Ad


اعلام انزجاز بخشی از اهالی موسیقی درباره هتک حرمت قرآن

تریبون هنر: جمعی از اصحاب موسیقی ضمن اعلام انزجار خود از اقدام غیرمسئولانه در هتک‌ حرمت قرآن، این عمل ننگین را محکوم کردند.

به گزارش تریبون هنر، جمعی از هنرمندان موسیقی، موسسات فرهنگی هنری عرصه موسیقی، دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن موسیقی ایران، شعب استانی انجمن و دفتر سرود، ضمن اعلام انزجار خود از اقدام غیرمسئولانه در هتک‌ حرمت مصحف شریف قرآن، با انتشار بیانیه‌ای مشترک این عمل ننگین را محکوم کردند.

متن این بیانیه بدین شرح است:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیم

یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ (سوره مبارکه صف، آیه ۸)

آنان تصمیم دارند که نور خدا را با دهان‌ خود خاموش کنند، در حالی که خداوند کامل کننده نور خویش است، هرچند کافران ناخشنود باشند.

تابش پُر فروغ کلام نور بر سعادت انسان، روزافزون است و تنها مُشرکانی آن را کتمان می‌کنند که همزیستی مسالمت‌آمیز جوامع بشری را تاب ندارند. قرآن‌ کریم به منزله‌ راهنمایی سترگ و تغییر ناپذیر همواره چراغ راه هدایت بوده و تمامی ادیان آسمانی بی‌نیاز از نور دلالت نبوده‌اند. قرآن‌سوزی همانا، فرو رفتن در چاه ظلمانی نفس است و کسانی که چنین ستیزه‌جو نمایان می‌شوند، خورشیدِ یگانه و رسولان آن را تاب پذیرش ندارند.

جمعی از هنرمندان موسیقی، موسسات فرهنگی هنری عرصه موسیقی، دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن موسیقی ایران، شعب استانی انجمن و دفتر سرود، ضمن اعلام انزجار خود از اقدام غیرمسئولانه در هتک‌ حرمت مصحف شریف قرآن، این عمل ننگین را محکوم می‌کنند. به‌ امید آنکه روزی همه‌ انسان‌های جهان زیر پرچم ادیان الهی در احترام و آرامش باشند و کوردلان و زندیقان، خود را در تابش یگانه‌ کلام‌الله قرار دهند.

 

مطالب مرتبط:

محمد خزاعی: به خاطر هتک حرمت به قرآن هیچ فیلم سوئدی را نمی‌پذیریم

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۲ مرداد ۱۴۰۲

برچسب‌ها:,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad