Ad

سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد

شکایت حقوقی علیه زنی که ادعای تعرض در سینما داشت در قوه قضائیه ثبت شد

تریبون هنر: سخنگوی قوه قضاییه درباره رسیدگی به شکایت‌‌های مربوط به تعرض جنسی در سینما توضیح داد.

به گزارش تریبون هنر، مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری صبح امروزسه شنبه ۱۸ خردادماه درباره رسیدگی به موضوع خشونت جنسی در سینما گفت: این مسایلی که این روزها در فضای مجازی مطرح شده بسیار تلخ و تاسف بارند اما باید قبول کنیم که متاسفانه وجود دارند. اگر شکایتی در این رابطه صورت بگیرد، دستگاه قضایی براساس مقررات ورود می‌کند و می توانند در مقام طرح شکایت کیفری آن را مطرح کنند. اگر شکایت صورت بگیرد ما رسیدگی می‌کنیم.

او در پاسخ به این پرسش که آیا شکایتی در این زمینه ثبت شده است یا خیر؟ توضیح داد: تا روز گذشته (۱۷ خردادماه) شکایتی ثبت نشده بود اما امروز با طرح شکایتی از طرف مقابل نسبت به کسانی که مساله تعرض را اعلام‌ کردند، مواجه شدیم و شاکی خواستار تعقیب فردی که آن را را اعلام کرده، شده است.

سخنگوی قوه قضاییه از اعلام اسم شاکی خودداری کرد.

 

احتمال داده می شود که این شکایت از سوی وکیل سعید پورصمیمی علیه کتایون ریاحی در قوه قضاییه ثبت شده باشد. زمانی که سعید پورصمیمی برای نمایش فیلم ب«برادران لیلا» در جشنواره کن حضور داشت، کتایون ریاحی با انتشار یادداشتی اعلام کرد ۲۵ سال پیش توسط سعید پورصمیمی تحت تعرض قرار گرفته است. چند روز پس از انتشار این یادداشت، پریزاد سیف، کارگردان تئاتر و از دوستان سعید پورصمیمی در گفت و گویی صحبت های کتایون ریاحی را تکذیب و اعلام کرد که قصد شکایت از او را دارند.

 

در همین اثنا هیات پنج نفره زنان سینماگر در جنبش اعتراض به آزار جنسی زنان، در بیانیه ای اعلام کرد اعلام روایت آزار جنسی دو نفر از زنان سینماگر به معنی راستی آزمایی و صحت روایت آنان نیست.

در بیانیه ای که از سوی ترانه علیدوستی، هانیه توسلی، مارال جیرانی، عزاله معتمد و سمیه میرشمسی منتشر شده آمده که از این پس به دلیل الزامات حقوقی و پرهیز از خدشه به ادامه مسیر، همراهی به صورت عمومی اعلام نخواهد شد.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۱۷ خرداد ۱۴۰۱

برچسب‌ها:, ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad