Ad


پاسخ احمد طالبی نژاد به وحیده محمدی فر: پوزش می خواهم اما حرفم را پس نمی گیرم

تریبون هنر: احمد طالبی نژاد در پاسخ به سخنان وحیده محمدی فر، فیلمنامه نویس و همسر داریوش مهرجویی گفت: پوزش می خواهم اما حرفم را پس نمی گیرم

احمد طالبی نژاد ، پژوهشگر و منتقد سینما هفته گذشته در گفت و گویی همکاری‌های مشترک مهرجویی و همسرش وحیده محمدی فر در فیلمنامه‌نویسی را از دلایل ضعف بعضی آثار این کارگردان دانست،

این صحبت ها واکنش وحیده محمدی فر را در پی داشت و در یادداشتی به اظهارات طالبی نژاد انتقاد کرد.

 

احمد طالبی‌نژاد در گفت‌وگویی تازه، خطاب به همسر داریوش مهرجویی اظهار کرد:‌

«سرکار خانم وحیده محمدی فر شاعر، نویسنده و فیلمنامه‌نویس محترم، من جوابیه شما را در فضای مجازی خواندم و راستش از اینکه گفته‌هایم باعث کدورت خاطر و دلخوری شما شد بسیار بسیار متاسفم، اما این چه رسمی است که وقتی متنی خوانده می‌شود فقط یک قسمت از آن را که انتقادی است، بزرگ و پررنگ می‌کنیم و بقیه را نادیده می‌گیریم؟! در حالی که سرتاسر گفت‌وگوی کوتاه من با خبرگزاری ایسنا در ستایش آقای داریوش مهرجویی به عنوان یک فیلمساز مؤلف است و در گوشه‌ای از آن انتقاد کردم که چرا این کارگردان بزرگ دقت لازم را در فیلم‌هایش به کار نمی‌گیرد.

نکته جالب توجه اینجاست که پس از انتشار آن گفت‌وگو، توسط دوستان و همکارانم به شدت سرزنش شدم که این ستایش‌نامه چیست؟! برایم جای تعجب است که چرا این وجه از مطلب دیده نشده و فقط همان یک جمله‌ای که به اسم شما اشاره کرده‌ام، به طور گسترده مورد توجه شما و دیگرانی که فقط پاسخ را خواندند و مطلب اصلی را ندیده‌اند، قرار گرفته است.

شاید بهتر بود به جای اینکه به اسم شما اشاره کنم از عنوان “همکار فیلمنامه‌نویس” استفاده می‌کردم ولی گاهی انسان اختیار ذهن و زبانش را ندارد. من بابت این خبط پوزش می‌خواهم اما حرفم را پس نمی‌گیرم. به هر حال از فیلم «بمانی» به بعد، آقای مهرجویی از آن جایگاه رفیعی که داشت پله پله پایین آمد. بخشی از این اتفاق به سن و سال مربوط می‌شود و بخشی هم لابد به مسائل دیگر از جمله همین همکاری‌های مشترک در فیلمنامه نویسی. آیا نمی‌شود پرسید فیلمنامه «لامینور» کجا و فیلمنامه «هامون» کجا؟ فیلمنامه «لامینور» کجا و فیلمنامه «پری» کجا؟ این حرف و پرسش مهمی است که آن را نه از سر دلسوزی بلکه بخاطر احترام و تعهد نسبت به آقای مهرجویی بیان کردم.

من «لامینور» را دیده‌ام و باید بگویم برخلاف تصوراتی که به من القا شده بود و می‌شنیدم که با واژه‌هایی سخیف آن را توصیف می‌کنند، اتفاقا از «لامینور» خیلی بدم نیامد و به زودی در یکی از مجلات تخصصی سینمایی مطلبی جامعه درباره این فیلم که به نظرم قابل بحث است، خواهم نوشت.»

 

فیلم «لامینور» جدیدترین ساخته داریوش مهرجویی با بازی علی نصیریان، پردیس احمدیه، سیامک انصاری، علی مصفا، بیتا فرهی، رضا داودنژاد، کاوه آفاق و … از چند هفته قبل در سینماها اکران شده است.

فیلمنامه این اثر توسط داریوش مهرجویی و وحیده محمدی‌فر (همسر مهرجویی) نوشته شده است.

 

بیشتر بخوانید:

واکنش وحیده محمدی فر به انتقاد از همکاری با همسرش داریوش مهرجویی

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

برچسب‌ها:, ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad