Ad


وزیر ارشاد: بخش مهم تغییر ریل حوزه سینما از مسیر «فارابی» است

تریبون هنر: وزیر فرهنک و ارشاد، محمدمهدی اسماعیلی با اشاره به رویکرد اصلی وزارت فرهنگ مبنی بر تغییر مسیر ریل حوزه فرهنگ به سوی ارزش های انقلاب اسلامی گفت: بخش مهم تغییر ریل حوزه سینما نیز از مسیر بنیاد سینمایی فارابی طی خواهد شد و این بنیاد گام های بلندی در این راستا برداشته است.

به گزارش تریبون هنر و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی پیش از ظهر امروز یکشنبه بیست و پنجم دی ماه در جلسه هیئت امنای بنیاد سینمایی فارابی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای حمایت از حوزه سینما در دوره جدید وزارت فرهنگ گفت: چندی پیش نخستین جلسه شورای عالی سینما در دوره جدید پس از سال‌ها وقفه برگزار و تصمیمات خوبی برای کمک به سینمای کشور اتخاد شد و دومین جلسه این شورا نیز بزودی برگزار می‌شود تا توجه به سینما در سطح کلان تصمیم‌گیری تداوم پیدا کند.

وزیر فرهنگ با یادآوری اقدامات و حمایت‌های دولت مردمی در حوزه سینما گفت: سیاستگذاری واحد در هزینه‌کرد بودجه‌های دستگاه‌های مختلف در حوزه فرهنگ در پی تصویب آیین‌نامه بند ز تبصره ۹ لایحه بودجه یکی از اتفاقات مهم ستاد فرهنگی دولت محسوب می‌شود و امیدواریم از این طریق بتوان حمایت‌های بیشتری از حوزه فرهنگ به ویژه سینما انجام داد.

وی در ادامه درخصوص جزئیات این آیین‌نامه گفت: براساس بند ز تبصره ۹ قانون بودجه، دستگاه‌های اجرایی مجاز هستند تا ۲ درصد از بودجه هزینه‌ای خود را در راستای هم‌افزایی و ارتقای فعالیت‌ها و تولیدات فرهنگی از قبیل موضوعات قرآنی، نمایشی، مطبوعاتی، رسانه‌ای نوین، نشر و کتاب و گردشگری و صنایع دستی هزینه کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: اگر می خواهیم حاکمیت فرهنگی به معنای جهت‌دهی به فرهنگ کشور در اختیار حاکمیت باشد باید به سهم فرهنگ از منابع توجه ویژه داشته باشیم؛ موضوعی که مورد تاکید مسئولان بخش‌های مختلف دولت مردمی است.

اسماعیلی با اشاره شعار اصلی وزارت فرهنگ درباره تغییر ریل حوزه فرهنگ به سوی ارزش‌های انقلاب اسلامی گفت: بخش مهم تغییر ریل حوزه سینما از مسیر بنیاد سینمایی فارابی می‌گذرد.

اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه تحولی وزارت فرهنگ اشاره کرد و گفت: در ابتدای حضور در وزارت فرهنگ برنامه تحولی وزارتخانه را در قالب ۱۲۰ اقدام شفاف تدوین کردیم که بخشی از آنها به حوزه سینما اختصاص دارد.

وی افزود: بنیاد فارابی در مسیر ایجاد تحول بنیادین در سینمای ملی، گام‌های بلندی برداشته است و وفاق، امیدآفرینی، نشاط، و تبیین پیشرفت‌های ایران اسلامی، شاخص‌های اصلی تولید و حمایت در فارابی است.

وزیر فرهنگ در پایان با تقدیر از فعالیت‌های بنیاد سینمایی فارابی، ابراز امیدواری کرد این بنیاد بتواند نقش خود در فضای کلی سینمای ایران را به طور کامل و موثر ایفا کند.

گفتنی است، پیش از سخنان وزیر فرهنگ، مهدی جوادی مدیر عامل بنیاد فارابی به ارائه گزارشی از فعالیت های این نهاد سینمایی پرداخت و اعضای هیئت امنای بنیاد، دیدگاه ها و نقطه نظرات خود را مطرح کردند.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

 

تاریخ انتشار :۲۵ دی ۱۴۰۱

برچسب‌ها:, ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad