Ad

من اینجا ریشه در خاکم

عبدالحسین مختاباد مهاجرت از ایران را تکذیب کرد

تریبون هنر: عبدالحسین مختاباد با انتشار یادداشتی خبر مهاجرت خود از ایران را تکذیب کرد

به گزارش تریبون هنر، مختاباد خطاب به خبرنگاری که خبر مهاجرت او را منتشر کرده است نوشت:
آقای ب . ب؛ سال قبل نیز خبری از من نشراندی!؟ در آن ایام برادر عزیزم روان‌شاد سید ابوالحسن، در قید حیات بود، همو که بیش از سی سال در کسوت شریف خبرنگاری بر عهد و سوگندش به قلم استوار ماند و با آن «جامه کس سیه و دلق خود ارزق ننمود…».

آن عزیز سفر کرده به من گوشزد کرد که اینان “روزنامه‌نگاران زرد” هستند که با سرک در زندگی این و آن “لقمه نانی به‌کف آرند و به “غفلت” بخورند و ای بسا سر در آخوری.

اینک اما اوست خفته خوابی نه بیداریش در دنبال… تا جوابی سزاوارتر از من بدهد. و اما پاسخ من:

من اینجا ریشه در خاکم
من اینجا عاشق این خاک اگر آلوده یا پاکم
من اینجا تا نفس باقی‌ست می‌مانم

من از اینجا چه می‌خواهم، نمی‌دانم
امید روشنایی گرچه در این تیرگی‌ها نیست
من اینجا باز در این دشت خشک تشنه…

 

عبدالحسین مختاباد، متولد ۱۳۴۵، موسیقی را نزد استادانی چون کریم صالح عظیمی (آواز)، عطاءالله جنگوک (سه‌تار) و همچنین کامبیز روشن‌روان، شاهین فرهت و محسن الهامیان (تئوری موسیقی، سُلفِژ و هارمونی) و امیر بیداریان (تنبک) فرا گرفته‌است. وی در عرصه موسیقی تاکنون بیش از ۲۰ آلبوم تولید کرده‌است. او فارغ‌التحصیل کارشناسی علوم اجتماعی از دانشگاه تهران، کارشناسی زبان انگلیسی از دانشگاه یورک (کانادا)، کارشناسی موسیقی از دانشگاه اتاوا کانادا و دکترای موسیقی (آهنگ‌سازی و اجرا) از دانشگاه گلداسمیت انگلستان می‌باشد. مختاباد در کنار تحصیل دانشگاهی‌ و بعد از بیش از یک دهه تعلیم و فراگیریِ ظرایف موسیقی ایرانی و غربی، فعالیت رسمی موسیقایی‌ و هنری را در سال ۱۳۷۰ و با ارائه اثر معروفش به نام تمنای وصال با آهنگ‌سازی و خوانندگی خود آغاز کرد.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۲۱ شهریور ۱۴۰۲

برچسب‌ها:
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad