Ad


حمید جبلی با عکس هایی دیده نشده از «آتیلا پسیانی» در «شب عکس تئاتر» حضور یافت

تریبون هنر: حمید جبلی با عکس هایی دیده نشده از «آتیلا پسیانی» در «شب عکس تئاتر» حضور یافت.
به گزارش تریبون هنر، نمایشگاه نخستین جشن «شب عکس تئاتر» و «دیدار» جمعه ۸ دی در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد؛ حمید جبلی در نمایشگاه «دیدار» عکس‌هایی از «گروه تئاتر بازی» را در معرض دید قرار داده است؛ او در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه گفت که «من نمی‌دانستم برای دوستم آتیلا پسیانی که پیش از سال ۶۰ با هم کار کرده بودیم، چه کاری می‌توانم انجام دهم.»

دو نمایشگاه‌ نخستین جشن «شب عکس تئاتر» و «دیدار» روز گذشته جمعه ۸ دی ماه در گالری‌های پاییزِ و استاد میرمیران خانه هنرمندان ایران برپا شد.

این دو نمایشگاه تا ۱۸ دی ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت.

 

۴۵۵ اثر از ۹۲ عکاس پس از انتشار فراخوان نمایشگاه نخستین جشن «شب عکس تئاتر» برای اعضای انجمن صنفی عکاسان تئاتر ایران، به این رویداد ارسال شده بود که در نهایت ۶۰ اثر به بخش نمایشگاه راه پیدا کرد؛ این آثار در گالری پاییزِ خانه هنرمندان ایران به نمایش گذاشته شده است.

بر اساس آنچه که خانه هنرمندان ایران اعلام کرده است، به صورت همزمان نمایشگاه «دیدار» نیز که منتخبی از عکس‌های حمید جبلی از تئاترهای آتیلا پسیانی در گروه تئاتر بازی است، در گالری استاد میرمیران خانه هنرمندان ایران به نمایش گذاشته شده است.

 

حمید جبلی با عکس هایی دیده نشده از «آتیلا پسیانی» در «شب عکس تئاتر» حضور یافت

 

حمید جبلی که در مراسم افتتاحیه این دو نمایشگاه حضور داشت ضمن دعوت حاضران به بازدید از آثار حاضر در دو گالری پاییز و استاد میرمیران گفت: آثار حاضر در گالری استاد میرمیران، عکس‌های من به یاد آتیلا پسیانی است.

جبلی مخاطبان را به بازدید از آثار گالری پاییز نیز گفت: آثار حاضر در گالری پاییز نیز عکس‌های بخش مسابقه بود که باید آنها را مفصل‌تر ببینید.

 

آسیبِ اوضاع اقتصادی به عکس و عکاسی تئاتر

حمید جبلی ادامه داد: از دوستانی که تشریف آوردند، تشکر می‌کنم. همه بزرگان به‌خصوص عکاسان تئاتر حضور دارند و نمی‌توان نام همگی را برد. از آقای عسگرپور تشکر می‌کنم که این امکان را در اختیار بچه‌های انجمن گذاشته‌اند. متاسفانه روز به روز شرایط ما از لحاظ امکانات و اقتصادی بدتر می‌شود. اکنون اگر عشق نباشد دیگر عکس و عکاسی تئاتر وجود ندارد. چون واقعا هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید که شغل من عکاسی تئاتر است و با این کار زندگی می‌کنم. امیدوارم این موضوع هم به صورتی حل شود.

او افزود: نمایشگاه آثار حاضر در گالری پاییز، عکس‌های بخش مسابقه بین دوستان عکاس جوان‌تر بوده که ۶۰ اثر آن برای این نمایشگاه انتخاب شده است. چون داور بودم، اسم هیچکدام از عکاس‌های انتخاب شده را نمی‌دانم. در واقع ما برای داوری، با کد درج شده روی آثار آنها را می‌دیدیم و انتخاب می‌کردیم.

 

حمید جبلی با عکس هایی دیده نشده از «آتیلا پسیانی» در «شب عکس تئاتر» حضور یافت

 

حمید جبلی: نمی‌دانستم برای آتیلا پسیانی چه کار کنم!

این هنرمند در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره نمایش آثار خود در گالری استاد میرمیران نیز گفت: من نمی‌دانستم برای دوستم آتیلا پسیانی که پیش از سال ۶۰ با هم کار کرده بودیم، چه کاری می‌توانم انجام دهم. چون آقای پسیانی گروه تئاتر بازی را تاسیس کرده بود و من به عنوان عکاس در گروه با ایشان همکاری می‌کردم، این آثار را برای نمایش انتخاب کردم.

 

حمید جبلی با عکس هایی دیده نشده از «آتیلا پسیانی» در «شب عکس تئاتر» حضور یافت

 

۴۰ سال عکاسی از «گروه تئاتر بازی» در یک گالری

او ادامه داد: عکس‌های حاضر در نمایشگاه از سال ۶۲ ـ ۶۳ شروع شده و به آخرین کار او می‌رسد که این اتفاق رخ داد. متاسفانه نتوانستم آخرین عکس‌ها را با کیفیت خوب به ایشان نشان دهم. امیدوارم لذت ببرید. این کوچکترین کاری بود که می‌توانستم برای یک دوست انجام دهم. این عکس‌ها را به انجمن صنفی عکاسان تئاتر تقدیم کردم تا هر طور توانستند از آن‌ها محافظت کنند تا به صورتی یاد آتیلا برایمان باقی بماند.

