Ad


پدرو پاسکال ۴۸ ساله شد

تریبون هنر:‌ پدرو پاسکال ۴۸ ساله شد. خوسه پدرو بالماسدا پاسکال (متولد ۲ آوریل ۱۹۷۵) بازیگر شیلیایی-آمریکایی است.
پس از نزدیک به دو دهه بازی در نقش‌های کوتاه در سینما و تلویزیون، پاسکال با ایفای نقش اوبرین مارتل در فصل چهارم سریال بازی تاج‌وتخت (۲۰۱۴) و خاویر پنیا در سریال جنایی نارکوها (۲۰۱۵–۲۰۱۷) به شهرت رسید.

از سال ۲۰۱۹، او نقش شخصیت اصلی سریال جنگ ستارگان تحت عنوان «مندلورین» و از سال ۲۰۲۳، نقش جوئل در سریال «آخرین بازمانده از ما» را بازی کرد.

خوزه پدرو بالماسدا پاسکال در ۲ آوریل ۱۹۷۵ در سانتیاگو، پایتخت شیلی به‌دنیا آمد. مادرش، ورونیکا پاسکال، روان‌شناسی تکوینی و پدرش، خوزه بالماسدا، پزشک بود.

به دلیل نسبت خانوادگی مادر او با آندرس پاسکال آلنده، رهبر جنبش چپ انقلابی، نه ماه پس از تولد پدرو پاسکال، به خانواده‌اش پناهندگی سیاسی در دانمارک اعطا شد. در نهایت خانواده او به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کردند و پاسکال در اورنج کانتی، کالیفرنیا، سن آنتونیو و تگزاس بزرگ شد.

پاسکال در ابتدا به شنا علاقه‌مند بود و در یازده‌سالگی در مسابقات قهرمانی ایالت تگزاس شرکت کرد، اما پس از ورود به کلاس‌‌های بازیگری، شنا را ترک کرد.

پاسکال در سال ۱۹۹۳ به نیویورک نقل‌مکان کرد و از آن زمان تا اکنون در آن‌جا زندگی می‌کند. او در سال ۱۹۹۷ از دانشگاه نیویورک فارغ‌التحصیل شد.

او پس از مرگ مادرش، نام‌خانوادگی او، پاسکال را به جای بالماسدا، برای خودش انتخاب کرد.

 

مطالب مرتبط:

نقد سریال «آخرین بازمانده از ما»: رویای به حقیقت پیوسته ی گیمرها

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۱۴ فروردین ۱۴۰۲

برچسب‌ها:
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad