Ad


تهیه کننده سریال افرا: دقت می کردیم در صحنه های سریال ماسک دیده نشود

تریبون هنر: تهیه کننده سریال افرا با بیان اینکه تا پایان پخش سریال، درگیر تدوین، موسیقی و صداگذاری کار هستند، گفت: به دلیل پخش یکباره «افرا»، کمی خودمان را به روز کردیم و اکنون هرشب به شکل قسمت به قسمت تدوین کار را پیش می بریم.

محمدکامبیز دارابی درباره وضعیت تدوین سریال «افرا» توضیح داد: تصویربرداری کار مدتی است که به پایان رسیده است. ولی با توجه به اینکه قرار نبود پخش سریال در این تایم اتفاق بیفتد و طبق برنامه ریزی هایمان پیش بینی کرده بودیم به اندازه کافی برای تکمیل و پایان دادن به کار زمان داشته باشیم، اما ناگهان زمان پخش سریال طبق تصمیم تلویزیون جلو افتاد، به عبارتی به روز شدیم و با سرعت بیشتر، «افرا» را در نهایت به آنتن شبکه یک سیما رساندیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر همزمان با پخش «افرا»، کارهای تدوین، صداگذاری، موسیقی و اصلاح رنگ را به شکل قسمت به قسمت پیش می بریم و آماده می کنیم. البته کار تدوین مجموعه کمی جلوتر است، ولی بخشی از مراحل فنی و جزییات، هرشب قبل از پخش سریال انجام می شود. در حال حاضر روایت قصه «افرا» به نیمه رسیده و با توجه به اینکه کارمان ۴۰ قسمتی است، با محاسبه ما و نمایش شش قسمت در هفته، تا اواخر مهر ماه مشغول مسائل پخش خواهیم بود.

تهیه کننده «افرا» درباره دشواری های کار در ایام کرونا در زمان تصویربرداری این مجموعه گفت: ما سال گذشته تصویربرداری «افرا» را آغاز کردیم و با توجه به اینکه گیلان هم یکی از قرمزترین شهرها در اوج کرونا بود کار برایمان سخت شد. از طرفی کارمان از تنوع لوکیشن برخوردار بود و قصه پرکاری داشتیم. با بازیگران فرعی و هنروران، زیاد کار داشتیم؛ بنابراین کار دشواری های خودش را داشت ولی تمام تلاشمان را کردیم تا با رعایت پروتکل های بهداشتی و همکاری گروه، کنترل کنیم و خدا را شکر تا پایان کار کسی آسیبی ندید.

دارابی همچنین خاطرنشان کرد: از سویی دیگر به دلیل اینکه با توجه به زمان قصه نمی خواستیم در «افرا» به بحث کرونا اشاره کنیم، هم به لحاظ بحث خطری که همواره عوامل را تهدید می کرد و هم به لحاظ اینکه باید دقت می کردیم تا در پلان هایمان ماسک دیده نشود، کار برایمان سخت تر شده بود. به عنوان مثال اگر رهگذری یا ماشینی عبور می کرد که ماسک داشتند باید خیلی کار را تکرار می کردیم تا کار خراب نشود، به دلیل اینکه اصلا زمان قصه ما به کرونا نمی خورد و ناگزیر نباید به آن می پرداختیم.

او همچنین درباره پرداخت به موضوع محیط زیست در «افرا» و اینکه با توجه به حساسیت های این بخش به لحاظ پرداخت و ممیزی های احتمالی به مشکلی برنخوردید؟ بیان کرد: به هرحال در هرکاری یکسری خطوط قرمز و چهارچوب هایی وجود دارد که باید رعایت شود و در پروژه ما هم به طور طبیعی تا حدی وجود دارد. ضمن اینکه همه ما تهیه کنندگان و کارگردانان هم طبعا به این موارد واقفیم. با این وجود، آنچه که باید در قصه «افرا» و مسائل مبتلا به محیط زیست و قشر زحمتکش و متعهد محیط بان پرداخته می شد و مورد نظر ما بود، خوشبختانه انجام شد؛ البته به شکل دراماتیک و نه گل درشت و امیدوارم فایده داشته باشد و گامی سازنده در حل این مشکلات و آگاه‌سازی بیشتر مردم تلقی شود.

 

سریال افرا

 

تهیه کننده سریال افرا گفت: امیدوارم این سریال به شکل خوبی دیده شود و بینندگان از کار رضایت داشته باشند؛ چراکه واقعا برایش زحمت کشیده ایم و کل کار در شهرستان گرفته شده است که مشخصاً دشواری های خاص خود را در جریان تولید دارد. در هر حال امیدوارم تاثیرش برای بینندگان رضایت بخش باشد.

او در پایان درباره سریالی کمدی که پیشتر گفته می شد قرار است به تهیه‌کنندگی او و کارگردانی احمد کاوری در شبکه نمایش خانگی به تولید برسد، اعلام کرد: صحبت هایی مقدماتی برای پروژه ای که گفتید انجام شده بود که مربوط می شود به یکی دو سال قبل و بحث و جلساتی هم در این زمینه صورت گرفت اما فعلاً منتفی شده است و در حال حاضر تصمیمی برای تولید آن نداریم.

سریال «افرا» به کارگردانی بهرنگ توفیقی هرشب ساعت ۲۲ و ۱۵ دقیقه از شبکه یک سیما به روی آنتن می رود. مهدی سلطانی، پژمان بازغی، اسماعیل محرابی، روزبه حصاری، پیام دهکردی، علیرضا آرا، مینا وحید، فریبا متخصص و … از بازیگران این مجموعه تلویزیونی هستند. «افرا» به تهیه کنندگی محمدکامبیز دارابی و مجید مولایی تهیه شده است.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۲۷ شهریور ۱۴۰۰

برچسب‌ها:,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • رضا یزدانی

  تریبون هنر: امروز تولد رضا یزدانی، هنرمند برجسته عرصه های موسیقی و سینماست. بابک صحرایی با انتشار ماکت ابتدایی بخشی از آهنگی منتشر نشده با صدای رضا یزدانی نوشت: رضا یزدانی از معدود خواننده های مولف و جریان ساز موسیقی ایران است آگاه و هوشمند است و حضورش در سینما […]

 • نقد سریال چپل ویت

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: سریال چپلویت (Chapelwaite) سریالی دلهره آور و روانشناختی است. سریالی با فضای گونیک قرن نوزدهمی که با شروع نفسگیرش در قسمت اول، مخاطب را با خود همراه می کند. تا قسمت های میانی، برجستگی تم جنایی روانشناختی اثر با بازی خوب آدرین برودی، فضای اگرچه […]

 • سریال time

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: سریال زمان (Time) درباره حفظ شرافت در شرایط دشوار است. آن جا که یک اشتباه انسان را به ورطه سقوط می کشاند. جایی انسان برای بقا، نیاز دارد که پا روی اصول اخلاقی اش بگذارد. سریال زمان به خوبی نشان می دهد که شرافت و […]

 • تریبون هنر _ بابک صحرایی: سریال بازی مرکب تفکر کمونیستی کهنه ای را به شکلی مدرن و جذاب و هیجان انگیز بیان می کند. فقر، خشونت می آورد، خشونت، مرگ بیرحمانه را در پی دارد و عامل تمام این بدبختی ها، اسثمار مردم تهیدست توسط ثروتمندان بیرحم و بی بند […]

 • بهترین مینی سریال های خارجی

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: بهترین مینی سریال های خارجی و انتخاب آن ها همیشه امری دشوار است. سال هاست که مینی سریال ها نقش مهمی در صنعت سریال سازی در کشورهای مختلف دارند. مینی سریال هایی که از ساختار حرفه ای و مفاهیم عمیقی برخوردارند و با استقبال چشم […]

Ad
Ad
Ad