ابراهیم حسینی که دبیری نمایشگاه نخستین جشن «شب عکس تئاتر» را بر عهده دارد هم در مراسم افتتاحیه حاضر شده بود.

او ضمن تشکر از مجموعه خانه هنرمندان با بیان اینکه اینجا خانه ماست و در آن خیلی احساس راحتی می‌کنیم، گفت: فکر می‌کنم وظیفه همه ماست که در نگهداری خانه هنرمندان کوشا باشیم.

او ادامه داد: تمام رویدادهای عکاسی ما در ۲۰ سال گذشته، در خانه هنرمندان بوده و هیچ جای دیگری هم نرفته و نمی‌رویم. در این مدت سه کارگاه داشتیم؛ یک کارگاه دیگر و یک برنامه اختتامیه هم داریم.

 

حمید جبلی با عکس هایی دیده نشده از «آتیلا پسیانی» در «شب عکس تئاتر» حضور یافت

 

کیومرث مرادی، ابراهیم حقیقی، اصغر پیران، سیامک زمردی مطلق، هوتن شکیبا، ستاره پسیانی، مسعود پاکدل، مهدی آشنا و محمد مهدی عسگرپور از جمله افراد حاضر در این مراسم بودند.

نمایشگاه‌های نخستین جشن «شب عکس تئاتر» و «دیدار» تا ۱۸ دی ۱۴۰۲ در گالری‌های پاییزِ و استاد میرمیران خانه هنرمندان ایران برپاست. علاقه‌مندان به تماشای این آثار می‌توانند به غیر از شنبه‌ها از ساعت ۱۴ تا ۲۰ به گالری‌های این مجموعه مراجعه کنند.

 

حمید جبلی با عکس هایی دیده نشده از «آتیلا پسیانی» در «شب عکس تئاتر» حضور یافت

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۹ دی ۱۴۰۲

برچسب‌ها:, ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • با رکوردداران کنسرت موسیقی در سال ۱۴۰۲ آشنا شوید

  تریبون هنر: هنوز یک‌ماه از سال جدید نگذشته که قیمت بلیت‌های موسیقی ۱۰۰هزار تومان گران‌تر شده و بلیت کنسرت‌ها نزدیک به ۹۰۰هزار تومان به‌خصوص در کنسرت‌های پاپ دیده می‌شود. در دیگر شهرها هم قیمت بلیت‌ها تا سقف ۶۰۰هزار تومان به فروش می‌رسد که سقف قیمت در سال گذشته به ۵۰۰هزار […]

 • رضا داودنژاد، «مصائب شیرین»، کات!

  تریبون هنر: مخابره خبر درگذشت رضا داودنژاد در شامگاه ۱۳ فروردین ماه در حالی که چند سال قبل در چنین روزی خبر درگذشت جمشید مشایخی را مخابره کردیم، آنقدر سخت بود که برای انتشارش تامل کردیم، به چند نفر زنگ زدیم، فکر می‌کردیم دروغ ۱۳ فروردین ماه است اما گویا […]

 • ماجرای یک پرونده‌ رازآلود در «بی‌بدن»/ قصه دختری که جنازه ندارد

  تریبون هنر: فیلم «بی‌بدن» اولین تجربه سینمایی مرتضی علیزاده به نویسندگی کاظم دانشی است که به موضوع جنجالی قتل یک دختر و ماجراهای پس از آن در روایتی مشابه فیلم «علفزار» می‌پردازد. در قالب سلسله گزارش‌هایی با عنوان «پیشنهاد نوروزی خبرگزاری مهر» به مخاطبان سینما» به معرفی فیلم‌های اکران نوروزی […]

 • کدام فیلم ها در سینمای ۱۴۰۲ توقعات را برآورده نکرده؟

  تریبون هنر: ایرنا نوشت: سال ۱۴۰۲ سالی غیرقابل پیش‌بینی برای گیشه سینماها بود. سالی که اخبار فروش ۱۰۰۰میلیاردی تمام سینما را گرفته بود و در این بین فیلم‌هایی آمدند و رفتند که هیچ‌کس متوجه آن‌ها نشد. از دومین فیلم کارگردان فسیل گرفته تا کمدی ویلای ساحلی که توقع‌ها را نسبت […]

 • از مایکل جکسون تا پسر بروسلی: کشف چیزهای عجیب در جسد سلبریتی‌ها

  تریبون هنر: از مایکل جکسون و رابین ویلیامز و پسر بروسلی تا هیث لجر و دختر الویس پریسلی، سلبریتی های محتلفی بوده اند که سرنوشت تراژیکی داشته‌اند؛ اما بررسی‌های پس از مرگشان از نکات غافلگیر کننده‌ای در خصوص مرگ آن‌ها پرده برداشته است.   مرگ همیشه اتفاقی غم انگیز است، بخصوص […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad