Ad


جلوگیری مدیران سینمایی از بازاریابی قاتل و وحشی در جشنواره کن

تریبون هنر: بر اساس شنیده ها، مدیران سینمایی از بازاریابی فیلم قاتل و وحشی در جشنواره کن جلوگیری کرده اند.

در شرایطی که سازمان سینمایی از ایجاد محدودیت نمایش و احتمال عدم اکران «برادران لیلا» به علت حضور بدو‌ن پروانه نمایش در جشنواره کن خبر داده‌اند، شنیده می‌شود مدیران این سازمان مشکلاتی را هم برای پخش بین‌الملل «قاتل و وحشی» در بازار جشنواره کن ایجاد کرده‌اند.

 

بر اساس شنیده‌ها پخش‌کننده بین‌الملل فیلم که در ایران هم فعالیت دارد، بعد از چند روز از نصب پوستر فیلم با تذکر مدیران سینمایی مواجه می‌شود که حق عرضه بین‌المللی فیلم حمید نعمت‌الله را بخاطر نداشتن پروانه نمایش ندارد. اقدامی که باعث شده پخش جهانی فیلم نعمت‌الله با مشکل همراه شود و این پخش‌کننده هم از پخش فیلم انصراف دهد.

 

این سختگیری‌ها در شرایطی است که دو صنف تهیه‌کنندگان و کانون کارگردانان بد‌ون واکنش به این اتفاقات ، علیه نمایندگان سینمای ایران در کن موضع‌گیری کرده‌اند!

«قاتل و وحشی» از سال ۹۸ در توقیف است و مدیران سینمایی حتی اجازه یک نمایش در جشنواره فجر یا خارج از این جشنواره به فیلم تازه حمید نعمت‌الله را نداده‌اند.

 

دی ماه گذشته محمدرضا فرجی ، درباره فیلم «قاتل و وحشی» گفت: پروانه ساخت فیلم «قاتل و وحشی» در تاریخ ۱۳۹۷/۸/۲۲ صادر شده و تا سال ۹۸ این پروانه چندبار تمدید شده است. ‎این فیلم برای اولین بار در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱ در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در شورای ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی بازبینی شده و در هر دو بار این بازبینی به فیلم اصلاحیه خورده بود، از همان تاریخ تاکنون تهیه‌کننده این فیلم تقاضایی برای بازبینی جهت صدور پروانه نمایش به سازمان سینمایی ارائه نداده است.

مدیر کل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی عنوان کرد: فیلم «قاتل و وحشی» بیشترین وقت خود را درگیر اختلافات تهیه کنندگی در محاکم قضایی و داوری خانه سینما داشتند تا درخواست رسمی جهت بازبینی و صدور پروانه نمایش.

‎به گقته وی، تهیه‌کننده این فیلم در طول ‎ساخت کار، دچار اختلاف و مشکلاتی می‌شود و در زمان ساخت، تهیه‌کننده دیگری وارد این داستان می‌شود. جهت رفع این موضوع، صاحبان فیلم وارد مراحل قضایی می‌شوند و خانه سینما ورود پیدا می‌کند تا مشکل آن‌ها را رفع کند و با صدور چند نوبت صورتجلسه، گفته می‌شود این مشکل رفع شده است.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۱۳ خرداد ۱۴۰۱

برچسب‌ها:, , , ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad