Ad

سومین قاچاق پیاپی

نسخه قاچاق «ارادتمند نازنین بهاره تینا» منتشر شد

تریبون هنر: سومین قاچاق پیاپی در روزهای اخیر اتفاق افتاد و فیلم «ارادتمند نازنین بهاره تینا» هم منتشر شد.

به گزارش تریبون هنر، فیلم «ارادتمند نازنین بهاره تینا» به کارگردانی عبدالرضا کاهانی که چندین سال از توقیفش می گذرد، ذقایقی پیش در کانال های تلگرامی منتشر شد.

با انتشار نسخه فیلم توقیف شده عبدالرضا کاهانی حالا قاچاق فیلم‌ها به یک بحران همه جانبه برای سینمای ایران تبدیل شده است.

از دقایقی قبل فیلم «ارادتمند نازنین بهاره تینا» با بازی مهناز افشار، طناز طباطبایی، سحر دولتشاهی، آیدا ماهیانی، مهران غفوریان، محمد کارت و … در کانال‌های تلگرامی در حال انتشار است. این سومین قاچاق پی در پی فیلم‌های سینمایی در کمتر از یک هفته است.

عبدالرضا کاهانی مدتی پیش اعلام کرده بود قصد انتشار فیلم توقیف شده‌اش را در اینترنت دارد اما در نهایت اعلام کرد به دلیل خواست تهیه‌کننده فیلم از این تصمیم منصرف شده. در این شرایط هنوز منشا انتشار این فیلم‌ و همچنین «تفریق» و «بی رویا» مشخص نیست و باید در انتظار توضیحات ستاد صیانت و سازمان سینمایی در این مورد بود.

 

در آبان ماه ۱۴۰۰ قرار بود با آغاز اکران فیلم عبدالرضا کاهانی در نقاط مختلف جهان این فیلم به طور رسمی منتشر شود اما به خاطر مخالفت سازمان سینمایی، عبدالرضا کاهانی این اکرتن را لغو کرد و دلیل آن را به دردسر نیفتادن همکارانش عنوان کرد.

 

مرداد ماه سال ۱۳۹۵، حبیب ایل بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در پاسخ به این پرسش که با تغییر اعضای شورای بازبینی فیلم های سینمایی امکان بررسی مجدد «ارادتمند؛ نازنین بهاره تینا» به کارگردانی عبدالرضا کاهانی که در ترکیب شورای قبلی رد شده است وجود دارد یا خیر، توضیح داد: براساس قوانین موجود فیلم هایی که در شورای پروانه نمایش رای قطعی خود مبنی بر رد را دریافت می کنند دیگر نمی توانند درخواست جدید به شورای مورد نظر را بدهد.

وی تاکید کرد: شورای جدید فیلم هایی را که اصلاحیه خورده باشند دوباره بررسی می‌کند ولی وقتی فیلمی کلا رد شده باشد امکان بررسی آن در همان شورا فراهم نیست.

 

 

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۲۹ مرداد ۱۴۰۲

برچسب‌ها:, , ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad