Ad


ناصر ممدوح: با هوش مصنوعی سراغ صدایم بروند شکایت می‌کنم

تریبون هنر: ناصر ممدوح، هنرمند پیشکسوت کشورمان با بیان اینکه حالش مساعد است و مشغولِ کار، در عین حال تاکید می‌کند: اگر با استفاده از هوش مصنوعی صدای من را بازسازی کنند، حتماً شکایت خواهم کرد.

ناصر ممدوح حال جسمی‌ این روزهایش را اینگونه شرح می‌دهد: خدا را شکر این روزها حالم خوب است و خیلی بهترم و سرِ کار هستم. سال هاست که کار تصویر انجام نمی‌دهم اما در دوبله فعالیت می‌کنم.

 

خدا را شکر شرایطم خوب است

این هنرمند در توضیح عکس و فیلمی که چندی پیش از او در برخی رسانه ها منتشر شد، می گوید: روزی که برای مراسم ختم آقای ناصر طهماسب حاضر شدم متاسفانه کمرم درد شدیدی داشت. آن روز گویا عکاس‌ها و فیلمبردارها هم به من لطف داشتند و ول کن نبودند. آن روز از روزهایی بود که من به زحمت در مراسم حاضر شدم و درد کمرم بسیار شدید بود اما الان خدا را شکر خیلی بهترم و با مراعات، زندگی و کارم را می کنم. اگر هم برای کاری دعوت شوم می‌روم و می‌آیم.

این دوبلور باسابقه درباره کیفیت فعلی کارهای دوبله هم اظهار می کند: مسلماً کارها، دیگر کارهای گذشته نیستند. اگر شما این کارها را با دهه ۴۰ مقایسه کنید می‌بینید که خیلی سطحشان پایین است یا گویندگان در آن سطح نیستند یا بازیگران و اصلاً فیلم‌ها چیز دیگری اند.

 

اگر با هوش مصنوعی از صدایم استفاده کنند شکایت می کنم

ممدوح در ادامه درباره بازسازی صدای گویندگان و خوانندگان با استفاده از هوش مصنوعی هم بیان می‌کند: به نظرم این کار کاملاً غلط است. تا زمانی که منِ ناصر ممدوح خودم می‌توانم صحبت کنم و زنده هستم، هوش مصنوعی معنی ندارد. اصلا چه در زمان حیات و چه پس از حیات هنرمند نباید با استفاده از هوش مصنوعی صدایش را بازسازی کرد؛ چراکه باور مردم از صدا هنرمند تغییر می‌کند.

او یادآور می‌شود: این روزها درست است که هوش مصنوعی کارها را راحت کرده، هزینه ندارد، معطلی ندارد اما اصلاً درست نیست. اگر روزی از صدای من استفاده کنند بلافاصله اقدام قانونی می‌کنم. حتما از طرف من اعلام و تاکید کنید که ناصر ممدوح گفت اگر هوش مصنوعی از صدای من استفاده کند حتماً شکایت خواهم کرد چراکه باور مردم نسبت به صدای من تغییر می‌کند. ما باید امنیت صدایی داشته باشیم به خصوص تا زمانی که خودمان زنده هستیم.

 

ما مسوولیم

او ادامه می دهد: منِ گوینده هر متنی را نمی‌خوانم بلکه متنی را می‌خوانم که از نظر شنونده درست است. صدای من در جامعه به گونه‌ای جا افتاده که وقتی چیزی را تبلیغ می‌کنم حتماً درست است. سال ها پیش از طرف یک شرکت معتبر به من تبلیغی پیشنهادی شد اما قبول نکردم.

ناصر ممدوح در پایان بار دیگر با تاکید بر اینکه صدایش تبلیغی نیست، می گوید: آن زمان یادم هست سرِ سریال «آسمان همیشه ابری نیست» یک روز خانم آتنه فقیه نصیری آمدند و گفتند مادرم سلام رساند و گفت به ممدوح بگو چیزی که تبلیغ کرده بود را خریدم اما خوب نبود! همان موقع انگار دنیا روی سر من خراب شد. ما در مقابل جامعه مسوولیم. صدای من تبلیغی نیست. منِ گوینده با صدایم پیام می‌دهم اما تبلیغ دیگر هرگز.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۱۹ اسفند ۱۴۰۲

برچسب‌ها:
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • با رکوردداران کنسرت موسیقی در سال ۱۴۰۲ آشنا شوید

  تریبون هنر: هنوز یک‌ماه از سال جدید نگذشته که قیمت بلیت‌های موسیقی ۱۰۰هزار تومان گران‌تر شده و بلیت کنسرت‌ها نزدیک به ۹۰۰هزار تومان به‌خصوص در کنسرت‌های پاپ دیده می‌شود. در دیگر شهرها هم قیمت بلیت‌ها تا سقف ۶۰۰هزار تومان به فروش می‌رسد که سقف قیمت در سال گذشته به ۵۰۰هزار […]

 • رضا داودنژاد، «مصائب شیرین»، کات!

  تریبون هنر: مخابره خبر درگذشت رضا داودنژاد در شامگاه ۱۳ فروردین ماه در حالی که چند سال قبل در چنین روزی خبر درگذشت جمشید مشایخی را مخابره کردیم، آنقدر سخت بود که برای انتشارش تامل کردیم، به چند نفر زنگ زدیم، فکر می‌کردیم دروغ ۱۳ فروردین ماه است اما گویا […]

 • ماجرای یک پرونده‌ رازآلود در «بی‌بدن»/ قصه دختری که جنازه ندارد

  تریبون هنر: فیلم «بی‌بدن» اولین تجربه سینمایی مرتضی علیزاده به نویسندگی کاظم دانشی است که به موضوع جنجالی قتل یک دختر و ماجراهای پس از آن در روایتی مشابه فیلم «علفزار» می‌پردازد. در قالب سلسله گزارش‌هایی با عنوان «پیشنهاد نوروزی خبرگزاری مهر» به مخاطبان سینما» به معرفی فیلم‌های اکران نوروزی […]

 • کدام فیلم ها در سینمای ۱۴۰۲ توقعات را برآورده نکرده؟

  تریبون هنر: ایرنا نوشت: سال ۱۴۰۲ سالی غیرقابل پیش‌بینی برای گیشه سینماها بود. سالی که اخبار فروش ۱۰۰۰میلیاردی تمام سینما را گرفته بود و در این بین فیلم‌هایی آمدند و رفتند که هیچ‌کس متوجه آن‌ها نشد. از دومین فیلم کارگردان فسیل گرفته تا کمدی ویلای ساحلی که توقع‌ها را نسبت […]

 • از مایکل جکسون تا پسر بروسلی: کشف چیزهای عجیب در جسد سلبریتی‌ها

  تریبون هنر: از مایکل جکسون و رابین ویلیامز و پسر بروسلی تا هیث لجر و دختر الویس پریسلی، سلبریتی های محتلفی بوده اند که سرنوشت تراژیکی داشته‌اند؛ اما بررسی‌های پس از مرگشان از نکات غافلگیر کننده‌ای در خصوص مرگ آن‌ها پرده برداشته است.   مرگ همیشه اتفاقی غم انگیز است، بخصوص […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad