Ad


علیرضا قزوه (مدیر دفتر شعر و موسیقی صدا سیما): تلاش می کنیم تخلفات کمتر شوند

تریبون هنر: علیرضا قزوه، مدیر دفتر شعر، موسیقی و سرود سازمان صداوسیما درباره اینکه گاهی آثار موسیقی نازل و کم کیفیت از رادیو و تلویزیون پخش می شوند گفت: تلاش می کنیم تخلفات کمتر شوند.

 

به گزارش تریبون هنر به نقل از روابط عمومی رادیو صبا، رئیس دفتر شعر، موسیقی و سرود سازمان صدا و سیما درباره پخش ترانه‌ها و موسیقی‌های کم کیفیت گفت: برخی از ترانه‌ها و کارهایی که از رادیو و تلویزیون شنیده می‌شود، گاهی بدون مجوز از طریق مدیران تولید و پخش راهی آنتن می‌شود، که این کار به عنوان تخلف ثبت و مورد بررسی قرار می‌گیرد، همه تلاشمان را می‌کنیم که این  تخلفات کمتر شود.

 

علیرضا قزوه، مدیر دفتر شعر و موسیقی و سرود صداوسیما با حضور در برنامه صباهنگ، درباره مراحل دریافت مجوز آثار از مرکز موسیقی صداوسیما، گفت: درهای این مرکز به روی همه باز است و من شخصا پذیرای همه کسانی هستم که در این زمینه استعداد دارند. در این مرکز بزرگان موسیقی بر اساس علم و دانش آثار رسیده را بررسی می‌کنند و به طور معمول در طی یک تا دو روز نتیجه بررسی‌ها اعلام می‌شود. علاقه‌مندان و کسانی که فکر می کنند در حوزه شعر موسیقی و خوانندگی استعدادی دارند می‌توانند به مرکز موسیقی صدا و سیما واقع در ساختمان اداری صدا و سیما طبقه ششم مراجعه کنند. علاقمندان در سایر شهرستان‌ها می‌توانند به مرکز صدا و سیمای استانی خود مراجعه و آثار خود را برای این مرکز ارسال نمایند.

 

علیرضا قزوه درباره انتخاب سلیقه‌ای برخی از آثار توضیح داد: شاید در برهه‌ای از زمان این اتفاق می‌افتاد، ولی امروز ما تلاش می‌کنیم این طور نباشد و آثار با اصالت و فرهیخته به سازمان صدا و سیما راه یابند و استعدادهای جوان و کمتر شناخته شده معرفی شوند.

وی افزود: هنرمندانی که از نتیجه بررسی‌های آثارشان راضی نیستند می‌توانند اعتراض خود را ثبت کنند تا آثارشان توسط کارشناسان دیگری مورد ارزیابی قرار گیرد.

 

اودر ادامه درباره تربیت نیروهای جدید در حوزه شعر و موسیقی در صدا و سیما گفت: با بررسی آثار رسیده از شهرستان‌ها و تجلیل از جوانانی که در این زمینه استعداد دارند تلاش می‌کنیم این استعدادهای با اصالت به سمت موسیقی‌های بی اصالت کشیده نشوند و جذب صدا و سیما شوند و آموزش‌های لازم را ببینند.
قزوه در پاسخ این سوال که دریافت مجوز یک موسیقی و ترانه از وزارت ارشاد و دفتر موسیقی صدا و سیما موازی کاری نیست؟ توضیح داد، در سازمان صدا و سیما سلسله مراتب و قوانینی برای پخش وجود دارد، برای مثال گاهی یک اثر مجوز پخش در شبکه استانی یا جام جم را دارد، ولی همان اثر در شبکه‌های  سراسری قابل پخش نیست که این قوانین نیز متناسب با مخاطب سنجی‌های انجام شده وضع شده است.

 

وی افرود: مرکز موسیقی صداوسیما در نهایت به دنبال پخش آثار با کیفیت و رشد استعدادهای اصیل است که تلاش می‌کند همه این اتفاقات از روی دانش و آگاهی و عادلانه صورت گیرد.

در پایان گفتگو مجری برنامه «صباهنگ» پیشنهاد برگزاری یک جشنواره استعدادیابی موسیقی در حوزه شعر، خوانندگی و موسیقی را به ریاست دفتر شعر، موسیقی و سرود صدا وسیما داد که مورد استقبال قرار گرفت و قرار شد در آینده با هماهنگی با مدیر شبکه رادیویی صبا و پیگیری عوامل برنامه ساز صباهنگ صورت گیرید.

 

«صباهنگ» از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۹ به مدت ۶۰ دقیقه به تهیه کنندگی سیامک احمدی پور و اجرای فریبا باقری از رادیو صبا پخش می‌شود.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۴ خرداد ۱۴۰۱

برچسب‌ها:,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • نقد فیلم علف زار: خوش ساخت و تحسین برانگیز / یادداشت بابک صحرایی

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: علف زار به کارگردانی کاظم دانشی از معدود فیلم های خوبی است که در سال های اخیر ساخته شده. در دوران ضعف فیلمنامه و بی قصه بودن و باری به هر جهت بودن مضامین، فیلمنامه خوبی دارد که ضمن پرداختن شجاعانه به بخشی از معضلات […]

 • عنکبوت مقدس؛ ناگفته هایی از چگونگی تولید و حواشی

  تریبون هنر: عنکبوت مقدس به کارگردانی علی عباسی پس از نمایش در جشنواره کن، حواشی بسیاری را ایجاد کرده و عمده این حواشی به دلیل زاویه دید جاری در فیلم است. برداشت برآمده از فیلم این چنین است که قتل های زنجیره ای سعید حنایی مربوط به نگرش مذهبی جاری […]

 • لامینور؛ تکامل فلسفی موسیقی در سینمای داریوش مهرجویی
  لامینور؛ تکامل فلسفی موسیقی در سینمای داریوش مهرجویی
  یادداشت بابک صحرایی در مجله فیلم امروز

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: شوپنهاور موسیقی را عالی ترین نوع هنری می داند که نیازی به حمایت اشکال دیگر هنری ندارد. او می گوید موسیقی را نمی توان به زبان یا قلم بازگفت. باید شنید و آزمود. پیش تر از شوپنهاور و شیفتگی اش به موسیقی، افلاطون اولین فیلسوفی […]

 • فیلم «تاپ گان: ماوریک» و زمینه سازی امریکا برای حمله هسته ای به ایران

  تریبون هنر: محمدعلی آهنگران درباره فیلم «تاپ گان؛ ماوریک» در استوری ایسناگرامش نوشت: «این فیلم خوش ساخت با بازی تام کروز ماجرای حمله موفقیت آمیز نیروی هوایی امریکا به تاسیسات هسته ای یک کشوری است. این تاسیسات در منطقه ای دقیقا شبیه منطقه فردو قرار دارد. به گمان من این […]

 • زهرا امیرابراهیمی در فرش قرمز کن

  تریبون هنر: رضا صائمی، نویسنده و منتقد، امروز بعد از حضور زهرا امیرابراهیمی در جشنواره کن نوشت: این حضور باشکوه جلوه می کند وقتی از گذر آن خاطرات و مخاطرات، اشک ها به لبخندها بدل می شود … جضورش بر فرش قرمز کن، بازگشت به عرش دوباره است … به […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad