Ad

سرنوشت نامعلوم سریال شهرزاد

با دستگیری محمد امامی، امکان دارد ساخت سری جدید سریال شهرزاد متوقف شود

حسن فتحی سریالش را کلید زده ولی قطعا آرامش مالی فصل اول را ندارد . سرمایه‌گذاران کنار او نیستند و همین مسئله سریال پرهزینه‌ی شهرزاد را می تواند دچار بحران کند

دست اندرکاران سریال شهرزاد روزهای خوبی را سپری نمی‌کنند. تهیه کننده‌های شهرزاد با مشکل جدی مواجه شده اند. فصل دوم سریال حسن فتحی در حالی کلید خورد که خبرهای ضد و نقیضی درباره بازداشت تهیه کننده اش به گوش می رسد. همکاری سید هادی رضوی، سرمایه گذار سریال هم در هاله ای از ابهام است و حالا سرنوشت «شهرزاد» نامعلوم است.
۱۰شهریور خبری منتشر شد با این تیتر: «فساد ۸ هزار میلیارد تومانی در صندوق ذخیره فرهنگیان.» روز پنجشنبه ۱۵ مهر خبر آمد که میم. الف. تهیه کننده «شهرزاد» به اتهام دخالت در فساد مالی صندوق فرهنگیان بازداشت شده است. تا این لحظه که گزارش را نهایی می کنیم، به هیچ کدام از خبرها نمی توان استناد کرد تا نتیجه گرفت ماجرا چیست.
حسن فتحی فصل دوم سریال «شهرزاد» را کلید زد اما هنوز خبر ارسالی روابط عمومی پروژه به خوبی در سایت ها نچرخیده بود که این خبراز کانال سینما دیلی همه را شوک کرد: «برخی خبرهای تایید نشده حکایت از بازداشت میم. الف به اتهام دخالت در فساد مالی صندوق فرهنگیان دارد.»
و چند دقیقه بعد نسخه کامل تر خبر: «فصل دوم سریال «شهرزاد» امروز در غیاب تهیه کننده و با حضور شهاب حسینی، ترانه علیدوستی، عبدالله اسکندری، مجید میرفخرایی و دیگر عوامل تولید آغاز به کار کرد. در عکس روز اول تصویربرداری هم مشخص است که تهیه کننده «شهرزاد» حضور ندارد.
تاکنون هیچ کدام از دست اندرکاران این سریال واکنشی نسبت به این خبر نشان نداده اند. با این حال عده ای معتقدند میم.الف خارج از کشور به سر می برد.»طولی نکشید که خبر دیگری آمد که حکایت از بازداشت قطعی میم. الف داشت: «خبر بازداشت میم. الف به اتهام دخالت در فساد مالی صندوق فرهنگیان در فضای مجازی به صورت گسترده پخش شد که هیچ کس آن را تایید یا تکذیب نکرد.
چیزی نگذشت که پدر میم. الف نامه ای نوشت و نقل قول منتسب به خود را تکذیب کرد: “به دنبال خبرپراکنی های پیوسته درباره میم. الف، متنی مملو از مطالب غیرموثق به اینجانب خطاب به پسرم در رسانه های اجتماعی منتشر شده که کاملا تکذیب می نمایم. خانواده ایشان تاکنون هیچ پیام، نامه یا اظهارنظری نداشته اند و انتشار این اخبار کذب محض می باشد”.
ساعتی بعد خبرگزاری صبا با پدر میم. الف مصاحبه کرد و گفت: “من خبر بازداشت پسرم را نه تایید می کنم و نه تکذیب. مادر میم. الف به من گفتند که ایشان به آلمان رفته است”.
محمدهادی رضوی و میم. الف سرمایه گذار «شهرزاد ۱» بودند که با تزریق بودجه به اندازه کافی اجازه ندادند پروژه در تولید دچار خلل شود. در اهمیت رضوی اجازه دهید بخشی از گزارش سینما ژورنال که ۱۶ تیر سال پیش نوشته شده را مرور کنیم: «سید محمدهادی رضوی مدیرعامل یک گروه اقتصادی به نام فاطمی را بر عهده دارد.
گروه فاطمی برای فعالیت های فرهنگی خود نیز یک باکس ویژه در نظر گرفته است و شهرزاد نیز در همین باکس به عنوان کارکرد فرهنگی این گروه تعریف شده است… سید محمدهادی رضوی در گفت و گویی که چندی پیش درباره تولید شهرزاد با دنیای تصویر داشت گفته بود؛ سریال شهرزاد بزرگترین و پرهزینه ترین مجموعه تاریخ سینما و تلویزیون ایران در بخش خصوصی است با هزینه ای بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال.
حسن فتحی سریالش را کلید زده ولی قطعا آرامش مالی فصل اول را ندارد . سرمایه‌گذاران کنار او نیستند و همین مسئله سریال پرهزینه‌ی شهرزاد را می تواند دچار بحران کند. فتحی تصمیم دارد قسمت اول سریالش را نوروز ۹۶ وارد شبکه نمایش خانگی کند. وی برای جلب رضایت علاقه مندان شهرزاد، بزرگ آقا را حفظ کرده و داستانش از طریق فلاش‌بک روایت می شود. امیر جعفری و رویا نونهالی را هم به تیم بازیگران اضافه کرده تا در کنار دیگر بازیگران اصلی فصل یک، خیالش از ویترین سریال راحت باشد.

تاریخ انتشار :۲۴ مهر ۱۳۹۵

برچسب‌ها:, , ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • شرکت در جشنواره فجر خیانت نیست / یادداشت عبدالجواد موسوی

  تریبون هنر _ سید عبدالجواد موسوی: چیزی نوشته بودم درباره جشنواره های فجر و بیشتر فیلم فجر. طبیعی است که برپایی جشنواره در چنین روزهایی که حال خیلی ها خوب نیست از نظر من کار چندان درستی نباشد و اصلا در چنین روزگارانی برپایی هرگونه جشنواره ای را دهن کجی […]

 • داریوش رفیعی؛ 64 سال پس از مرگ در اوج جوانی

  تریبون هنر: ۶۴ سال از درگذشت داریوش رفیعی، خواننده جوانمرگ موسیقی ایران گذشت. او در اوج شهرت به دلیل اعتیاد و تزریق آمپول کزار درگذشت. داریوش رفیعی در روز ۴ دی ۱۳۰۶، در بم به دنیا آمد. وی فرزند لطفعلی رفیعی، نماینده مردم بم در مجلس شورای ملی بود. پس […]

 • مشخصات کامل ۲۴ فیلم «سودای سیمرغ» در جشنواره فیلم فجر

  تریبون هنر: ۲۴ فیلم بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر چهل‌ویکم در حالی اعلام شدند که برخلاف سال‌های قبل تاکنون خبرهای چندانی از آن‌ها منتشر نشده است. به گزارش تریبون هنر،در چند وقت اخیر پیش‌بینی‌هایی درباره فیلم‌ها و کارگردان‌هایی که ممکن است در جشنواره امسال حضور داشته باشند منتشر می‌شد اما […]

 • یادداشت «بابک صحرایی» به بهانه تولد فروغ فرخزاد
  جامعه ای که به صورت تاریخی زن را نمی شناسد
  یادداشت «بابک صحرایی» به بهانه تولد فروغ فرخزاد

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: شعر فروغ فرخزاد، «فریاد تنهایی» برای رسیدن به «رهایی» است. با پشتوانه ای غنی از اندیشمندی. او از محدودیت، چه در خانه و چه در جامعه، منزجر است و همین انزجار، بال پروازش می شود. او از استبداد خانه پدری، روزمره گی کنار همسری که […]

 • خبرگزاری ایرنا: دفتر موسیقی و ارشاد می خواهند که کنسرت ها شروع بشوند

  تریبون هنر: خبرگزاری ایرنا نوشت: خوانندگان پاپ درحالی این روزها برای اجرای کنسرت، دچار یک تحریم ناخواسته شده‌اند که در این سکون، هیچ عایدی نصیب آنها و مردمی که به شادی نیاز دارند، نمی‌شود. ایران، هم‌اکنون ۱۰۰ روز است که از برگزاری کنسرت موسیقی بی‌بهره است. ۲ ماه از این […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad