Ad


حمید جبلی: در تمام این مدت مشغول نوشتن چند نمایشنامه بوده‌ام

تریبون هنر: حمید جبلی درباره دوری چندین ساله اش از عرصه های تصویر و نمایش گفت: لیکار نبوده ام در تمام این مدت مشغول نوشتن چند نمایشنامه بوده‌ام.

به گزارش تریبون هنر، مدتی است که نمایشی به اسم سوسمار به نویسندگی حمید جبلی و کارگردانی رحمت امینی در سالن اصلی تئاتر شهر روی صحنه رفته است.

 

حمید جبلی در نشست مربوط به این نمایش درباره دوری طولانی مدتش از تئاتر گفت: نمایشنامه «سوسمار» دو سال پیش نوشته، وقتی روی صحنه نمی‌روم، به معنای آن نیست که بیکار بوده‌ام، بلکه مشغول نوشتن هستم. در این مدت چند نمایشنامه نوشتم و آقای امینی نمایشنامه «سوسمار» را برای اجرا انتخاب کرد.

 

رحمت امینی نیز توضیح داد: این نمایش پس از چالش‌های چند ساله‌ای همچون کرونا و… روی صحنه رفت و به ثمر رسید. در مدتی که از اجرای آن می‌گذرد، نگاه‌های متفاوتی درباره این کار وجود داشته است.

 

حمید جبلی درباره نمایش سوسمار گفت: در نمایش ما بچه، بهانه‌ای است برای آمدن سوسمار. در این زمانه، بچه، سوسمار است. من بچه‌ای ندارم ولی دوستانی که بچه کوچک دارند، با معضلاتی متعدد دست به گریبان هستند؛ از پوشک و شیر خشک تا هزینه بالای مدرسه.

 

او اضافه کرد: مساله دیگر این است که الان آینده بچه‌ها چیست. مرد خانواده نمایش ما برای تامین هزینه‌های زندگی، دو شیفت کار می‌کند، معلوم است که این نباید بچه‌دار شود. برای من، بچه، بهانه‌ای است برای آمدن سوسمار به ‌عنوان موجودی که زندگی ما را مختل می‌کند.

 

 

نمایش «سوسمار» هر شب راس ساعت ۲۰ و پانزده دقیقه و به مدت یک ساعت در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است.

عکس‌های پیوست خبر از شیرین جهان‌زاده است.

 

 

حمید جبلی: در تمام این مدت مشغول نوشتن چند نمایشنامه بوده‌ام

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۲۲ شهریور ۱۴۰۲

برچسب‌ها:, ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad