند لطفعلی رفیعی، نماینده مردم بم در مجلس شورای ملی بود. پس […]

 • مشخصات کامل ۲۴ فیلم «سودای سیمرغ» در جشنواره فیلم فجر

  تریبون هنر: ۲۴ فیلم بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر چهل‌ویکم در حالی اعلام شدند که برخلاف سال‌های قبل تاکنون خبرهای چندانی از آن‌ها منتشر نشده است. به گزارش تریبون هنر،در چند وقت اخیر پیش‌بینی‌هایی درباره فیلم‌ها و کارگردان‌هایی که ممکن است در جشنواره امسال حضور داشته باشند منتشر می‌شد اما […]

 • یادداشت «بابک صحرایی» به بهانه تولد فروغ فرخزاد
  جامعه ای که به صورت تاریخی زن را نمی شناسد
  یادداشت «بابک صحرایی» به بهانه تولد فروغ فرخزاد

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: شعر فروغ فرخزاد، «فریاد تنهایی» برای رسیدن به «رهایی» است. با پشتوانه ای غنی از اندیشمندی. او از محدودیت، چه در خانه و چه در جامعه، منزجر است و همین انزجار، بال پروازش می شود. او از استبداد خانه پدری، روزمره گی کنار همسری که […]

 • خبرگزاری ایرنا: دفتر موسیقی و ارشاد می خواهند که کنسرت ها شروع بشوند

  تریبون هنر: خبرگزاری ایرنا نوشت: خوانندگان پاپ درحالی این روزها برای اجرای کنسرت، دچار یک تحریم ناخواسته شده‌اند که در این سکون، هیچ عایدی نصیب آنها و مردمی که به شادی نیاز دارند، نمی‌شود. ایران، هم‌اکنون ۱۰۰ روز است که از برگزاری کنسرت موسیقی بی‌بهره است. ۲ ماه از این […]

 • پاسخ وکیل اصغر فرهادی به اتهامات ایندی‌وایر

  تریبون هنر: وکیل اصغر فرهادی با اشاره به مطالب اخیری که درباره این فیلم‌ساز در «نیویورکر» مطرح شده، گفت: ریچل اویو تقریباً تمام توضیحات و اسنادی را که اصغر فرهادی و افرادی دیگر پیرامون ادعاهای مطرح شده در مقاله به او داده شده را نادیده گرفته و حذف کرده است. […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad